Książki kultowe

Wiersze, wierszyki, opowiadania, forumowele, twórczość własna i nie tylko

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Misia

Re: Książki kultowe

Post autor: Misia » 09 kwie 2010, 08:07

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Książki kultowe

Post autor: exa » 09 kwie 2010, 17:41

Torvik pisze:uczyłem się grać w brydża, polecam wszystkim.
dobrze wiedzieć:)
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Książki kultowe

Post autor: Grzyb333 » 09 kwie 2010, 18:16

Coś dla miłośników fantastyki "Diuna" Franka Herberta. Niesamowita.
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Książki kultowe

Post autor: CatAnn » 22 sie 2010, 18:04

A ja polecę „Świat Zofii” Josteina Gaardera. Genialna pozycja. Może sama fabuła nie jest zbyt rozbudowana i ciekawa, ale chyba każdy powinien poznać minimum dotyczące historii filozofii, jakie zostało w niej zamieszczone. Polecam każdemu z osobna.

EDIT: Ojeeeej, to mój sześćsetny post! o_O
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Fred
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 18 maja 2009, 23:23
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Książki kultowe

Post autor: Fred » 30 sie 2010, 22:07

Może nie jest to literackie arcydzieło, nie wiem też czy można zaliczyć to do klasyki ale... a co tam, do mojej klasyki się zalicza więc podam propozycję :wink:
Stanisław Grzesiuk - "Na marginesie życia" Kapitalna książka dla wszystkich ludzi chorych. Autobigrafia człowieka, który spędził w niemieckich obozach koncentracyjnych niemal całą wojnę. Widział największe zło świata ale przeżył. O tych wydarzeniach opowiada jednak "Pięć lat kacetu". Z wojny poza ciężkimi doświadczeniami wyniósł także gruźlicę. "Na marginesie życia" opowiada właśnie o powojennych losach warszawskiego barda - o zmaganiu z chorobą( a w zasadzie chorobami bo poza gruźlicą "dopadł" Grzesiuka także alkoholizm). Moim zdaniem lektura obowiązkowa każdego "CUDaka" :wink: Zresztą gorąco polecam całą serię biograficzną autora - oprócz wspomnianych wyżej jest także "Boso ale w ostrogach" opowiadające o życiu Grzesiuka w Warszawie w przededniu II Wojny Światowej. Jak wmówiłem, cykl może nie jest wybitny ze względu na swoje walory literackie, ale stanowi niewątpliwe arcydzieło jeśli chodzi o ukazanie zwykłych przeżyć zwykłego człowieka w naprawdę niezwykłych sytuacjach :roll:

I może coś bardziej rozluźniającego. Diderot - "Kubuś Fatalista i jego pan". Bardzo lubię wracać do tej niedługiej, bardzo zręcznie napisanej historii amorów tytułowego Kubusia. Nie chcę zdradzać szczegółów fabuły, powiem tylko, że książka wciąga niesamowicie i dzięki nieprzeciętnemu talentowi autora należy do tych, przy czytaniu których człowiek nie może odpędzić obsesyjnej myśli "co będzie dalej?!" :wink:
Obrazek

Misia

Re: Książki kultowe

Post autor: Misia » 31 sie 2010, 08:17

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Makaan
Początkujący ✽✽
Posty: 52
Rejestracja: 02 mar 2011, 23:25
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Re: Książki kultowe

Post autor: Makaan » 03 mar 2011, 12:58

Cykl "Piesn Ognia i Lodu" aka "Song of Ice and Fire" - George R.R Martin

Jesli byl tu wspominany dziadek "Wladca Pierscieni" to musze wspomniec o jego duchowym potomku ktory w kazdym aspekcie przerosl przodka

Dotychczas wydane :

1.Gra o Tron
2.Starcie Krolow
3.Nawalnica Mieczy
4.Uczta dla Wron

5.Dance with the Dragons(coming soon)

Arcydzielo(bez kozery) gatunku fantasy i i ktoremu spiewac peany moglbym dlugo i namietnie :wink:

Awatar użytkownika
Lemaq
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2011, 00:41
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki kultowe

Post autor: Lemaq » 04 sie 2011, 23:01

Jest kilka :twisted:

Na pewno Sapkowski i saga o Wiedźminie, H.P. Lovecraft "Zew Cthulhu", Terry Pratchett "Kolor Magii" i "Blask Fantastyczny", Michaił Bułhakow "Mistrz i Małgorzata" :)

Przez Tolkienowskiego "Hobbita" nie potrafiłem przebrnąć, usypiały mnie opisy przyrody ciągnące się niemiłosiernie po kilku stronach ciągiem :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poezja i Proza”