Przeszczep kału

zabiegi medyczne w NZJ

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Przeszczep kału

Post autor: obyty.z.cu » 05 gru 2014, 16:49

ada87 pisze:Ja się niestety przekonałam, ze pieniądze wiele pomagają, ale można tez się naciac, na cudotworcow obiecujących złote gory i "następnym razem się uda". Tylko ile tych razy...tyle, ze z łóżka juz nie wstawałam sama

Jedyne jak naprawdę możemy sobie pomoc, to dzielić się informacjami, polecac sobie sprawdzonych lekarzy.
no właśnie.....
Trzeba zdobywać wiedze i uczyć się jej w życiu chorowania.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeszczep kału

Post autor: langusta » 08 gru 2014, 21:23

Zgadzam się z tym ze należy się dzielić wiedzą, doświadczeniem itd. Dlatego m.in założyłam ten watek i będę cyklicznie pisać co dalej u mojej córki.
Póki co w piątek kolejna porcja flory bakteryjnej i kolejny panel badań.

Trzymajcie kciuki!
langusta
dwie córki chore na CD

Lukas
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2014, 11:59
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom

Re: Przeszczep kału

Post autor: Lukas » 23 gru 2014, 10:51

i jak to wygląda? co nowego u córki? jak to znosi?

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeszczep kału

Post autor: langusta » 23 gru 2014, 10:59

W zeszlym tygodniu lekarze zmienili cykl podawania flory. Teraz bedzie podawana przez dwa dni co trzy tygodnie.
Podobno na podstawie piatki dzieci stwierdzili iz nalezy czesciej wprowadzac flore.
Corcia czuje sie bardzo dobrze wyniki sa super i to bez sterydow. Niestety po ostatnim znieczuleniu (piatek) zlapala wirusa gornych drog oddechowych. Dlatego nic nie pisalam poniewaz staralam sie wyprowadzic ja z infekcji bez antybiotyku aby nie zabic dobrej flory.
langusta
dwie córki chore na CD

Lukas
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2014, 11:59
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom

Re: Przeszczep kału

Post autor: Lukas » 23 gru 2014, 11:31

no to świetnie :roll:
jak widać - jest nadzieja!!

ada87
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:48
Choroba: inna choroba jelita
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lublin

Re: Przeszczep kału

Post autor: ada87 » 23 gru 2014, 11:45

Langusta no to super!
Ja od siebie dodam, ze minęło 4 tygodnie od mojego przeszczepu i czuje sie dobrze.
Jedyny problem jaki mam, to nietolerancję na pewne pokarmy. Za nic nie mogę wprowadzić smazonego, kwasnego choć możliwe ze w tej chwili to juz kwestia żołądka, bo zgaga i refluks mocno dokuczaja.
Ale najważniejsze ze biegunek nie mam a do toalety chodze raz dziennie.

Lukas
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2014, 11:59
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom

Re: Przeszczep kału

Post autor: Lukas » 19 lut 2015, 10:00


Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Posty: 599
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Przeszczep kału

Post autor: kalatos » 13 mar 2015, 13:19

Langusto, powiedz jak tam postępy w tej metodzie, jak się czuje Twoja córka?
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Rewa
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2015, 10:50
Choroba: inna choroba jelita
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Przeszczep kału

Post autor: Rewa » 20 mar 2015, 11:34

Witajcie,
Mam syna z autyzmem ( 11lat ), całe życie ma problemy z jelitami, przerostami bakterii, wzdęciami, biegunkami. Jest oczywista zależność - lepsze jelita - lepsze zachowanie; wzdęcia, biegunki -gorsze zachowanie. Nigdy tak naprawdę porządnie nie był zdiagnozowany, leczony tylko doraźnie, metronidazolem, probiotykami, przeciwgrzybicznie itp,.
Czy wiecie gdzie można zrobić przeszczep flory w Polsce? Może być nawet odpłatnie:).
Jeśli ktoś może mi podać kontakt do lekarza, który się tym zajmuje będę bardzo wdzięczna. ( na priv, mój mail: ewaren@op.pl ), może ktoś ma mail/kontakt do dr Grzesiowskiego?
dziękuję Wam bardzo z góry
Ewa

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeszczep kału

Post autor: Mamcia » 20 mar 2015, 19:48

W Krakowie można jelita przebadać i sprawdzić czy jest dysbakterioza. Przeszczep mikrobioty nie jest zabiegiem obojętnym, bo u dzieci jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Może dieta, pro- i/lub prebiotyki mogą pomóc.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Przeszczep kału

Post autor: obyty.z.cu » 20 mar 2015, 20:28

Rewa pisze:Czy wiecie gdzie można zrobić przeszczep flory w Polsce? Może być nawet odpłatnie:).
http://blogblondbunny.blogspot.com/2014 ... towej.html
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Przeszczep kału

Post autor: patkaas » 21 mar 2015, 14:34

Mamcia, gdzie dokładnie w Krakowie można przebadać jelita w kierunku dysbakteriozy?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeszczep kału

Post autor: Mamcia » 21 mar 2015, 19:38

U dzieci to badają w klinice, a u dorosłych też powinni badać, ale......
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Karolinaoo
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 01 cze 2015, 12:36
Choroba: inna choroba jelita
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeszczep kału

Post autor: Karolinaoo » 01 cze 2015, 12:51

Witam.
Ponieważ mam straszne problemy z jelitami wydaje mi się że przeszczep kału jest dla mnie ratunkiem, wiele lat byłam wegetarianką i po powrocie do spożywania mięsa zaczęło się źle ze mną dziać, przestałam w tym momencie już prawie jeść bo nie jestem w stanie, cały czas załatwiam się na żółto. Myślę że po prostu nie mam bakterii które rozkładają mięso. Ważę już bardzo mało i dalej chudnę a wszyscy rozkładają ręce. Dlatego też chciałam zapytać w jakich szpitalach wy wykonywałyście swoje przeszczepy? Nie ma znaczenia miasto bo pojadę wszędzie.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Przeszczep kału

Post autor: obyty.z.cu » 01 cze 2015, 13:16

Karolinaoo pisze:wiele lat byłam wegetarianką i po powrocie do spożywania mięsa zaczęło się źle ze mną dziać, przestałam w tym momencie już prawie jeść bo nie jestem w stanie, cały czas załatwiam się na żółto. Myślę że
BEZ OBRAZY,ALE W TAKIEJ SYTUACJI TO TYLKO POD KONTROLĄ ODPOWIEDNIEGO LEKARZ MOŻNA myśleć o następnym etapie leczenia.Tu nie o chodzi o to co Ty myślisz,tylko o to co pokażą badania.
Mięso to białko,które wegetarianie zastępują innymi produktami,także dobrymi,o czym świadczy kondycja wielu z nich.
Problem albo źle opisałaś,stąd takie wrażenie,albo ...może trzeba leczyć cały organizm ,także psychikę,a i dietetyk by się przydał.
Mam w rodzinie wegetariankę,ostatnio mamę wspaniałego chłopaka i nic jej w zdrowiu nie "szwankuje".
Przeszczep kału to jedna z ostatnich nadziei w leczeniu...to nie tabletki na ...coś,to poważna ingerencja w organizm człowieka.
Jest też możliwość żywienia pozajelitowego,jest wiele możliwości...
Najgorzej to leczyć się samemu i to w necie.
A że w systemie służby zdrowia trudno się przebijać,to już zupełnie inna sprawa.
Chory aby się leczyć i znaleźć swoją drogę do zdrowia musi pokonać wiele przeszkód,ale to własnie pozwala nam na zobaczenia światełka w tunelu,czyli samo zdrowie na końcu.
A to wcale nie oznacza,że wtedy jesteśmy jak modele - zdrowego człowieka.
Chorować trzeba się nauczyć,podobnie jak leczyć !!

a może warto się po edukować ?
polecam np.
http://terazwiedza.pl/lms/lesson/gnbkxil02x/#
i zakładki -wystarczy klikać w tematy

a żeby nie było,
to jest taki blog o temacie ,pisze dziewczyna która to przeszła,ale ona to zupełnie inna historia niż Twoja.DIAGNOZOWANIE to podstawa.
http://blogblondbunny.blogspot.com/2014 ... towej.html
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabiegi Medyczne”