Książki obcojęzyczne

Wiersze, wierszyki, opowiadania, forumowele, twórczość własna i nie tylko

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Unknown
Początkujący ✽✽
Posty: 441
Rejestracja: 29 sie 2008, 23:08
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ...

Książki obcojęzyczne

Post autor: Unknown » 04 sty 2013, 07:43

Wiem, że na CuDaków zawsze można liczyć, niektórzy z Was z angielskim mają do czynienia zawodowo i na co dzień, dlatego mam pytanie: jakie książki, mam na myśli głównie literaturę współczesną, polecacie osobie chcącej popracować nad swoim angielskim?
Zaczęłam od Camilli Lackberg i jej thrilleru The stranger, w dalszej kolejności planuję sięgnąć po Larssona i pierwszą część Millenium. Może jakieś inne, napisane niezbyt skomplikowanym językiem, propozycje książkowe; mniej mroczne, za to w miarę łatwe i przyjemne w czytaniu? Będę wdzięczna za sugestie :)
[wskazane książki trochę starsze, na które nie wykosztuję się specjalnie, robiąc zakupy przez allegro ;)]
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: Książki obcojęzyczne

Post autor: loczek » 04 sty 2013, 10:04

w jakiej cenie kupujesz anglojęzyczne książki na allegro? Tak z ciekawości się pytam.

Jak byś chciała, to mam do sprzedania:

clive clusser - raise the titanic (jak dla mnie nawet po polsku ciężka do strawienia)

w.i.t.c.h. - the power of five (lekka książka z prostym słownictwem)

marcia willet - the children's hour (za tą książkę boję sie zabierać, nieprzyjazną ma czcionkę)

sinead moriarty - whose life is it anyway? (ta książka jest fajna i się lekko ją czyta)

Unknown
Początkujący ✽✽
Posty: 441
Rejestracja: 29 sie 2008, 23:08
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ...

Re: Książki obcojęzyczne

Post autor: Unknown » 04 sty 2013, 10:34

loczek pisze:w jakiej cenie kupujesz anglojęzyczne książki na allegro? Tak z ciekawości się pytam.
Staram się wyszukiwać okazje, ale ja jestem początkująca w tym temacie, za Lackberg zapłaciłam 12 złotych, I tom Millenium - około 10, A. Christie - The Hollow za 5 zł (Plus opłata za przesyłkę, która w przypadku ww. wynosiła od 4 do 7 złotych).

Z wymienionych przez Ciebie, ta ostatnia zapowiada się bardzo ciekawie... :)
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Książki obcojęzyczne

Post autor: ewkunia » 06 sty 2013, 19:41

Tanio książki obcojęzyczne można kupić w ... lumpeksach :D Jest taki kosz w niektórych, fajną książkę można nabyć za np.4zl. :D
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poezja i Proza”