Wspomaganie funkcjonowania (kofeina itp.)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wowo1103
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2010, 14:25
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Wspomaganie funkcjonowania (kofeina itp.)

Post autor: wowo1103 » 03 sty 2014, 22:40

Witam wszystkich!
Jakiś czas mnie nie było, ale wiadomo, jak potrzebna mi porada to wróciłem :P
Chciałem popytać o wasze doświadczenia ze "wspomagaczami" organizmu. Przede mną matura i niestety ciężko mi wyrobić ze wszystkim, bo jak się nie wyśpię, to w dzień nie funkcjonuję, a żeby się wyspać to niestety w tygodniu nie mam czasu :D

No i właśnie tu moje pytanie. Jak u was z piciem kawy? A może macie jakieś magiczne zamienniki, które są dla nas "odpowiedniejsze"?
Mi kawa niestety nie zbyt pasuje, jak wypiję więcej niż 1 w tygodniu to później to odchoruję, a jak jest z mlekiem to już wgl. Teraz dorwałem reklamowany Vigor UP, który zawiera kofeinę, ale z guarany a nie ziaren kawy oraz inne składniki. Przez pierwszy tydzień nie było problemu, ale później objawy podobne do tych po kawie (chociaż może mniej nasilone :neutral: ). Nie jestem do końca pewien czy to na pewno wina tego specyfiku, bo czasem mam takie "załamania" formy też ze stresu lub jakiś innych czynników...
I moje kolejne pytanie, czy ktoś już tego próbował? Mam nadzieję, że macie jakieś tajne sposoby, na to żeby po krótkiej nocy dobrze funkcjonować... :P

Trochę się rozpisałem i może nie jest to super spójne, za co przepraszam, ale mam nadzieję, że jest czytelnie :D

Dzięki za odpowiedzi!

Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2013, 02:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

Re: Wspomaganie funkcjonowania (kofeina itp.)

Post autor: Mocca » 04 sty 2014, 02:42

a moze po prostu herbata? jakas mocniejsza, przeciez ma teine, ktora fajnie pobudza - przynajmniej u mnie sie sprawdza. Po godzinie 21 nie pije herbaty, bo nie usne w nocy :P

Awatar użytkownika
Asiulka1989
Początkujący ✽✽
Posty: 115
Rejestracja: 17 gru 2013, 12:09
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wspomaganie funkcjonowania (kofeina itp.)

Post autor: Asiulka1989 » 06 sty 2014, 09:30

Niestety z Naszymi jelitami kawa jest przeciwwskazana. Chyba że akurat nie masz zaostrzenia i dobrze reagujesz...u mnie kawa pita regularnie wywoływała zaostrzenia. Ale jak wiadomo każdy jest inny, więc wszystko zależy od Ciebie. Jak się odzwyczaisz i będziesz odpowiednio spać (6h lub 7,5) to kawa nie będzie konieczna:) Polecam mocniejszą herbatkę:)
Twórcze myślenie to przełamywanie utartych schematów, by spojrzeć na sprawy z różnych punktów widzenia. Dr Edward de Bono

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Używki”