Książki

Wiersze, wierszyki, opowiadania, forumowele, twórczość własna i nie tylko

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tinkerbell
Początkujący ✽✽
Posty: 91
Rejestracja: 03 maja 2011, 14:55
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: tinkerbell » 26 lut 2014, 10:28

ostatnio jestem zaczytana w twórczości Nicholasa Sparksa... kocham to w jaki sposób opisuje różne oblicza miłości :)
obecnie..."Anioł stróż" :wink:
Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu.
Mark Twain

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Książki

Post autor: magda281 » 05 mar 2014, 14:00

Polecam pierwszy tom trylogii Oblicza Victorii Bergman Obłęd ,Erik Axl Sund jest rewelacyjna już nie mogę się doczekać kolejnego tomu :)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Unknown
Początkujący ✽✽
Posty: 441
Rejestracja: 29 sie 2008, 23:08
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ...

Re: Książki

Post autor: Unknown » 27 kwie 2014, 15:47

http://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/ciemna-materia -

Czytaliście Forumowicze? Zastanawiam się właśnie nad kupnem tej książki;)
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

ree
Początkujący ✽✽
Posty: 55
Rejestracja: 17 lip 2013, 21:46
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: ree » 21 sie 2014, 15:32

Wszystkim Paniom polecam Marian Keyes - jej książki są ogromnie zabawne ale przy tym mocno wciągające. Takie lekkie babskie czytanie ze łzami i śmiechem na zmianę ;).

Awatar użytkownika
Szpilka
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 21 lip 2014, 16:33
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Szpilka » 21 sie 2014, 19:03

Dla wszystkich fanów inteligentnego, klasycznego sci-fi w stylu Clarke'a polecam Śleopowidzenie Wattsa. Daje do myślenia :)

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/166351/slepowidzenie
Diagnoza: 2007 rok.
Pełna remisja endoskopowa i histopatologiczna. Asamax 4x1
Brak suplementów, czasem nutridrink.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 859
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Książki

Post autor: atabe » 03 wrz 2014, 18:04

Polecam Mary Roach, Gastrofaza Przygody w układzie pokarmowym. Książka napisana bardzo dowcipnie i przystępnie , można się dużo dowiedzieć o funkcjonowaniu naszych flaków . Oparta na wywiadach z wieloma naukowcami, którzy zajmują się badaniami nad funkcjonowaniem układu pokarmowego i nie tylko, bogata bibliografia. M.in. rozdział na temat przeszczepu kału . Polecam :roll:

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Książki

Post autor: kalka_96 » 03 wrz 2014, 18:14

atabe pisze:Polecam Mary Roach, Gastrofaza Przygody w układzie pokarmowym.
Także polecam. Książka idealna dla CUDaków. Przeczytałam w dwa dni :roll:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Mamcia » 03 wrz 2014, 20:14

Kupiłam i przeczytałam pod wpływem reklamy. Myślałam, że da się polecić, ale nie mogłam się zmusić do napisania czegoś pozytywnego. To może moje spojrzenie, ale nie lubię jak się mnie traktuje ja idiotkę. To jest takie pół-sensacyjne pisanie dla amerykanów. Przypomina mi filmy "podróżnicze" gdzie pokazuje się głównie prowadzącego.
Przeczytać można, ale nie jest warta tych pieniędzy.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2014, 18:25 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 859
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Książki

Post autor: atabe » 04 wrz 2014, 16:19

Mamciu ,bo Ty już wszystko wiesz :wink: Ato raczej dla laika w tej dziedzinie

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: chrzanovy » 14 gru 2014, 00:00

Polecam Beksińscy - Portret podwójny. Genialna książka biograficzna z cyklu - nie można się oderwać. Dziwactwa obydwu już niestety nieżyjących panów potrafią rozbawić. Szczególnie ten fragment który przytoczę z pamięci - Jedzenie można podzielić na zdrowe i nie zdrowe, to co nie zdrowe bywa i smaczne i niesmaczne, to co zdrowe jest tylko niesmaczne :)

(Pan Beksinski nie cierpiał warzyw itd), ale to nie jest o jedzeniu ksiazka, to o ich zyciu
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

natkarber
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 11 sie 2014, 10:30
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Książki

Post autor: natkarber » 16 lut 2015, 09:23

Dostałam w prezencie (od osoby, która nie ma pojęcia o mojej chorobie, więc nawet nie wie jak celnie trafiła) książkę: "Kupa faktów. Najlepsza książka do czytania w toalecie" McNeal Cary, która zawiera masę ciekawych notatek i ciekawostek... w sam raz na krótkie chwile, jak i dłuższe pobyty w wc.

Ester
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2013, 23:07
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

książka Gulii Enders Historia Wewnętrzna. Jelita

Post autor: Ester » 18 maja 2015, 23:00

Witam, może ktoś będzie zainteresowany książką Gulii Enders "Historia Wewnętrzna. Jelita - najbardziej fascynujący organ naszego ciała." Książka wydawnictwa Feeria. Kupiłam ją z ciekawości i przyznam, że język autorki bywa tak zabawny, że cała rodzina może się pośmiać, temat poważny, a podejście autorki sprawia iż codzienność zamiast tematem tabu staje się naturalna - jak każda rzecz, książka może lecz nie musi przypaść Wam do gustu.

Książkę polecam jeśli znajdziecie wolny czas i macie ochotę przeczytać napisaną przystępnym językiem pozycję o jelitach, sama autorka we wstępie pisze: "I taki właśnie cel przyświecał mi podczas pisania niniejszej książki: chciałam przystępnie przedstawić wiedzę na konkretny temat i upowszechnić to, o czym naukowcy piszą w specjalistycznych artykułach i o czym rozprawiają na kongresach, podczas gdy całe rzesze ludzi bezskutecznie poszukują odpowiedzi na swe pytania. Rozumiem rozczarowanie medycyną i lekarzami, jakie odczuwa wielu pacjentów cierpiących na przykre choroby. Nie proponuję tu żadnego panaceum. Nie twierdzę, że zdrowe jelita uchronią nas przed każdą chorobą świata. Mogę jednak wyjaśnić, co się dzieje w naszych jelitach, co nowego ma na ten temat do powiedzenia nauka i jak możemy wykorzystać tę wiedzę, by na co dzień żyło nam się lepiej."

"Powiedzieć, że nie doceniamy naszych jelit, to za mało – prawdę mówiąc, często się ich wręcz wstydzimy. Wszystko, co się z nimi wiąże, jest dla nas krępujące, bo przecież członek elit nie ma jelit!
I właśnie takie podejście ma zmienić niniejsza książka. Spróbujemy wraz z Jill dokonać tego, co dzięki książkom jest możliwe, i zrobić poważną konkurencję dla tego, co widać gołym okiem. Bo drzewa to wcale nie łyżki! A jelita to elita!"

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Mamcia » 19 maja 2015, 19:15

Tu się zgadzam. Polecałam książkę na pewno w kwartalniku, ale może i na forum.
Mam 2 egz jako nagrody w konkursach.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Anonymous_13ece955

Re: Książki

Post autor: Anonymous_13ece955 » 19 maja 2015, 20:25

bardzo chętnie bym ją przeczytała! :roll:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: chrzanovy » 02 cze 2015, 11:18

Dosłownie połknąłem knige pt wiele mówiącym tytułem" Maleńczuk - ćpałem, chlałem ale przetrwałem"

Czyta sie super. Bardzo ciekawe studium jazdy bez trzymanki. napisze obiektywnie; Facet ma talent muzyczny i pisarski bez dwóch zdań. Szanuje go za to że nie udaje nikogo, wiadomo tematyka taka to super pożywka - bo sensacja najlepiej sie sprzedaje. Ale jak ma odwage sie przyznac do tego wszystkiego to szacun. Oczywiscie nie jest to studium uzywek i nikogo nie zachęca wręcz przeciwnie. Opis karkołomnego zażywania i przygód pod wpływem. Dla mnie ciekawe Polecam
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poezja i Proza”