Mam ciężką chorobę Crohna. AMA!

Wszelkie informacje dotyczące działalności Towarzystwa J-elita oraz innych Stowarzyszeń.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hype
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:42
Choroba: CD u brata/siostry
województwo: mazowieckie

Mam ciężką chorobę Crohna. AMA!

Post autor: hype » 01 lut 2022, 17:48

Jestem 25-letnim mężczyzną żyjącym z ciężką chorobą Leśniowskiego-Crohna, którą zdiagnozowano w wieku siedmiu lat. W tamtym czasie uważano to za niezwykle niezwykłe; lekarze (przynajmniej w mojej okolicy) wierzyli, że tylko młodzi dorośli mogą dostać Crohna, a ja byłem jednym z najmłodszych udokumentowanych przypadków w stanie.
Mam ciężką chorobę Crohna. AMA!

Byłem na wielu różnych lekach na moje różne objawy; Próbowałem różnych naparów, sterydów, zastrzyków i wszelkiego rodzaju terapii Crohna. Byłem na prawie każdym istniejącym narkotyku na receptę na mój przewlekły ból, włącznie z Fentanylem. Właściwie to miałem kiedyś doświadczenie bliskie śmierci (moje serce zatrzymało się w wyniku negatywnej reakcji na infuzję dla mojego Crohna i musiałem zostać wskrzeszony przez wózek awaryjny i AED).

Nie krępuj się pytać mnie o chorobę Crohna, jak to wpływa na moje codzienne życie, jak działają różne terapie, jak to jest mieć zatrzymane serce, wszelkie pytania dotyczące narkotyków lub odwyku, lub... cokolwiek innego, co widzisz naprawdę warto zapytać!

Mam ciężką chorobę Leśniowskiego-Crohna. Zapytaj mnie o cokolwiek!

Edycja 1 [29 maja, 14:00 PST]: Jak dotąd świetne pytania! Mam nadzieję, że dzięki temu AMA mogę pomóc w podniesieniu świadomości na temat choroby Crohna. Trzymaj pytania!

Edytuj 2 [29 maja, 23:20 PST]: W porządku, ludzie - na razie idę do łóżka (muszę wcześnie wstać z młodym). Wszystkim serdecznie dziękuję za wszystkie wspaniałe pytania. Moim głównym powodem przeprowadzenia tego AMA jest przede wszystkim pomoc w podnoszeniu świadomości na temat choroby Leśniowskiego-Crohna, ponieważ jest to stan, którego nie rozumie wystarczająco dużo ludzi (jeśli w ogóle o tym słyszeli). Wy chłopaki/dziewczyny zadaliście kilka świetnych pytań i myślę, że gdyby ktoś usłyszał o Crohnie po raz pierwszy, to AMA służyłoby jako znośny kurs „Crohna 101”.

Zachęcamy do zadawania pytań. Będę monitorować to AMA w najbliższej przyszłości i będę nadal odpowiadać na pytania, dopóki wszyscy będziecie je zadawać!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia i Sprawy Stowarzyszeń”