Projekt wykazu leków refundowanych

Wszelkie informacje dotyczące działalności Towarzystwa J-elita oraz innych Stowarzyszeń.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacquelina
Początkujący ✽✽
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2009, 22:48
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Jacquelina » 28 gru 2011, 11:54

dziś byłam u gastro, oczywiście nie we jak będzie z receptami ;( przechodzę koło jednej apteki, a tam wiieeeelkiii plakat z tekstem , że od nowego roku nie będzie można w żadnej aptece kupić leków z refundacją o.O
leki:Salofalk 2*2/controloc/ azathiopiryne 1*2/
_______________________

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: taloca » 28 gru 2011, 16:05

Właśnie słyszałam, że jutro mają zostać wprowadzone poprawki do listy leków refundowanych. Oby dla nas nic się nie zmieniło i pewnie się nie zmieni, a tylko pojawią się na niej nowe leki np. dla diabetyków. http://www.tvn24.pl/12690,1729453,0,1,a ... omosc.html

Awatar użytkownika
Jacquelina
Początkujący ✽✽
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2009, 22:48
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Jacquelina » 28 gru 2011, 16:30

taloca, im się nudzi, jak nic o.O
masakra co sie dzieje, zresztą teraz apteki nie chcą podpisywać umów z nfz (mówili w Faktach e 2 dni temu), wiec sytuacje jak opisywałam powyżej są b. możliwe ;(
leki:Salofalk 2*2/controloc/ azathiopiryne 1*2/
_______________________

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: taloca » 28 gru 2011, 16:44

Jeśli dodadzą niektóre leki to myślę, że dobrze robią (ważne żeby nie zabierali :P ) bo trzeba przyznać, że chorzy na cukrzycę, raka czy choroby psychiczne zostali dość niefajnie potraktowani.
Jacquelina pisze:zresztą teraz apteki nie chcą podpisywać umów z nfz (mówili w Faktach e 2 dni temu)
60% aptek jest w trakcie podpisywania umów http://wiadomosci.onet.pl/kraj/60-proc- ... omosc.html Myślę, że to media niepotrzebnie robią zamieszanie bo apteki zapewne teraz straszą, a i tak podpiszą umowy i wszystko będzie ok.

Awatar użytkownika
Jacquelina
Początkujący ✽✽
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2009, 22:48
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Jacquelina » 28 gru 2011, 17:12

yhm, chociaz mnie trochę przeraża to co piszą o Warszawie

"We wtorek stanowisko w sprawie niezawierania umów przyjęła Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie. W komunikacie przekazanym PAP Izba podkreśliła, że aptekarze są zmuszeni do zajęcia tak zdecydowanego stanowiska, gdyż nie zostały jeszcze wydane akty wykonawcze do ustawy o refundacji leków: rozporządzenie o receptach, rozporządzenie w sprawie danych przekazywanych z aptek do NFZ. OIA zaznacza, że stwarza to sytuację, że aptekarz, podpisując umowę, nie zna przepisów wykonawczych, według których będzie ją realizował. Jak podano, umów nie zamierza podpisać 314 aptek. "
leki:Salofalk 2*2/controloc/ azathiopiryne 1*2/
_______________________

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Mamcia » 28 gru 2011, 18:31

Witajcie, jaka będzie cena tabletek Pentasy 500 mg przy wrzodziejącym zapaleniu ??na cuda się nie zapowiada raczej
A kto zapisuje na CU Pentasę?? To nie jest lek z wyboru na CU nie jest i nie powiniem być na P.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: malapkasia » 29 gru 2011, 17:41

mysliscie, ze te zmiany w wykazie mogą w jakiś sposób dotknąć Nas ? :neutral:
qrcze jak dziś popatrzyłam na ministra naszego cudownego to stwierdziłam, że jakiś jest ... hmmm..... zmęczony ? bo i dziwnie wyglądał i głupoty gadał :/
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Jacquelina
Początkujący ✽✽
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2009, 22:48
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Jacquelina » 29 gru 2011, 17:55

malapkasia, a kiedy maja być te zmiany opublikowane?
leki:Salofalk 2*2/controloc/ azathiopiryne 1*2/
_______________________

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: malapkasia » 29 gru 2011, 23:19

no właśnie nie wiem... bo nie mówił Bartosz, ale skoro od 1 stycznia mają wejść to wychodzi na to, ze ma to być aktualizacja, ale coś znowu któryś pytał czy to nie musi wg. prawa być obwieszczenie? wiec się zgubiłam... :neutral:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
Posty: 123
Rejestracja: 06 lut 2010, 10:50
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Bartek » 31 gru 2011, 15:20

Gazeta.pl opublikowała (nie żebym jakoś reklamował ich, po prostu tam mi się rzuciło w oczy) dokument główny (ten dotychczasowy): http://bi.gazeta.pl/im/4/10894/m1089446 ... PLIKP1.xls

I dokument uzupełniający tę listę: http://bi.gazeta.pl/im/3/10894/m1089446 ... -PLIK2.xls

Nas dotyczy w sumie tylko Mercaptopurinum, które zostało dopisane na ryczałt na CD i CU.
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

aro_w
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 28 lis 2011, 15:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Polska

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: aro_w » 01 sty 2012, 16:14

malapkasia pisze:mysliscie, ze te zmiany w wykazie mogą w jakiś sposób dotknąć Nas ? :neutral:
qrcze jak dziś popatrzyłam na ministra naszego cudownego to stwierdziłam, że jakiś jest ... hmmm..... zmęczony ? bo i dziwnie wyglądał i głupoty gadał :/
Jest dobrze viewtopic.php?p=289828#289828 :)
Best Regards Aro_w

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Joanna23 » 01 sty 2012, 19:35

hej dzwno mnie nie było i net mi się zawiesza jak ma mi pokazać tą wielką listę napiszcie mi proszę ile za sulfasalazin en bede płacić
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: izo.sim » 02 sty 2012, 08:16

Na doz.pl wszystkie leki refundowane niedostępne. Wczoraj rano jeszcze były, tyle że z pełną odpłatnością.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
Jacquelina
Początkujący ✽✽
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2009, 22:48
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Jacquelina » 02 sty 2012, 12:59

na stronie doz maja komunikat :
"KOMUNIKAT
W związku z wprowadzeniem 1 stycznia przez Ministerstwo Zdrowia zmian na listach refundacyjnych oraz zmianami z systemie obsługi leków portalu doz.pl, w celu zapewnienia prawidłowej obsługi zamówień w dniu 1-2 stycznia dostępność produktów na receptę zostanie tymczasowo ograniczona. Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy."
leki:Salofalk 2*2/controloc/ azathiopiryne 1*2/
_______________________

aro_w
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 28 lis 2011, 15:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Polska

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: aro_w » 02 sty 2012, 13:08

Leki sprawdzamy tu : http://bil.aptek.pl/servlet/pacjent/fupraw zaznaczamy jakie mamy uprawnienia i przechodzimy dalej aby wpisać nazwę leku w okienku. Chyba najlepsza strona jaką znam.

[ Dodano: 02-01-2012 ]
Dari pisze:Lista ma być co 2 miesiące aktualizowana :neutral: tak? mają dodawać nowe leki.. ta jest dla nas ok :)
To jest chyba ok, bo firmy którym padnie na ryj sprzedaż będą chciały wskoczyć na listę więc zaproponują niższe ceny. Myślę że to w konsekwencji wyjdzie na +, teraz szum robią koncerny farmaceutyczne i lekarze którzy stracą profity od nich.
Best Regards Aro_w

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia i Sprawy Stowarzyszeń”