Apel o sklepach ZOOlogicznych

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anonymous_13ece955

Re: Apel o sklepach ZOOlogicznych

Post autor: Anonymous_13ece955 » 28 sty 2015, 23:25

chrzanovy pisze:no tak ale tam są szare u nas jednak ładniejsze rudziaki
oh, jaszka :!:

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Apel o sklepach ZOOlogicznych

Post autor: Anette28 » 29 sty 2015, 11:52

jak tam miałam ze świnkami morskimi, kupiłam jedną zdechła po tygodniu, dopiero za trzecim razem udało mi się kupić zdrową, przeżyła 7 lat
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Apel o sklepach ZOOlogicznych

Post autor: chrzanovy » 29 sty 2015, 12:12

Pandzia pisze:dopiero za trzecim razem udało mi się kupić zdrową, przeżyła 7 lat
wow 7 lat nie mialem pojecia że świnki tak długo zyją, myslałem że tak jak chomiki, to ci sie trafiła
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Apel o sklepach ZOOlogicznych

Post autor: Anette28 » 29 sty 2015, 12:39

chrzanovy pisze:wow 7 lat nie mialem pojecia że świnki tak długo zyją, myslałem że tak jak chomiki, to ci sie trafiła
świnki żyją max. 5-7lat, no ta była super rozetka z długimi włosami, bardzo o nią dbałam, nigdy jej nie przeziębiłam, wodę miała przegotowaną, warzywa sprawdzone, po kąpieli zawsze było suszenie, odrobaczona, szczepiona-także pełen wypas
Moja "Bombata" kochana-ach na wspominki mi się wzięło
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Apel o sklepach ZOOlogicznych

Post autor: michal_mg » 29 sty 2015, 12:44

Kwestia znalezienia odpowiedniego weterynarza to też motyw na osobny temat. Problem jest dokładnie taki sam jaki zaznaczyłem w temacie sierściuchów. Weterynarze robią specjalizacje jedynie na psy i koty - bo tu jest największa kasa. A na studiach weterynaryjnych temat gryzoni (wszystkich !!) obejmuje raptem parę godzin wykładów na kilku letnich studiach... Tymże sposobem, szczury, zwierzęta najlepiej poznane i na których przeprowadza się doświadczenia często są uśmiercane przez przypadek podczas próby leczenia przez weterynarza wyuczonego w psach i kotach.... lub po prostu są tacy, co mają czelność powiedzieć, że takich schorzeń po prostu się nie leczy....

Pandzia jakbyś trafiła na egzemplarz genetycznego "śmiecia" z powodu patologicznego rozrodu to wszelkie chuchanie i dmuchanie nic nie pomoże...
Obrazek

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Apel o sklepach ZOOlogicznych

Post autor: chrzanovy » 29 sty 2015, 13:29

Pandzia, masz fotosa Bombaty?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Apel o sklepach ZOOlogicznych

Post autor: Anette28 » 29 sty 2015, 18:49

Mam zdjęcia mogę wrzucić jak mi ktoś podpowie jak to tutaj zrobić.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Apel o sklepach ZOOlogicznych

Post autor: obyty.z.cu » 29 sty 2015, 19:25

Pandzia pisze:jak mi ktoś podpowie jak to tutaj zrobić.
musisz wejść w "odpowiedz",a tam będzie dodaj plik,przeglądaj,dodaj załącznik itd.normalnie.
No i opcja podgląd,wtedy będziesz miała pewnośc co wysyłasz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Apel o sklepach ZOOlogicznych

Post autor: michal_mg » 30 sty 2015, 21:04

Pandzia najprościej fotke wstawiaj na jakimś portalu zdjęciowym - ja wstawiam na http://ifotos.pl/ Mozna bez zakładania konta, ale jak założysz to masz kontrole w swoich fotkach. Po dodaniu fotki szukasz okienka z linkiem pt: "na forum" kopiujesz i wklejasz tutaj. Lepsze to, bo plik jako załącznik ma ograniczone rozmiary jak i pojemność plików...
Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Apel o sklepach ZOOlogicznych

Post autor: obyty.z.cu » 31 sty 2015, 13:18

michal_mg pisze:plik jako załącznik ma ograniczone rozmiary jak i pojemność plików...
w tym przypadku polecam : http://zmniejszacz.pl/
Łatwe zmniejszanie zdjęć online!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Apel o sklepach ZOOlogicznych

Post autor: michal_mg » 10 mar 2015, 13:48

Ma ktoś pomysła jak ugryźć temat sklepów Zoo i "towaru" jaki mają? - a dokładnie pochodzenie towaru.
Sprawa jest taka:
1. mają towar, którego pochodzenia nie mogą wykazać, bo ujawniliby dostarczyciela, co w przypadku szczurków pokazaliby trop nie legalnej hodowli (legalne są tylko dwie w Polsce) - a to już sprawa dla policji.
2. zdarzają się przypadki odbioru zwierząt posiadaczom, którzy o nie nie dbają, więc czemu nikt nie zgłasza zwierzaka z wystawy sklepowej, który jest chory i nie leczony? Tak samo trzymane razem samice i samce, których to trzymanie razem jest jawną hodowlą rozpłodową - co nie jest legalne.
3. samo tłumaczenie sklepu, że "towar" pochodzi z legalnej hodowli nie jest zadowalające - gdyż legalne hodowle wypuszczają w świat zwierzaka z rodowodem, który to sklep powinien mieć. Jego brak poddaje w wątpliwość pochodzenie towaru.
4. i jeden z ważniejszych to Urząd Skarbowy wobec którego to sklep powinien się wykazać legalnością towaru, jego źródłem i papierami na jego posiadanie - no bo inaczej skąd ten towar jest ciągle na półce ?

Gdzieś też przydałoby się dowiedzieć, czy sklepy nie są w jakiś sposób chronione "przypadkowym" zaciążaniem samic. Aczkolwiek trzymanie obu płci razem raczej obala tłumaczenie przypadkowości.

Mając takie fakty to chyba dziwne, że tematu nie da się "ugryźć"....
Obrazek

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Apel o sklepach ZOOlogicznych

Post autor: michal_mg » 15 cze 2015, 12:58

Co nieco zasięgnąłem języka i się.... zjeżyłem. Gryzonie można bowiem sobie "legalnie" mnożyć tłumacząc się, że to na karmę dla gadów. A hodowania karmy nie można zabronić - tu jest więc ta luka, która pozwala sklepom handlować i mnożyć.... karmę wężową.
Na szczęście wielu hodowców węży wie już jak może się kończyć porażka węża z żywym jedzeniem i coraz częściej rezygnują z gryzoni na rzecz mięsa wołowego lub wieprzowego.
Obrazek




ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc dla Naszych Pupilów”