Książki

Wiersze, wierszyki, opowiadania, forumowele, twórczość własna i nie tylko

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Madzia91
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 30 kwie 2006, 00:19
Choroba: CD
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Madzia91 » 11 sie 2006, 11:52

Witam! Ja właśnie czytam Tolkiena a dokładniej Władce Pierścieni. Jeśli znacie jakieś ciekawe pozycje fantasy to proszę o tytuły :wink:
Pozdrowienia dla wszystkich

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
Posty: 838
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:03
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Feniks » 11 sie 2006, 16:04

Bardzo polecam Neil'a Gaiman'a to taka "niby" fantasy, bo nie ma tam smoków ani elfów, ale pojawiają się motywy bogów wśród ludzi, trzeba po prostu przeczytać, ten Pan ma genialne poczucie humoru i był wielokrotnie doceniany na całym Swiecie....pisał nawet książki dla dzieci a to świadczy o niezwykłej wrażliwości.....możesz zacząć np. od : "Nigdziebądź" oryg. NEVERWHERE

Jak lubisz śmieszną fantasy z dużo dozą humoru to polecam Terry Pratchetta, na podstawie jego książek powstały nawet gry z serii DISCWORLD..

Poza tym to pełno dobrej fantasy na rynku, kup sobie czasem pismo NOWA FANTASTYKA, tam jest zawsze multum ciekawych pozycji do zaofeowania ;) To tyle na razie z mojej strony

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Posty: 307
Rejestracja: 19 cze 2006, 21:50
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: podblond » 11 sie 2006, 17:05

O tak! "Amerykańscy bogowie" Neil'a Gaimana to naprawdę dobra książka :) Prawda, że to nie jest o takich typowych stworkach fantasy, ale niesamowicie wciąga. Opowiada o przejawach świadomości współczesnych Amerykanów...
Gorąco polecam :mrgreen:
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Awatar użytkownika
Madzia91
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 30 kwie 2006, 00:19
Choroba: CD
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Madzia91 » 11 sie 2006, 18:10

Dzięki. Napewno cos wybiore jak tylko przebrnę przez Tolkiena :mrgreen:
Pozdrawiam

doem76
Początkujący ✽✽
Posty: 206
Rejestracja: 26 paź 2005, 21:03
Choroba: CU
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: doem76 » 11 sie 2006, 19:14

Lila i Mariola :spoko: : Carrolla znam (i mam) wszystko, co ukazało się w Polsce. Mile wspominam też ostatni pobyt pisarza w Polsce i spotkanie z czytelnikami w Toruniu (w najbliższej książce będzie coś o nas, Polakach :roll: )
CU: Lepiej być nie może :-)

doem76
Początkujący ✽✽
Posty: 206
Rejestracja: 26 paź 2005, 21:03
Choroba: CU
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: doem76 » 11 sie 2006, 19:18

Madzia91: polecam cały cykl Piersa Anthony o Xanth. Rewelacyjne fantasy :-) Jestem w trakcie kolejnego tomu, ale tym razem czytam w oryginale :lol:
CU: Lepiej być nie może :-)

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 27 cze 2006, 21:12
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (Poznan)
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: niunia » 13 sie 2006, 20:01

hehe no ja czytalam "Kod Leonarda.." i "Anioly i demony", obydwie ksiazki bardzo fajne,w obydwu książkach ten sam główny bohater i też ma dużo zagadek do rozwiązania , spróbuje znalezc "Cyfrowa twierdze" i przeczytac :D

Awatar użytkownika
anisr
Początkujący ✽✽
Posty: 104
Rejestracja: 10 lip 2006, 22:36
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

Re: Książki

Post autor: anisr » 16 sie 2006, 13:28

Witam:)
Ja tez pochłaniam ksiązki-Carrola uwielbiałam zawsze, choc ostatnio troszkę jakby mnie zawiódł, Coetze Hańba jest boska :wink: .Z fantasy sie rozstałam juz dawno-ide w kierunku cyberpunka-może ktoś czyta Dicka?Pełny odlot...
No i literatura iberoamerykańska-Cortazar przede wszystkim :roll: PPozdrawiam moli ksiązkowych
Pozdrawiam Ania
------------------------------------------------------------------
Olga 9 lat, 136 cm, 27 kg, obecnie 3*0,5 g salofalk, czopki salofalk 1*0,25, dicoflor, Clinutren junior w trakcie diagnozy i zmiany leczenia

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
Posty: 838
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:03
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Feniks » 16 sie 2006, 13:46

Zupełnie nie wiem jak mógł mi "Wiedźmin" wylecieć z głowy, chyba daltego że ta książka jest już jakby lekturą i wydaje się oczywistą pozycją...(wydaje mi się ,że AS jest dowdem na to ,że Polak też potrafi, nie wspominając już o św. pamięci Lemie)
Może ktoś zna Jacka Dukaja, aczkolwiek jego książki są już naprawdę wyzwaniem... Padło nazwisko Dick ;) jeżeli nie znacie książek, to myślę , że wielu kojarzy film "Blade Runner", który jest notowany w pierwszej dziesiątce BEST MOVIE EVER...

Awatar użytkownika
anisr
Początkujący ✽✽
Posty: 104
Rejestracja: 10 lip 2006, 22:36
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

Re: Książki

Post autor: anisr » 16 sie 2006, 16:40

magdalene pisze:
anisr pisze:może ktoś czyta Dicka
ja czytałam :mrgreen: ale Moby Dicka ;) na studiach kazali :D nie byłam zachwycona...
No coż, Dick Dickowi nie równy :lol:
Pozdrawiam Ania
------------------------------------------------------------------
Olga 9 lat, 136 cm, 27 kg, obecnie 3*0,5 g salofalk, czopki salofalk 1*0,25, dicoflor, Clinutren junior w trakcie diagnozy i zmiany leczenia

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
Posty: 838
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:03
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Feniks » 16 sie 2006, 16:45

"Moby Dick" Herman'a Melville'a nie był znowu taki najgorszy, (no może miał ciut za duży odchył co do wielorybów) no i historia była dość ciekawa i taka życiowa ....

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Posty: 626
Rejestracja: 07 cze 2006, 18:54
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Wroclaw/Cork (Irl)
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: madziula » 23 sie 2006, 15:32

ja przepadam za kryminałami. bardzo lubię cobena, nie pamiętam wszystkich autorów, bo książek było dużo i bardzo różnych. a wspomnianego dan browna też czytałam- kod, anioły i demony, cyfrowa twierdza, zwodniczy punkt. mi nabardziej podobały się anioły... a obecnie czytam w czasie posuchy petera robinsona. pozdrawiam
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2007, 09:19
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Książki

Post autor: fairy » 22 sie 2007, 16:14

Polecam książkę pt. "Mag" J.Fowles'a - przewspaniala,wciagająca. Mieszanka gatunkowa, elementy romansu,thrillera i ksiazki psychologicznej. Oderwac sie nie moglam i pewnie kiedys jeszcze raz przeczytam,narazie za duzo pamietam, mimo ze ja czytalam jakies 4 lata temu :)
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

rajan
Aktywny ✽✽✽
Posty: 872
Rejestracja: 14 cze 2007, 00:15
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: ...

Re: Książki

Post autor: rajan » 22 sie 2007, 20:54

hej miłośnicy fantastyki, jestem zniesmaczony tym że nikt nie wspomniał nawet słowem
o S. Lemie. Jakby nie było jednym z twórców literatury fantastycznej. Nie wierze, że nikt z was nie przeczytał chociaż jednej jego książki. Moja przygoda z tego rodzaju literaturą dotyczy głównie jego powieści i opowiadań. Według mnie pierwsze miejsce w
rankingu autorów tej literatury należy się Lemowi i Tolkienowi a potem dłuuuugggooo dłuuuggooo nic.....

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
Posty: 838
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:03
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Feniks » 22 sie 2007, 20:56

Vladimir Nabokov "Lolita"
Josif Brodski "Mniej niż ktoś" eseje

Coś ostatnio zaczynam w rosyjskich literatów swój czas inwestować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poezja i Proza”