Projekt wykazu leków refundowanych

Wszelkie informacje dotyczące działalności Towarzystwa J-elita oraz innych Stowarzyszeń.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Ania406 » 03 sty 2012, 10:04

Ja wczoraj zrealizowałam receptę na azathioprine i zapłaciłam, za 4 opakowania (łącznie180 tabletek) - 4,65zł.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

_Adamo_
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 10 lut 2006, 16:00
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: _Adamo_ » 04 sty 2012, 16:55

Mamcia pisze:Co do przyjmowanie leków 5-ASA w CD. To chwiałabym wyjaśnić, ze brak jest dowodów, że przewlekłe przyjmowanie wydłuża remisję. ma ono uzasadnienie tylko jako działanie chemoprewencyjne przy zajęciu j. grubego. (...)
Czy to oznacza, że jeśli główne ognisko mojej choroby jest w jelicie grubym czy też mniej więcej na stylu jelita cienkiego i grubego, to przewlekłe stosowanie Pentasy w tabletkach ma jednak uzasadnienie? Będę wdzięczny za odpowiedź. :)

PS Od kilku dobrych lat jestem w remisji i biorę właśnie teraz Pentasę w tabletkach w dawce 3x2.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Mamcia » 04 sty 2012, 22:15

Nie ma.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
Posty: 368
Rejestracja: 31 lip 2008, 23:16
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: magdusia » 31 sty 2012, 05:56

lekarka wypisała mi recepte na: Asamax-ryczałt, Imuran - 100%
Czy na wzjg musimy za imuran placic pełną odpłatność ( za 100 tabl. to bedzie ok.60 zł)
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
Posty: 368
Rejestracja: 31 lip 2008, 23:16
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: magdusia » 31 sty 2012, 09:55

Byłabym wdzięczna- z tym Imuranem na 100 % to jakiś koszmar cenowy!!!
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: taloca » 31 sty 2012, 10:34

magdalene pisze:e ktos do kogo mozna by napisac, aby wydal wiarygodna opinie, ktora ewentualnie mozna by potem pokazywac lekarzom?
jedyne co mi przychodzi do głowy to opisać problem Rzecznikowi Praw Pacjenta bądź komuś z Ministerstwa Zdrowia albo NFZ. Może wysłać na jakiegoś ogólnego maila Kancelarii a Ministerstwo czy NFZ skierują już to do odpowiedniej osoby która powinna odpowiedzieć. Ja jednak zaczęłabym od Rzecznika.

_Adamo_
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 10 lut 2006, 16:00
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: _Adamo_ » 31 sty 2012, 11:56

Nie wiem, czy piszę w najlepszym temacie do tego, ale.. miałem ostatnio "przygodę" w gabinecie. Byłem u lekarza POZ w celu otrzymania recept na leki.

Z wykazu dostępnego na stronie MZ wiedziałem, że mogę otrzymać mercaptopurynę na ryczałt. Ale uwaga: kiedy niespełna tydzień temu byłem u lekarza POZ, to posługiwał się on jakąś listą w Excelu (leków refundowanych) i w ogóle nie było na niej tego leku!

Na szczęście pani doktor była na tyle otwarta, że udostępniła mi swój komputer i mogłem pokazać jej na stronie MZ, że przy mojej chorobie mercaptopuryna jednak jest refundowana.. I dostałem dzięki temu receptę z adnotacją "P".

Szczególnie więc, gdy przepisujecie leki u lekarzy POZ, którzy mogą być gorzej zorientowani, trzeba uważać i mieć swoją wiedzę..

Piszę o tym, bo może wiedza o tej mojej sytuacji komuś się przysłuży.

Pozdrawiam!

Piotr Radwan
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2008, 09:09
Choroba: nie ustalono
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Piotr Radwan » 31 sty 2012, 19:51

Szanowni Państwo,
Azatiopryna (Imuran, azathioprine) nie znajduje się we wskazaniach rejestracyjnych choroby Leśniowskiego-crohna i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, w związku z tym musi być zapisywany przez lekarzy z odpłatnością 100%. Jeśli jacyś lekarze przepisują ten lek na 30% czy na ryczałt w w/w chorobach to popełniają błąd. Azatiopryna jest refundowana ale tylko u chorych po transplantacjach, lub ze schorzeniami nowotworowymi. O ile wiem Konsultanta Krajowy ds/ gastroenterologii wystąpił do Min. Zdrowia o zmianę tej sytuacji, ale na razie niestety odpłatność w NZJ jest 100%

Awatar użytkownika
Marekk
Początkujący ✽✽
Posty: 260
Rejestracja: 28 kwie 2009, 21:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Marekk » 31 sty 2012, 21:06

Niestety to co pisze Piotr Radwan, to prawda. W chwili obecnej trzeba za Azę płacić 100% ceny czyli 30,41 zł za opakowanie 50 sztuk, może kiedyś to się zmieni..

_Adamo_
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 10 lut 2006, 16:00
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: _Adamo_ » 01 lut 2012, 13:11

Marekk pisze:Niestety to co pisze Piotr Radwan, to prawda. W chwili obecnej trzeba za Azę płacić 100% ceny czyli 30,41 zł za opakowanie 50 sztuk, może kiedyś to się zmieni..
To widzę, że mnie specjalistka "uratowała", kilka miesięcy temu zamieniając mi azathioprynę na mercaptopurynę. Lek tego samego producenta - VIS z Bytomia. Różnica polega chyba na tym, że mercapto.. jest metabolitem azathiopt. - a przynajmniej coś takiego słyszałem.

Inna sprawa, że od dzisiaj w ogóle musiałem to odstawić, bo białe krwinki za mocno poszły w dół.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: anusia » 01 lut 2012, 18:53

Marekk pisze:Niestety to co pisze Piotr Radwan, to prawda. W chwili obecnej trzeba za Azę płacić 100% ceny czyli 30,41 zł za opakowanie 50 sztuk, może kiedyś to się zmieni..
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/nowa- ... omosc.html
mam nadzieję ,że to kiedyś zmieni się na 1 marca ,póki co chyba 2 op w zapasie imuranu mam :neutral:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Mamcia » 03 lut 2012, 00:08

6-MP ma rejstrację
Wskazania do stosowania
Lek cytostatyczny
Merkaptopuryna stosowana jest w celu wywołania remisji i w leczeniu podtrzymującym w:
- ostrej białaczce limfoblastycznej,
- ostrej białaczce mieloblastycznej.
Może być stosowana w przewlekłej białaczce granulocytowej
i w żadnej innej - czyli przepisywanie jej na ryczałt bez podstaw. natomiast jak pisałam gdzie indziej AZA nie ma rejestracji w nowotworach. przynajmniej w dokumentach na stronach URL.
Miło, że prof. Radwan zagląda na forum i dzieli się z nami, niestety tym razem nie najweselszymi nowinami.

Piszcie do MZ i do RPO i do RPP
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: taloca » 03 lut 2012, 00:31

Mamcia pisze:Merkaptopuryna stosowana jest w celu wywołania remisji i w leczeniu podtrzymującym w:
- ostrej białaczce limfoblastycznej,
- ostrej białaczce mieloblastycznej.
Może być stosowana w przewlekłej białaczce granulocytowej
i w żadnej innej - czyli przepisywanie jej na ryczałt bez podstaw.
Tylko, że w tabelce którą kiedyś ściągnęłam ze strony MZ jest napisane MERCAPTOPURINUM VIS, tabl. , 50 mg zakres wskazań objętych refundacją: Choroba Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejące zapalenie jelit poziom odpłatności ryczałt. I to również zgadza się z obecną wyszukiwarką na stronach MZ. W Chorobie Leśniowskiego- Crohna i Wrzodziejącym Zapaleniu Jelita Grubego MERCAPTOPURINUM jest na ryczałt 3,20. http://bil.aptek.pl/servlet/pacjent/lis ... LL=4568201

Duduś
Początkujący ✽✽
Posty: 325
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:10
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: wadowice
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Duduś » 03 lut 2012, 15:40

Kochani ,ale kto wam powiedział że Imuran jest na 100 %,przepatrzyłem listy w kilku miejscach i w BIL i tam wszędzie jest 5,83,ja też tak zapłaciłem,więc pytam na jakiej podstawie mówicie że lekarze popełniają błąd pisząc na ryczałt :neutral:
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: taloca » 03 lut 2012, 16:00

Duduś pisze:Kochani ,ale kto wam powiedział że Imuran jest na 100 %,przepatrzyłem listy w kilku miejscach i w BIL i tam wszędzie jest 5,83,ja też tak zapłaciłem,więc pytam na jakiej podstawie mówicie że lekarze popełniają błąd pisząc na ryczałt
Problem polega na tym, że w BIL (wyszukiwarka) jest co innego niż w Załącznikach do Obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 stycznia 2012 r. Zgodnie z wyszukiwarką BIL jest to 5,83 ale jak już popatrzysz w tabelce (obwieszczeniu) to tak nie jest. Z obwieszczenia wynika, że w cu cd jest 100%. Imuran jest bezpłatny w nowotworach złośliwych i na ryczałt we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji (we wskazaniach nie ma cu i cd) Link do obwieszczenia http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q10 ... &ma=019011

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia i Sprawy Stowarzyszeń”