Saga Wiedźmina - A. Sapkowskiego

Wiersze, wierszyki, opowiadania, forumowele, twórczość własna i nie tylko

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Saga Wiedźmina - A. Sapkowskiego

Post autor: Raysha » 25 maja 2009, 17:17

Czy ktoś na forum czytał te fantastyczne książki?
Czytałam wszystkie części w szpitalu i jestem po prostu oczarowana Geraltem. Już się przymierzam, żeby pograć sobie w Wiedźmina. Mam zamiar też gościa naszkicować jak będę mieć wenę.
Moi ulubieni bohaterowie to Geralt, Yennefer i Ciri. Zdumiało mnie osobiście, że sceny erotyczne, są tak subtelnie opisane, po prostu idzie się zakochać za styl Sapkowskiego. Dziw bierze, że to napisał mężczyzna ;)
Podobały mi się również rozmowy tejże pary i wyjaśnienie pochodzenia oraz mocy Ciri. Dawno nie czytałam tak dobrej książki.

Awatar użytkownika
Piskozub
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2008, 09:24
Choroba: CD u partnera
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Saga Wiedźmina - A. Sapkowskiego

Post autor: Piskozub » 25 maja 2009, 21:50

Jeśli podobał Ci się "Wiedźmin" to polecam trylogię husycką Sapkowskiego: Narrenturm, Boży Bojownicy oraz Lux Perpetua.

Po przeczytaniu sagi i opowiadań o Geralcie byłem zauroczony, ale trylogia husycka wywarła na mnie dużo większe wrażenie. Głównym powodem jest fakt, że opowieść jest osadzona w realiach historycznych i przeplata się z bajkowym światem alpów, czarownic i magii. I do tego opisy czeskiej Pragi epoki Husa są tak dobre, że aż postanowiłem wyjechać i trochę pozwiedzać.

Pozdrawiam,

Piotr
--
Medycyna nie jest nauką ścisłą... Na całe szczęście...

Awatar użytkownika
gryzonos
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 17 sty 2006, 08:49
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Rzepin
Kontakt:

Re: Saga Wiedźmina - A. Sapkowskiego

Post autor: gryzonos » 26 maja 2009, 02:04

Czytałem. Zdecydowanie polecam wszystkie książki Sapkowskiego. Saga o wiedźminie ma swój urok. Teraz możesz spokojnie zagrać w grę też polecam
Jeżeli co drugi twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Michu

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Saga Wiedźmina - A. Sapkowskiego

Post autor: Raysha » 26 maja 2009, 09:45

Tylko faceci to czytali? :mrgreen:
Piskozub pisze:trylogię husycką Sapkowskiego: Narrenturm, Boży Bojownicy oraz Lux Perpetua.
Przeczytam jak będę w szpitalu, a zapowiada się, że dość szybko wrócę. Dziękuję za polecenie tych książek :)
gryzonos pisze:Teraz możesz spokojnie zagrać w grę też polecam
Ach, mam nawet plakat Wiedźmina, tyle, że u brata

Awatar użytkownika
paubom
Początkujący ✽✽
Posty: 140
Rejestracja: 22 sty 2009, 06:35
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: Saga Wiedźmina - A. Sapkowskiego

Post autor: paubom » 26 maja 2009, 09:51

Nie czytałam, ale ciągle się do tego przymierzam... Po waszych wypowiedziach coraz bardziej
"a nadzieja budzi się i zasypia..."

Awatar użytkownika
Iuppiter
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 06 sty 2008, 11:23
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Saga Wiedźmina - A. Sapkowskiego

Post autor: Iuppiter » 27 maja 2009, 10:05

czytałam - byłam zszokowana końcówką :lol:

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Saga Wiedźmina - A. Sapkowskiego

Post autor: Ania406 » 27 maja 2009, 10:52

Czytałam lata temu i wracalam wielokrotnie, bo uwielbiam Sapkowskiego. Super, ze trafil do Ciebie Mikrusia ^_^ Gra jest bardzo dobra, akurat sie zlozylo, ze znam bardzo blisko :zakochany: jednego z jej tworcow. Kazdego zachecam do siegniecia po Sapkowskiego.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

pupa22
Początkujący ✽✽
Posty: 131
Rejestracja: 18 paź 2008, 08:56
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Saga Wiedźmina - A. Sapkowskiego

Post autor: pupa22 » 07 gru 2010, 20:56

Reaktywuje temat.
Od niedzieli zacząłem czytać "Ostatnie życzenie" czyli pierwszą część sagi Wiedźmina. Pisze fajnie nie zaprzeczam, subtelnie i ciekawie. Od wakacji czekałem na zimę w sumie bo za zdana maturę dostałem kolekcjonerską wersje Wiedźmina i powiedziałem sobie że zacznę czyta w zimowe wieczory:) Wiec teraz czyta, choć przyznam się szczerze że żałuje że nie mam czasu żeby spokojnie usiąść na pupie z jakimś dobrym piciem nastawi muzykę i poczytać. Ciągle coś no ale cóż, generalnie mi się książką podoba najbardziej poczucie humoru Sapkowskiego i jego teksty często podchodzące pod czarne poczucie humoru co b. lubię:)

Awatar użytkownika
Lemaq
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2011, 00:41
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Saga Wiedźmina - A. Sapkowskiego

Post autor: Lemaq » 04 sie 2011, 23:09

Wiedźmin świetny choć przy ostatnich książkach sagi miałem wrażenie że sam Sapkowski ma już dość pisania o Geralcie, chce to skończyć i mieć spokój :)

Dlatego jakoś bardziej w moje gusta trafiła pierwsza połowa sagi i same opowiadania.

Co do trylogii husyckiej, była świetna. Zdecydowanie lepiej mi się ją czytało niż (biorąc pod uwagę całość) sagę o Wiedźminie. Zresztą (a widać to w książce) Sapkowski bardzo dużą wagę przywiązał do detali, historii i tych małych rzeczy (choćby słownik na końcu każdego tomu) które sprawiły że pochłaniało się kolejne tomy jednym tchem :)

Niestety zawiodłem się na "Żmiji" (tak wiem, robię off top, ale nie mogę się powstrzymać :razz: ) która jak dla mnie była trochę zbyt długa, trochę zbyt dużo było detali i ogólnie miałem wrażenie że może jako opowiadanie w zbiorze było by ok, ale nie bardzo jako osobna książka. Zresztą chyba nie sprzedawała się rewelacyjnie o czym świadczyć może fakt że nabyłem ją jakiś czas temu za niecałe 10 zł w Tesco :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poezja i Proza”