przeszczep flory bakteryjnej

zabiegi medyczne w NZJ

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
iwodzi2603
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 08 kwie 2012, 20:53
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Tłuszcz

Re: przeszczep flory bakteryjnej

Post autor: iwodzi2603 » 06 cze 2012, 10:47

Mam Nadzieję że jeśli miałabym szansę to że zrobią tak jak trzeba, czyli do dwóch dziur :P Niestety Największą barierą jest dla mnie pozwolenie na leczenie w Angli, oprócz tego że lekarz musi mnie skierować ( a nie każdy jest przekonany do takiej metody ) to NFZ i Ministerstwo zdrowia również musi wyrazić zgodę...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przeszczep flory bakteryjnej

Post autor: Mamcia » 06 cze 2012, 23:38

Na to szansy nie widzę. jedyna to taka, że w ramach badań klinicznych.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Joanna-K
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2014, 17:37
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: przeszczep flory bakteryjnej

Post autor: Joanna-K » 03 kwie 2014, 19:39

bakterioterapia fekalna w nawracających zakażeniach C. difficile


z dotychczasowych badań wynika, że skuteczność bakterioterapii fekalnej w leczeniu nawracających zakażeń C. difficile to 91% (+nieznane skutki uboczne w przyszłości). to bardzo obiecujące dane, ponieważ w tych przypadkach klinicznych skuteczność wankomycyny to ok. 60% (+ cały arsenał niepożądanych skutków ubocznych leczenia w gratisie).


iwodzi2603 pisze:Dzięki za odp, kiedyś czytałam te stare posty dot. przeszczepu, próbowałam nawiązać kontakt z Małgorzata Nazwalska i podpytać się jak to zrobiła, ale nic z tego... C. difillacte to wredna bakteria mam ją od kwietnia, przez 20 dni brałam metronidazol i Enterol i czuję że powróciła :((( w każdym razie, jak ktoś coś słyszał oraz wie czy szpital pomaga kontaktować się z innymi szpitalami w UE ( głównie chodzi o Szkocję gdzie czytałam że taki zabieg robią) w sprawie leczenia to piszcie, będę wdzięczna...

Ps Mamcia : w tym szpitalu w którym chciałabym zrobić przeszczep podobno robią to przez małą rurkę wprowadzając ją do żołądka ( tak jak gastroskopia przez nos) > Że niby lepszy efekt bo flora przyjmuje się na większej części przewodu pokarmowego....

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przeszczep flory bakteryjnej

Post autor: Mamcia » 03 kwie 2014, 21:43

O tym już pisaliśmy i mówiono na Dniach Edukacji. są również doniesienia o skuteczności w NZJ. Niestety nie oznacza to, że terapię tę można stosować na Polsce. Gdyby ktoś miał jakieś info o badaniach klinicznych to proszę piszcie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Kangurek
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:18
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Arciechów

Re: przeszczep flory bakteryjnej

Post autor: Kangurek » 03 kwie 2014, 22:01

Właśnie słyszałem o tym na wykładach w Warszawie. Podobno to może być bardzo skuteczne w leczeniu NZJ.

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Posty: 599
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: przeszczep flory bakteryjnej

Post autor: kalatos » 03 kwie 2014, 23:25

Żeby tylko dotrwać z flakiem aż coś się sensownego urodzi :)
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Joanna-K
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2014, 17:37
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: przeszczep flory bakteryjnej

Post autor: Joanna-K » 07 kwie 2014, 12:12

Drodzy forumowicze, szukam KONKRETNYCH, PRAWDZIWYCH relacji na temat terapii kałowej i przeszczepu mikroflory jelitowej. Piszcie na priv, jeśli coś Was hamuje przed pisaniem na publicznym forum.
Ja jestem teraz bardzo wkręcona w ten temat. 10 dni temu miałam wlewkę leczniczą bakteryjną, póki co jest duża poprawa.
Szukam opinii osób, które poddały się takiemu zabiegowi. Póki co odzew jest
znikomy, no ale nie chce mi się wierzyć, że w naszej sytuacji, gdy tonący brzytwy się chwyta, a wszelkie nowości i innowacje są wypatrywane z nadzieją, żaden z forumowiczów nie ma doświadczeń tego typu? Interesuje mnie gdzie konkretnie w Polsce (lub sąsiednich krajach) przeprowadza się takie zabiegi? Macie może jakiś namiar na lekarzy, kliniki, opisy konkretnych zabiegów, cennik? Może być priv. Proszę, pomóżcie!

Jac
Początkujący ✽✽
Posty: 170
Rejestracja: 14 lip 2013, 13:29
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: przeszczep flory bakteryjnej

Post autor: Jac » 07 kwie 2014, 14:17

Joanna-K pisze:Szukam opinii osób, które poddały się takiemu zabiegowi. Póki co odzew jest
znikomy, no ale nie chce mi się wierzyć, że w naszej sytuacji, gdy tonący brzytwy się chwyta, a wszelkie nowości i innowacje są wypatrywane z nadzieją, żaden z forumowiczów nie ma doświadczeń tego typu? Interesuje mnie gdzie konkretnie w Polsce (lub sąsiednich krajach) przeprowadza się takie zabiegi? Macie może jakiś namiar na lekarzy, kliniki, opisy konkretnych zabiegów, cennik? Może być priv. Proszę, pomóżcie!
Również jestem bardzo zainteresowany tym tematem.
Jakiś czas temu pytałem w innym wątku, również dotyczącym transplantacji kałowych, czy ktoś wie, gdzie można wykonać to w Polsce, ale niestety pytanie pozostało bez odzewu.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: przeszczep flory bakteryjnej

Post autor: Baby » 07 kwie 2014, 23:31

Nie wiem ile w tym prawdy ale ostatnio w szpitalu jedna Pani powiedziała, że jej kuzynka będzie miała przeszczep kału w Centrum Onkologii w Warszawie a dawcą będzie narzeczony dziewczyny. Podobno wymagało to podpisu jakiś profesorów ale szczegółów nie znam i nie zagłębiałam się w temat więc nie wiem ile w tym prawdy.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: przeszczep flory bakteryjnej

Post autor: Dżordż » 08 kwie 2014, 04:04

Szkoda ze nie poznamy szczegółów. ..

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: przeszczep flory bakteryjnej

Post autor: mgiełkaa » 08 kwie 2014, 17:50

no szkoda, też jestem pod wrażeniem tego co usłyszałam od tej Pani ale tak jak Baby napisała jest to informacja niezweryfikowana więc szczegółów na pewno nie poznamy, niemniej jednak informacja ta skłania do drążenia tematu dalej.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przeszczep flory bakteryjnej

Post autor: Mamcia » 08 kwie 2014, 19:44

Można się zapytać w ICO. Postaram się pamiętać, a będę w przyszły wtorek. Może ktoś mi przypomni. w moim wieku zaniki pamięci to norma.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: przeszczep flory bakteryjnej

Post autor: Nibiru » 09 kwie 2014, 01:03

Taka ciekawostka; metoda jest stara jak świat, nawet Hitler robił sobie przeszczep kału bo miał problemy z jelitami, było w filmie dokumentalnym.
Z opisu użytkownika "Małgorzata Nazwalska" brzmi to hardkorowo, ale widać pomogło.
Jak ktoś będzie miał jakieś aktualne info to niech pisze.

Jac
Początkujący ✽✽
Posty: 170
Rejestracja: 14 lip 2013, 13:29
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: przeszczep flory bakteryjnej

Post autor: Jac » 09 kwie 2014, 14:17

Gdzieś na forum przewinęła się informacja, że podobno (podkreślam - podobno) robią przeszczepy flory bakteryjnej w Szczecinie. Ale tamta informacja również pozostała niezweryfikowana i bez żadnych konkretów...

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: przeszczep flory bakteryjnej

Post autor: Nibiru » 09 kwie 2014, 17:42


ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabiegi Medyczne”