Jak przekazać 1% od podatku

Wszelkie informacje dotyczące działalności Towarzystwa J-elita oraz innych Stowarzyszeń.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak przekazać 1% od podatku

Post autor: Mamcia » 18 lip 2008, 08:39

Wywisić można, ale większość osób nigdy w US nie była, bo i po co.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Gośka
Początkujący ✽✽
Posty: 466
Rejestracja: 05 mar 2004, 11:38
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Brzeźnica/Kraków
Kontakt:

Re: Jak przekazać 1% od podatku

Post autor: Gośka » 18 lip 2008, 09:29

Na wywieszenie czegokolwiek w US trzeba mieć zgodę a rzeczywiście kto tam czyta cokolwiek.Wydaje mi się, ze tu jest racja - to nie ma chyba większego sensu.Natomiast na stronach J-elity , w Kwartalniku, na forum dobrze by było wypisać podziękowanie i nazwy US z których wpłaty wpłynęly.Ludzie to przeczytją i zobaczą, ze z jego Urzedu przeszły pieniądze tzn, ze jego wpłata najprawdopodobniej wplynęla.Niezależnie trzeba napisać, ze nie jest możliwe podziękowanie osobiste dla kazdej wpłacającej osoby.Wydaje mi się ,ze to niestety w takiej sytuacji musi wystarczyć. Niektórzy nawet, nie patrzą "łaskawie" na podziękowania osobiste argumentując to tym, ze zamiast wykorzystać te pieniądze na dobry cel traci się je na znaczki, koperty itd
Fajnie by było np. powiesić w US jakiś rzucający się w oczy plakat z podziękowaniem, ale na to musi być zgoda no i oczywiście sa to koszty, na które nie wszyscy dobrze patrzą - "moje pieniąze ida na plakaty" - inna forma /jakieś pisemko/ mija się z celem - moim zdaniem

Gośka
Początkujący ✽✽
Posty: 466
Rejestracja: 05 mar 2004, 11:38
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Brzeźnica/Kraków
Kontakt:

Re: Jak przekazać 1% od podatku

Post autor: Gośka » 18 lip 2008, 10:21

Zakładam oczywiście hipotetycznie, ze osoby ,które wpłacały - w taki czy inny sposób są z nami związane. Jak wpłacali, to nie wykluczone, że zaglądali na nasza stronę aby się coś o nas dowiedzieć .Być może jeszcze powrócą i wówczas sie dowiedzą, ze im dziękujemy.Ja, jak niektórzy zauważyli, na "naszej klasie" pod "kalendarzykiem" zadedykowałam im nr kwartalnika do przeczytania - może ktoś zaglądnął. Tym którym mogę - udostępniam do poczytania kwartalnik.Liczę, ze wpłat na nasze konto dokonuja świadomie i zakładam , ze może ich interesowac "co się u nas dzieje". Inni ...no cóż takie są przepisy i tego nie przeskoczymy - możemy tylko wszyscy głosić wszem i wobec, ze im dziękujemy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak przekazać 1% od podatku

Post autor: Mamcia » 18 lip 2008, 19:01

Ruszyło aię na dobre. Dziś 73 wpłatry na łaczną sumę ponad 3 800 zł.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
montan
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 30 sie 2007, 17:13
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Pozanń
Kontakt:

Re: Jak przekazać 1% od podatku

Post autor: montan » 18 lip 2008, 20:25

to troszke się nazbierało :D oby tak dalej ja w ostani dzień chyba przekazywałem ;p
Dolina . . .

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Jak przekazać 1% od podatku

Post autor: Szaraja » 21 lip 2008, 08:37

Chyba faktycznie-plakat to kolejny koszt. Jak dostanę kwartalnik, to najwyżej pokombinuje, czy nie da się wydrukować tekstu z niego i powiesić w formie podziękowania u mnie- wielu moich klientów wyraziło zgode na wpłątę na J-elitę, a trudno kazdemu dać kwartalnik. dziekowałam osobiście, ale chciałam jeszce dodać coś do Stowarzyszenia.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak przekazać 1% od podatku

Post autor: Mamcia » 11 sie 2008, 08:57

Akcja zakończona wynikiem ponad 60 00 zł. nedługo przedstawimy sumy zebrane w poszczególnych województwach. na razie prowadzi mazowieckie prawei 17 000, małopolskie 12 000,
podkarpackie 6 600 z czego 5 500 zŁańcuta (Szaraja brawo)
pomorskie 4 600
Pozostałe dużo słabiej. Jak widać 2/3 środków zebrano w województwach, gdzie działają oddziały. Brawo - super.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Jak przekazać 1% od podatku

Post autor: Raysha » 11 sie 2008, 13:59

Jestem pod wrażenie - gratuluje ! :)

psycholinka
Początkujący ✽✽
Posty: 58
Rejestracja: 12 gru 2007, 22:59
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak przekazać 1% od podatku

Post autor: psycholinka » 11 sie 2008, 15:50

WOW, jestem pod wrażeniem!!! A w następnym roku - bedzie jeszcze lepiej :-) rozkręcamy się ;-)

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: Jak przekazać 1% od podatku

Post autor: sztaba » 25 wrz 2008, 07:39

Nie wszystkie pieniądze z 1 procenta zasiliły konta adresatów. Czasami wystarczył drobny błąd w nazwie stowarzyszenia lub fundacji, aby środki zostały w budżecie, zamiast trafić na szczytny cel.

więcej na "wp.pl"

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Jak przekazać 1% od podatku

Post autor: Szaraja » 25 wrz 2008, 08:20

Własnie równiez to przeczytałam. może warto zwrócić się do naszych Urzedów skarbowych- tych które przekazały 1%, czy przekazano całą kwotę, czy tez z uwagi na nieprawidłowości w nazwie cos nie zostało przekazanae- US mają obowiązek wezwac do uzupełnienia naszych PIT-ów, albo w braku wątpliwości, samemu nanieść poprawki. Dowiem się jak to wyglądało u mnie.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak przekazać 1% od podatku

Post autor: Mamcia » 12 sty 2009, 15:49

Ro zpoczynamy nową akcję zbierania 1% od podatku. prosimy badrzo ładnie o zachęcenie Waszych rodzin, przyjaciól i znajomych do wpłacania na na rzecz J-elity.
Do PIT-u wystarczy wpisać Naszą nazwę Topwarzystwo J-elita (lub pełną nazwę) ora nr KRS KRS 0000238525
Zebrane środni, tak jak w latach ubiegłych, będą w większości przeznaczone na pomoc tym ośrodkom, które pomagają nam.
Jeśli ktoś potrzebuje kalendarzyki w większej niż otrzymał liczbie to proszę o kontakt na adres j-elita@iimcb.gov.pl
Mam nadzieję, że uda nam się zebrać więcej niż w zeszłym roku.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

dośka_82
Początkujący ✽✽
Posty: 132
Rejestracja: 14 wrz 2006, 22:28
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: okolice Starachowic

Re: Jak przekazać 1% od podatku

Post autor: dośka_82 » 12 sty 2009, 16:21

Rodzinka, przyjaciele, znajomi zostali poinformowania na co maja przeznaczyc swój podatek :razz: a i kalendarzyki tez rozdane.
Życie jest przewlekłą raną, która prawie nigdy nie przestaje boleć i nigdy się nie goi.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Jak przekazać 1% od podatku

Post autor: Szaraja » 12 sty 2009, 17:49

Na zeznaniu można zaznaczyć , aby przekazano stowarzyszeniu dane osobowe, najlepiej aby wpisać maila, podziękowanie by nas najmniej kosztowało. Wystarczy na ostatniej stronie zaznaczyć kwadracik i wpisać maila.
Jeśli komuś potrzebne kalendarzyki, to piszczie na maila J-elity. na pewno prześlą.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jak przekazać 1% od podatku

Post autor: Grzyb333 » 12 sty 2009, 18:54

Jak tylko dostanę rozliczenie z pracy natychmiast wypełniam PITa i przekazuję swój procencik j-elicie, Rodzinki PITy też wypełniam więc od nich też coś skapnie.

Pzdro Grzyb. :E
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia i Sprawy Stowarzyszeń”