Co przeczytaliście ostatnio?

Wiersze, wierszyki, opowiadania, forumowele, twórczość własna i nie tylko

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: Jacekx » 10 cze 2017, 00:39

Obyty.Z.CU jestem wzrokowcem Twoją sentencję na podstawie Słowackiego dobrze obejrzałem coś mi...zerknąłem więc do żródła a tam...ciut inaczej.

Przepraszam Obyty ale...nam i mi też trochę się zacierają cytaty z pamięci,
nie gniewaj się więc, że podam cytat który wywołujesz...tak jak brzmi w orginale.
Bo warto ten cytat znać :idea:

Chodzi mi o to, aby język giętki
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:

A czasem był jak piorun jasny, prędki,
A czasem smutny jako pieśń stepowa,
A czasem jako skarga nimfy miętki,
A czasem piękny jak aniołów mowa...
Aby przeleciał wszystka ducha skrzydłem.
Strofa być winna taktem, nie wędzidłem.

Juliusz Słowacki (z książki Beniowski. Poema)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: obyty.z.cu » 10 cze 2017, 11:26

Jacekx pisze:zerknąłem więc do żródła a tam...ciut inaczej.
a widzisz..bo ja to z pamięci pisałem i moją interpretacją ;) do treści mojego postu .
Ale ok., zawsze się cieszę że moje posty są czytane :idea:

a swoją drogą, fajne jest to , że można wszystko sprawdzić w necie .
Pewnie teraz wszyscy wrzuca sobie linka i poczytaja Beniowskiego ;) w całości..
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: atabe » 11 cze 2017, 17:01

Polecam- Marta Kisiel, Dożywocie. Przeurocze i przezabawne

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: eliszka » 13 cze 2017, 21:19

Zbliża się mój planowy pobyt w szpitalu.
Co polecacie? Żeby szybko i przyjemnie się czytało?
atabe pisze:Polecam- Marta Kisiel, Dożywocie. Przeurocze i przezabawne
Nadawałoby się jako lekka lektura do szpitala?

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: atabe » 15 cze 2017, 15:15

Moim zdaniem idealna, ubawiłam się setnie

Awatar użytkownika
Krzystko
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 30 sty 2017, 23:52
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: Krzystko » 23 cze 2017, 15:11

Witam. Z rzeczy lekkich nieśmiertelny egzorcysta-bimbrownik Jakub Wędrowycz autorstwa Andrzeja Pilipiuka. Obecnie wciągnąłem się w Drogę królów Brandona Sandersona, Gruba ta księga 960 stron, a to dopiero 1 tom, dla fanów fantasy.
CD sinice December 2016. Po resekcji krętniczo-kątniczej i usunięciu przetok. Na razie jeszcze łykam: Mercapturyne, Pentase, Alfadiol, Feroplex, Calperos

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: Noelia » 20 lip 2017, 20:52

Przez chorobę męża i ten cały stresujący chaos to mało przeczytałam w tym roku :(

Ostatnio "Pachnidło. Historia pewnego mordercy" - wciągająca (od pierwszej strony), lekka, ale inteligentna powieść, a zakończenie wprawia w osłupienie ;)
I te opisy zapachów :w00t:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: Tubisia » 20 lip 2017, 21:52

Krzystko pisze: Z rzeczy lekkich nieśmiertelny egzorcysta-bimbrownik Jakub Wędrowycz autorstwa Andrzeja Pilipiuka. Obecnie wciągnąłem się w Drogę królów Brandona Sandersona, Gruba ta księga 960 stron, a to dopiero 1 tom, dla fanów fantasy.
Pilipiuka trzeba polubić, bo ma dość specyficzne poczucie humoru, ale jak się wkręci w całą historię to ubaw po pachy :mrgreen:

960 stron to mało :wink:

Obecnie Cykl Kroniki Czarnoksiężnika Gail Z. Martin :)

Noelia, a masz może Pachnidło w jakimś pdf czy jakimś innym rozszerzeniu?
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: Noelia » 20 lip 2017, 23:57

Tubisia pisze:Noelia, a masz może Pachnidło w jakimś pdf czy jakimś innym rozszerzeniu?
Mam tradycyjną książkę, dostałam w prezencie :roll:
Ale widzę, że w necie jest nawet audiobook - tylko nie wiem, czy taką formę tolerujesz ;)
Ja akurat za bardzo nie słucham, chociaż np. Gra o Tron (tak btw - nowy sezon się genialnie zapowiada, mistrzostwo - tak mnie intryguje, jak to się wszystko zakończy :cool: ) jest ciekawa w tej wersji - czytają różni aktorzy (Więckiewicz, Kulesza, Dereszowska i mnóstwo innych) + jakieś efekty dźwiękowe, muzyka - takie profesjonalne słuchowisko wyszło, niemal jak teatr :roll:

I jeszcze mam audiobooki tego całego Greya (też jakaś znana aktorka czyta), bo chciałam tak pobieżnie ogarnąć przed obejrzeniem filmu - ale usnęłam zaraz na początku :lol:
I potem jakoś trafiłam na to ZŁE KSIĄŻKI: „Pięćdziesiąt twarzy Greya” i nie mogę :smiech:
Na pewno nie każdego rozbawi, ale jak ktoś ma kiepski nastrój, to polecam - a nuż się polepszy  :wink:

A swoją drogą jest też film "Pachnidło" na podstawie książki - zresztą całkiem dobry, obejrzałam zaraz po przeczytaniu.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: Tubisia » 21 lip 2017, 12:45

Noelia pisze:Ale widzę, że w necie jest nawet audiobook - tylko nie wiem, czy taką formę tolerujesz ;)
Oj nie, poszukam sobie pdf :) Dla mnie Gra o Tron to totalny syf i książka i serial (specjalnie się poświęciłam i poczytałam, a serialu zdzierżyłam 20 minut... dno - nie wiem o co tyle szumu..?)...ale każdy ma swój gust :wink:
Noelia pisze:I jeszcze mam audiobooki tego całego Greya (też jakaś znana aktorka czyta), bo chciałam tak pobieżnie ogarnąć przed obejrzeniem filmu - ale usnęłam zaraz na początku :lol:
I potem jakoś trafiłam na to ZŁE KSIĄŻKI: „Pięćdziesiąt twarzy Greya” i nie mogę :smiech:
Na pewno nie każdego rozbawi, ale jak ktoś ma kiepski nastrój, to polecam - a nuż się polepszy :wink:
Profesjonaliści zajmujący się tym konkretnym fetyszem zjechali ta książkę masakrycznie :lol: gorszy syf od GoT :razz: śmiem twierdzić, że niejeden harlekin jest lepszy :wink:

Serio zdecydowanie wolę trzymać się sf i fantasy :cool2:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: Noelia » 21 lip 2017, 12:56

Tubisia pisze:Dla mnie Gra o Tron to totalny syf i książka i serial (specjalnie się poświęciłam i poczytałam, a serialu zdzierżyłam 20 minut... dno - nie wiem o co tyle szumu..?)...ale każdy ma swój gust
To chyba jesteś w zdecydowanej mniejszości :lol:
Mam wrażenie, że wszyscy moi znajomi, rodzina i w ogóle cały internet teraz żyje tylko tym nowym sezonem ;)
Dla mnie cała ta saga to absolutny hit, już dawno nic mnie tak nie zafascynowało :roll:

A co do Greya to się zgadzam w 100% - istna masakra, ten język i styl to porażka :lol:
A ten "fetysz" zawsze lubiłam, więc aż mam żal, że tak zostało to przedstawione i opisane :doh:
Z harlekinami nie porównam, bo nigdy żadnego nie czytałam ;)
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: atabe » 22 lip 2017, 19:17

A propo Greya, moja córa sięgnęła po oryginał , bo myślała, że tłumaczenie takie kiepskie. Ale okazało się ,że totalna masakra :o

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: Noelia » 23 lip 2017, 09:22

atabe pisze:A propo Greya, moja córa sięgnęła po oryginał , bo myślała, że tłumaczenie takie kiepskie. Ale okazało się ,że totalna masakra :o
Ja chciałam przed obejrzeniem filmu tak mniej więcej zerknąć, o co chodzi w tej książce.
Wiadomo, że to odmóżdżacz i guilty pleasure :lol:, ale przede wszystkim to mnie znudziło po prostu już na samym początku, na etapie jakiegoś sklepu z narzędziami czy coś takiego ;)
Źle napisane, a szkoda, bo ta tematyka to taki potencjał.
Na filmie zresztą też usypialiśmy kilka razy :lol:
Tej drugiej części, co była w kinach w tym roku, jeszcze nie widzieliśmy, ale nie wiem, czy warto w ogóle, ponoć takie romansidło bardziej tym razem :razz:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: eliszka » 25 lip 2017, 21:23

Katarzyna Puzyńska- "Dom Czwarty" oraz "Czarne narcyzy tej samej autorki.
Fajna saga kryminalna, ale najlepiej zacząć od pierwszego tomu pt. "Motylek"
Aaaa.. no i jeszcze "Bez pożegnania" Harlan Coben. Również polecam:)

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: S_Gosia » 25 lip 2017, 21:47

eliszka pisze: Aaaa.. no i jeszcze "Bez pożegnania" Harlan Coben. Również polecam:)
Harlan Coben jest w ogóle the best :) tzn. jego książki dla ścisłości :lol:
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poezja i Proza”