Terapia przeciwciałami monoklonalnymi

zabiegi medyczne w NZJ

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Kapustek82
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2007, 15:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tarnów/Kraków

Terapia przeciwciałami monoklonalnymi

Post autor: Kapustek82 » 13 lis 2007, 16:13

Witam!
Jestem nowy i przepraszam jeżeli nie trafiłem z miejscem założenia tematu.
Mam jednakowoż takie pytanie. Czy w Krakowie lub okolicach w jakimś szpitalu jest prowadzona terapia przeciwciałami monoklonalnymi. Mój lekarz prowadzący powiedział mi, że mają być w Krakowie w 3 szpitalach, ale kiedy i gdzie to żeby się próbować dowiedzieć na miejscu albo w sieci. Czy ktoś z Was wie co, gdzie, kiedy i jak się dostac na takie terapie?
Pozdrawiam
Filip Kapustka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Terapia przeciwciałami monoklonalnymi

Post autor: Mamcia » 13 lis 2007, 19:11

Niedługo umieszczę informacje na temat ośrodków, które będą prowadziły leczenie biologiczne w ramach nowego programu. ma również powstać infolinia dot tego zagadnienia. na 20 planowana jest też konferencja prasowa z udziałem prof. Rydzewskiej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Posty: 212
Rejestracja: 14 gru 2006, 21:15
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Bruksela
Kontakt:

Re: Terapia przeciwciałami monoklonalnymi

Post autor: Agnieszka2 » 14 lis 2007, 21:48

w piatek ide go gastrologa i chcialabym zapytac o to leczenie biologicznym tym nowym "czyms",ale wlasnie nie wiem jak ten nowy produkt sie nazywa i na czym to wszystko polega. Czy moglabym prosic o pomoc w tej sprawie? Jestem wciaz na Medrolu (znow 16mg) i jak tylko chce zejsc na mniejsza dawke to znow sie zaczyna komedia. Moze to nowe leczenia biologiczne by mi pomoglo. Bardzo prosze o informacje.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Kapustek82
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2007, 15:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tarnów/Kraków

Re: Terapia przeciwciałami monoklonalnymi

Post autor: Kapustek82 » 15 lis 2007, 12:51

dziękuję będę wyczekiwał.
Pozdrawiam
Filip Kapustka
P.S. Agnieszko ja Medrolu wogóle nieznam, a o leczeniu biologicznym dowiedziałem sie nie tak dawno od mojego lekarza prowadzącego, a ten mówił o tylko Remicade i infliksimabie. O innych biologicznych nic nie słyszałem.

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
Posty: 209
Rejestracja: 17 mar 2007, 12:39
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Terapia przeciwciałami monoklonalnymi

Post autor: tata pirata » 15 lis 2007, 18:44

Kapustek82 pisze:dziękuję będę wyczekiwał.
Pozdrawiam
Filip Kapustka
P.S. Agnieszko ja Medrolu wogóle nieznam, a o leczeniu biologicznym dowiedziałem sie nie tak dawno od mojego lekarza prowadzącego, a ten mówił o tylko Remicade i infliksimabie. O innych biologicznych nic nie słyszałem.
Remicade to nazwa handlowa Infliximabu. W grę może wchodzić jeszcze Adalimudab (nazwa handlowa- Humira) lub Certolizumab (nazwa handlowa Cimzia). O wszystkich trzech specyfikach znajdziesz na forum dużo informacji - zastosuj wyszukiwanie

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Posty: 212
Rejestracja: 14 gru 2006, 21:15
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Bruksela
Kontakt:

Re: Terapia przeciwciałami monoklonalnymi

Post autor: Agnieszka2 » 16 lis 2007, 22:22

Ok, myslalam poprostu ze jest cos nowego. Dzis wyczytalam w wycinku z gazety ,ze w 2008 ma sie podobno ukazac w Belgii(pewnie nie tylko) jesli dobrze zrozumialam cos w rodzaju nowszej i ulepszonej wersji remicade. Mam dylemat co wybrac:imuran czy remicade. Wszyscy mowia,ze to nie wplywa na ciaze pozniejsza, a moj lekarz czytal mi dzis nawet opis tych obu lekow z madrej ksiazeczki i niestety odradza sie je obydwa dla osob planujacych dzieci, ze wzgledu na jakies mutacje genow czy cos takiego. Mam 32 lata,jedo dziecko i nie potrafie swiadomie podjac decyzji,ze juz nigdy nie zdecyduje sie na dziecko.Dzis byloby ciezko, ale przeciez nie wiem co bedzie kiedys...
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Zablokowany

Wróć do „Zabiegi Medyczne”