Nasze zwierzaki ;)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Nasze zwierzaki ;)

Post autor: Grzyb333 » 17 paź 2011, 17:22

Ania406 pisze:bossski jest ten Wasz wąż Sama bym nabyła takiego, gdyby nie fakt, że jednak nie mogę znieść tego karmienia żywymi myszkami..
Hodowanie drapieżnika wiąże się z zaakceptowaniem jego naturalnego sposobu zdobywania pożywienia. Wąż żeby przeżyć musi zapolować i zabić. Niby naturalna kolej rzeczy w naturze, a budzi w nas ludziach opory moralne. Gad to nie pies czy kot, które też są drapieżnikami, ale przez setki lat u boku człowieka poszły na łatwiznę, zatraciły umiejętność polowania i zadowalają się pożywieniem zabitym wcześniej przez człowieka. Tak, tak. My ludzie mamy komfort, że nie jesteśmy obecni w ubojni, gdzie świnia zaczyna proces przekształcania się w karkówkę zaopatrzoną w kod kreskowy leżącą na półce w markecie.

Problem też w tym, że gryzonie które są pożywieniem węży mają rozkoszne pyszczki i wyzwalają w nas instynkty opiekuńcze. Takich oporów nie ma np przy okazji hodowli jaszczurek czy pająków, które żywią się robalami. Robale nie mają rozkosznych pyszczków i brzydzą nas, w związku z czym nie mamy oporów, żeby rzucić je na pożarcie naszym pupilom. I robal i gryzoń są szkodnikami, ale liczy się twarz. :)
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Nasze zwierzaki ;)

Post autor: Ania406 » 17 paź 2011, 17:37

Grzyb333 pisze:Gad to nie pies czy kot, które też są drapieżnikami, ale przez setki lat u boku człowieka poszły na łatwiznę, zatraciły umiejętność polowania
Moje koty polują bardzo sprawnie- ptaki od wróbla do gołębia, jaszczurki, myszy, szczury i wszelkie owadki- ale ja na to nie patrzę, bo one polują gdzieś w chaszczach i co najwyżej sprzątam potem truchła z wycieraczki (prezenty dla pańci). A jak widzę, że polują na ptaki w ogrodzie, to dosięga je laczek sprawiedliwości, a i jaszczurki i myszy zdarzało mi się wyrywać im z pysków jeszcze żywe i nie uszkodzone.
Grzyb333 pisze:Robale nie mają rozkosznych pyszczków i brzydzą nas, w związku z czym nie mamy oporów, żeby rzucić je na pożarcie naszym pupilom
A ja mam opory- do tego stopnia, że nie wchodzę już do sklepów zoologicznych, bo jak słyszę te świerkające robalki i widzę jak się kłębią w tych maluśkich pudełkach, czekając na pożarcie, to mi serce pęka i zaraz bym wszystkie kupiła i wypuściła.
Dlatego też z całą moją miłością do gadów- nie nabędę takiego, bo nie zniosę podawania mu żywego jeszcze żarełka.
No tak już mam. Niemniej wąż Twój pikny ;)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Nasze zwierzaki ;)

Post autor: Grzyb333 » 17 paź 2011, 17:45

Ania406 pisze:Niemniej wąż Twój pikny
No ba!

[ Dodano: 17-10-2011 ]
Ania406 pisze:Moje koty polują bardzo sprawnie- ptaki od wróbla do gołębia, jaszczurki, myszy, szczury i wszelkie owadki- ale ja na to nie patrzę, bo one polują gdzieś w chaszczach i co najwyżej sprzątam potem truchła z wycieraczki (prezenty dla pańci). A jak widzę, że polują na ptaki w ogrodzie, to dosięga je laczek sprawiedliwości, a i jaszczurki i myszy zdarzało mi się wyrywać im z pysków jeszcze żywe i nie uszkodzone.
Faktycznie co innego dać zapolować w naturze, a co innego osobiście wybrać ofiarę i podać ją drapieżnikowi. Nie nasza decyzja, zwierzak był nieostrożny. :)
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
justyna358
Początkujący ✽✽
Posty: 264
Rejestracja: 22 lis 2010, 09:05
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Nasze zwierzaki ;)

Post autor: justyna358 » 17 paź 2011, 18:34

Alutka86 pisze:
justyna358 pisze: A tak na marginesie to mamy jeszcze dwa szczury,dwie jaszczurki.węża,pająka i rybki :kox: :wink:
a fotki to gdzie? chcę ich zobaczyć.. Może Macieja wyswata się. :neutral:
Poprosze męża o fotki i wtedy wkleje :roll:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Nasze zwierzaki ;)

Post autor: maggie0278 » 18 paź 2011, 15:53

Justyna358,
Super sunia, bardzo podobna do mojej Tosi jak była mała.
W tym wątku są gdzieś zdjęcia Tosiulki i na FB też mam.
Tęsknię za nią bardzo, bo już drugi tydzień siedzimy w CZD :smutny:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
justyna358
Początkujący ✽✽
Posty: 264
Rejestracja: 22 lis 2010, 09:05
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Nasze zwierzaki ;)

Post autor: justyna358 » 18 paź 2011, 18:29

Moja też jest Tosia :razz:

agan
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2011, 22:53
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Nasze zwierzaki ;)

Post autor: agan » 21 lis 2011, 23:07

Widzę,że i tu znalazłam niszę dla siebie. Jestem nowa, więc napiszę trochę o sobie, o mojej pasji i zamiłowaniu, które pozwala mi psychiczne odpocząć , uciec od codzienności i choroby.
Mam 33 lata i w czerwcu tego roku zdałam egzamin na technika weterynarii. Zwierzęta były w moim domu od zawsze. psy, koty, papugi, myszy, szczury, chomiki.Od 3 lat działąm w Fundacji prozwierzęcej na terenie Śląska, od2 lat jestem członkiem rady tej fundacji. Jeżdżę na interwencje, pomagam doraźnie i kocham to co robię. W domu mam psa, chomika i 2 papugi(nimfę i wróbliczkę). Praca( wolontarystyczna) w Fundacji daje mi dużo satysfakcji.
Jeśli ktoś z Was chce poznać naszą Fundację zapraszam na stronę www.fundacjasosdlazwierzat. org.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Nasze zwierzaki ;)

Post autor: kasia38 » 26 cze 2012, 13:04

a ja tu tyle lat i nie widziałam tego tematu
ja też mam koteczkę - Misię
jak zawsze dla swego właściciela - najpiękniejszą na świecie:)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Nasze zwierzaki ;)

Post autor: kalka_96 » 26 cze 2012, 15:28

A ja mam pieska, znaczy suczkę. Ma już 6 lat :] Jest pekińczykiem miniaturowym i ma na imię Sara :wink:

Patrycja27
Początkujący ✽✽
Posty: 167
Rejestracja: 13 kwie 2011, 14:02
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Sławno

Re: Nasze zwierzaki ;)

Post autor: Patrycja27 » 27 cze 2012, 15:39

Mam żółwia wodno-lądowego. Nazywa się Leo :)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 19:17 przez Patrycja27, łącznie zmieniany 1 raz.

sensas
Początkujący ✽✽
Posty: 67
Rejestracja: 29 sty 2012, 19:24
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: Nasze zwierzaki ;)

Post autor: sensas » 29 wrz 2012, 20:34

Obrazek
To moja aza jak była mała i drzemała
Ostatnio zmieniony 02 lis 2012, 21:57 przez sensas, łącznie zmieniany 1 raz.

karolina112c
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 17 lis 2012, 20:46
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie - Zdrój
Kontakt:

Re: Nasze zwierzaki ;)

Post autor: karolina112c » 23 lis 2012, 18:27

a ja mam piesia labradorka ktory jak widzi jedzenie to glu :razz: pieje

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Nasze zwierzaki ;)

Post autor: kasia38 » 09 lut 2013, 23:33

nie pokażę Wam mojego zwierzaka bo nie umiem dodać fotki, ale pochwale się, że moja kocica po 1,5 roku bycia u nas już 3 raz wysiusiała sie na sedesie, nikt jej tego nie pokazywał, chyba nas podejrzała:)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Nasze zwierzaki ;)

Post autor: maggie0278 » 10 lut 2013, 00:49

kasia38, moja ciocia miała kotkę, która w ogóle nie miała kuwety, tylko załatwiała się właśnie na toaletę.
Jako dziecko pamiętam bardzo dokładnie tą sytuację, warunek był tylko jeden : zawsze musiały być otwarte-uchylone drzwi do WC no i raz po raz trzeba było tam chodzić i spuszczać wodę bo tego bestia nie umiała :lol:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Nasze zwierzaki ;)

Post autor: kasia38 » 10 lut 2013, 12:07

ja też tak pomyślałam żeby zabrać jej kuwetę, ale trochę się boję, żeby gdzieś tam sobie nie chodziła,
a mnie też drzwi muszą być uchylone, bo kuwetę ma w wc i też trzeba od razu posprzątać bo kuweta jest bez żwirku.
Ale na razie zaczęła tam robić tylko siusiu
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi Ulubieńcy-ogólnie o zwierzakach”