Cytaty

Wiersze, wierszyki, opowiadania, forumowele, twórczość własna i nie tylko

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Cytaty

Post autor: Ania406 » 07 sie 2011, 12:45

Jerzy Pilch i jego "złote myśli" ;)

"W Polsce każdy powód jest dobry, żeby się napić, zwłaszcza po promocyjnych cenach."("Miasto utrapienia")

"Jak wysiądę - dobrze. Jak nie wysiądę - źle. Doskonale znacie te przymusy. Na pamięć macie wykuty alfabet takich neuroz. Wysiąść - dobro. Nie wysiąść - zło. Jak liczba ludzi stojących na przystanku jest nieparzysta - dobrze. Jak parzysta - źle. Jak pestką brzoskwini trafię do kosza - szczęście. Jak nie trafię - katastrofa. Jak winda będzie stała na parterze - harmonia. Jak nie - chaos. Jak przyjdzie na randkę w spódnicy - życie. Jak w spodniach - śmierć. Jak na ciemnej ścianie wieżowca świeci się więcej niż dziewiętnaście okien - wszystko się uda. Jak mniej - nic się nie uda. Jak świeci się dokładnie dziewiętnaście - jestem bogiem. Jak stolik pod oknem będzie wolny - pełnia. Jak zajęty - nów. Jak w ciągu kwadransa odpisze na esemesa - światło. Jak w ciągu godziny, a może nawet jutro - ciemność. Jak znajdę oderwany od mankietu guzik - dobrze. Jak nie znajdę - reszta życia minie na jego szukaniu." ("Marsz Polonia")

"Którakolwiek kobieta na świecie wpadła na pomysł, żeby zachować żarówki, co świeciły za życia ukochanego?"("Moje pierwsze samobójstwo")
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: Cytaty

Post autor: nataliak71 » 04 kwie 2013, 23:53

"Chciałabym, żeby ktoś wiedział o mnie wszystko. Znał mnie od palców stóp, po czubek głowy. By wiedział po czym mam daną bliznę, albo znamię. Gdzie mam pieprzyk. Gdzie łaskotki. Chciałabym by wiedział, jaka część ciała się krępuję, albo która jest moim największym kompleksem. Chciałabym żeby taki ktoś wiedział, gdzie miałam złamanie, zwichnięcie, czy coś. Albo gdzie chciałabym tatuaż mieć. Chciałabym by wiedział co sprawia mi przyjemność. Co lubię jeść, pić. Jakie jest moje ulubione ciasto, jaka potrawa, jak zupa, jaki kocham smak lodów. Jakie lubię przyprawy, ile łyżek cukru. Z ilu łyżeczek robię sobie kawę. Czy piję ja z mlekiem, bądź bez. Chciałabym by wiedział co uważam na temat świata, Boga, zmarłych. Jakie mam poglądy, jaką lubię słuchać muzykę. Chciałabym by prze usłyszenie mojego głosu, bądź zobaczenie wyrazu oczu mógł określić w jakim jestem nastroju. By wiedział czego potrzebuję w danej chwili. Chciałabym by był kiedy będzie potrzebny, bym ja była mu potrzebna. Chciałbym, żeby potrafił mnie rozśmieszyć, pocieszyć. A przede wszystkim chciałabym, żeby pokochał mnie taką jaką jestem. By pokochał mnie z moimi dziwactwami."
:zakochany:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: Cytaty

Post autor: nataliak71 » 05 kwie 2013, 09:36

tola, trzymaj go i nie puszczaj! :razz:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

leny
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2013, 20:18
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: uk

Re: Cytaty

Post autor: leny » 04 maja 2013, 00:01

gównianą prawdę widać wszędzie...
gówniana prawda nas otacza...
i choćby z całych sił z niej zadąć
gównianie wciąż do nas powraca...

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Cytaty

Post autor: Raoul_Duke » 04 maja 2013, 11:39

„Rzeczy, które posiadasz w końcu zaczynają posiadać ciebie.”
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

dorka84
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 11 wrz 2021, 20:03
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Ostróda

Re: Cytaty

Post autor: dorka84 » 31 paź 2021, 10:15

Lepiej jest patrzeć na niebo niż nim żyć. To strasznie puste miejsce, takie nieuchwytne, takie miejsce gdzie uderza piorun i wszystko znika.
cytat z filmu Śniadanie u Tiffanego.

Do wszystkiego można się przyzwyczaić, ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczaisz to jakbyś umierał.
Adruey Heburn.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poezja i Proza”