CSK Katowice obecnie

Wszelkie informacje dotyczące działalności Towarzystwa J-elita oraz innych Stowarzyszeń.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

CSK Katowice obecnie

Post autor: -Ania- » 08 wrz 2015, 10:48

Witam

Jestem świeżo po tygodniowym pobycie w Szpitalu na Ligocie czyli w naszym starym CSK. W przeciągu ostatnich lat niewiele się tu zmieniło, no może poza wyremontowanymi niektórymi łazienkami, a nawet taka niezbędna rzecz jak stan faktyczny materacy na łóżko dla chorego woła o natychmiastową zmianę. Dla niewtajemniczonych- materac zazwyczaj to wytarta, poplamiona, oskubana pożółkła gąbka o niemiłym zapachu. Lepiej nie zaglądać. Szczęśliwcy Ci, co mają nowsze łóżka a także Ci co trafili na sale z łazienką.
W tym miejscu chciałabym poruszyć fakt, że nas CuDaków na oddziale nie widać. Nie zauważyłam ani jednej rzeczy od J-elity, ani pół Kwartalnika, nic.

Dość istotna sprawa dla ludzi młodych jak dostęp do internetu jest w ogóle wielką zagadką, którą to udało mi się rozstrzygnąć dopiero po powrocie do domu (gdy odwiedziłam koleżankę - pielęgniarki zapytane o internet nic nie wiedzą, w ogłoszeniach o internecie nic nie ma). Mianowicie na każdej sali jest gniazdko sieciowe do kabla RJ45 (poprawcie jeśli pomyliłam nazwę) i po ten kabel można udać się do sekretariatu albo przywieźć sobie z domu, podłączamy, klik i jest internet za darmo.


edit:

Zabrali internet. Byłam w tej sprawie u pana informatyka i powiedział, że pacjenci logowali się do sieci nielegalnie... więc nie ma takiej opcji. Ów miły człowiek powiedział mi, że podobno zbierane są fundusze na wifi dla pacjentów, ale marnie to wygląda. Więc pozostają infoboksy... lub ineternet, który pacjent ma ze sobą.

O wi-fi nie ma co marzyć. Ponadto są na korytarzach infoboksy, ale one są mało wygodne. Duże brawa za piękne lodówki dla pacjentów, czajnik i mikrofalówkę. W oknach nie ma już parasoli (od słońca) ale są działające rolety- nie we wszystkich salach. Tam gdzie nie ma rolet pomysłowe osoby powiesiły "zielone zasłonki" czyli ten materiał używany przez chirurgów.. albo ligninę.

Opieka lekarska bardzo się zmieniła. Na oddziale pacjenci mają dostęp do żywienia pozajelitowego, na diecie bezresztkowej są dawane specjalne płyny oprócz słynnych galaretek i kisieli. Ja miałam swój Emulen, także nie korzystałam z nich. Jest też program leczenia biologicznego, choć sal do podawania humiry czy inflectry nie widziałam, ale też mnie to mało interesowało. W bardzo łatwy sposób można skontaktować się z panią dietetyczką - na stronie CSK są dokładne informacje. Jedzenie również jest całe za darmo, no i dobre (warto wziąć sól i cukier). Jednym słowem- jeśli Ktoś zastanawia się, czy warto wrócić biorąc pod kryteria opiekę medyczną- to moim zdaniem- można spróbować. Pamiętać jednakże należy o tym, że nasze choroby czasami wymagają specjalnych procedur i jeśli ich nie ma w CKS i proponują Ci stomię - to można iść gdzieś indziej.

Wiem, że na przyjęcie się bardzo długo czeka, widziałam, że oddział non stop jest oblegany prawie w 100% ale gdzie Ci młodzi ludzie szukają informacji nt choroby- to pozostaje dla mnie zagadką. Tu raczej ich nie ma, a szkoda. Mnie samej trudno jest podejść do każdej osoby i mówić o forum. Jeżeli szef Oddziału się zgodzi można by chociaż w kilku miejscach pokazać to, że jest J-elita. Do tego ja sama potrzebuję pomocy (chętne osoby na pw). Szkoda zaprzepaścić dalej taką szansę edukacji i rozmowy jaką jest ten wielki oddział. Piszę wielki bo Gastro ma aż trzy pododdziały.

Jeżeli Ktoś ma istotne informacje dla wybierających się tam- to byłoby super jakby je tu dodał :) Chodzi mi o rzeczy, które warto wziąć tu, a które nie są typowe jak np. sztućce. I to pierwsza rada - jeżeli idziesz na kolonoskopie i wiesz, że będziesz się czyścić kup sobie cytrynę gdzieś po drodze, bo w sklepiku często jej nie ma. Sklep i bufet mają bardzo ubogie wyposażenie, a po porządne zakupy trzeba iść dalej.
Leżałam w CSK ponownie w ubiegłym tygodniu (18-22.10) i Ktoś w czwartek podrzucił kilka kwartalników J-elity, rozeszły się po salach jak świeże bułeczki. Brawa za odwagę :) Szkoda, że się nie spotkaliśmy.

Zachęcam do komentarzy
Ania

p.s. wielkie brawa za naczynia jednorazowe, które to można również wstawiać do mikrofali
Ostatnio zmieniony 23 paź 2015, 20:33 przez -Ania-, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CSK Katowice obecnie

Post autor: Mamcia » 09 wrz 2015, 20:49

Taką informację należy przesłać do biura J-elity. Powinni skomunikować się z kim trzeba i dowieść materiały.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: CSK Katowice obecnie

Post autor: -Ania- » 09 wrz 2015, 21:24

Tylko że nie wiem, czy J-elita ma w ogóle pozwolenie na dawanie materiałów w tym szpitalu.

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CSK Katowice obecnie

Post autor: Mamcia » 10 wrz 2015, 13:19

To powinno wiedzieć biuro. Dam znać aby tu zajrzeli
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
LechNik
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2014, 11:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Re: CSK Katowice obecnie

Post autor: LechNik » 10 wrz 2015, 14:14

Ta placówka nie chce z nami współpracować i nie ma zgody na wystawianie naszych materiałów :smutny:

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Posty: 396
Rejestracja: 10 lip 2012, 22:05
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: CSK Katowice obecnie

Post autor: Jarczyslaw » 10 wrz 2015, 16:04

Pół roku temu kiedy byłem na oddziale, w łączniku między oddziałek II i III na "parapecie" leżały różne materiały w tym ulotki J-elity. Widocznie od tamtego czasu wiele się zmieniło :/
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: CSK Katowice obecnie

Post autor: -Ania- » 23 paź 2015, 20:36

Zmieniłam nieco swój post, ponieważ internet został zabrany.

Ktoś rozdał Kwartalniki - zostawił na parapecie przed oddziałami, także dostęp do J-elity jakiś jest, jednakże to mało. Szkoda że nie ma tam Stowarzyszenia, na pewno by "wspomogła" wifi do pacjentów i wyposażenie sal, bo niektóre łóżka nadają sie do muzeum.

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

gender
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 23 paź 2015, 22:50
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko

Re: CSK Katowice obecnie

Post autor: gender » 23 paź 2015, 23:03

Miałem "przyjemność" leżeć do wyłonienia ileostomii w tamtejszym oddziale.. Najbardziej cieszy remisja od 2006 roku, pomimo niedogodności związanej z pielęgnacją i zaopatrywaniem tejże 'dolegliwości".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia i Sprawy Stowarzyszeń”