Projekt wykazu leków refundowanych

Wszelkie informacje dotyczące działalności Towarzystwa J-elita oraz innych Stowarzyszeń.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kokoleczka
Debiutant ✽
Posty: 46
Rejestracja: 15 gru 2008, 15:08
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: jastrzębie zdrój
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: kokoleczka » 24 gru 2011, 09:56

dziękuję za informację - w tych rządowych tabelkach to nigdy nic nie wiadomo:)
przyjaciele są jak gwiazdy...
biorę: czopki pentasa 0/0/1, witaminy A-Z :)

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: malapkasia » 24 gru 2011, 13:33

75,96 to nie to co 87.55 co 25 dni... ale mogliby jeszcze z dyszke opuścić. wiem, może to pazerstwo, ale jak widzę Wasze (czopkowe) 3.20 to chce mi się płakać... bo ani Wy ani ja nie możemy bez tego normalnie funkcjonować.... a cena jest bardzo wysoka.... no cóż może kiedyś i ja doczekam się większej refundacji... :smutny:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Artur rodzic » 24 gru 2011, 13:54

To u ciebie co 25 dni, Adamowi opakowanie Pentasy wystarcza na 16 dni. Ale teraz to i tak jest już spokojnie, kiedyś mój budżet cierpiał znacznie bardziej - Budenofalk (bez refundacji po 600 zł za opakowanie), Pentasa, priobotyki, Żelazo, Odżywki, Dieta bezglutenowa. W tamtym okresie łączne koszty spokojnie przekraczały mi 2 tys. zł miesięcznie, całe szczęście, że jest to już poza mną.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Artur rodzic » 24 gru 2011, 17:49

Ja też uważam, że widać efekty naszego działania. Czym więcej się o nas mówi tym łatwiej będzie się nam leczyć w przyszłości (oczywiście jest to duże uproszczenie).
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

chory
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:04
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: malopolska

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: chory » 25 gru 2011, 14:18

malapkasiaja do tej pory za asamax 500 czopki i tabletki płaciłem 1gr. Teraz według tabeli za asamax czopki 500 będę płacił 12.65zł?

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Shima » 25 gru 2011, 22:24

ceny naszych leków są super...natomiast załamałam się przy cenach dla cukrzyków :cry:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Mamcia » 25 gru 2011, 22:30

Co do przyjmowanie leków 5-ASA w CD. To chwiałabym wyjaśnić, ze brak jest dowodów, że przewlekłe przyjmowanie wydłuża remisję. ma ono uzasadnienie tylko jako działanie chemoprewencyjne przy zajęciu j. grubego. Dlatego pentasa doustna powinna być podawana w okresach zaostrzeń, a nie jako lek podtrzymujący remisję.
Piszę to na podstawie literatury światowej, którą śledzę bardzo uważnie. Sam karmiłam Pannę pentasą przez wiele lat, bo takich badań nie było.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: malapkasia » 25 gru 2011, 22:41

Mamcia, to co w takim razie dla podtrzymania remisji jeśli nie Pentasa doustna ? :roll:
może powinnam coś dr zasugerować :oops:
anetau07, będą takie leki, tylko nie będą sprzedawane w aptekach a ... hmmm jakoś to się ładnie nazywało... wyczytałam w jakiejś gazecie :| hmmm.. nie pamiętam... w każdym razie nie będzie nosił taki "sklep" nazwy "apteka" a jakąś inną a asortyment ten sam (i nie chodzi mi o punkt apteczny bo to jest co innego) :roll:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: taloca » 25 gru 2011, 22:45

malapkasia pisze:będzie nosił taki "sklep" nazwy "apteka" a jakąś inną a asortyment ten sam (i nie chodzi mi o punkt apteczny bo to jest co innego)
dom zdrowia i inne tego typu nazwy :) wystarczy że sklep mający asortyment taki jak apteka nie będzie miała nazwy apteka tylko np dom zdrowia i wtedy nie jest uznawany za aptekę już mogą być promocje. Podobno apteki teraz masowo będą się zamieniały w domy zdrowia itd. żeby obejść przepisy

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: subzero » 26 gru 2011, 12:15

magdalene pisze:Chyba, że wchodzi w życie, to, co zapowiadali, czyli zrównanie cen leków refundowanych we wszystkich aptekach. Ktoś coś wie na ten temat?
Tak ma być właśnie, ceny mają być zrównane wszędzie.

Mikus123
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:56
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Mikus123 » 27 gru 2011, 12:58

Witajcie, jaka będzie cena tabletek Pentasy 500 mg przy wrzodziejącym zapaleniu ??na cuda się nie zapowiada raczej

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Posty: 634
Rejestracja: 27 gru 2010, 10:38
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: dariah4 » 27 gru 2011, 13:55

O ile dobrze pamiętam z tego co widziałam na nowej liście to około 75 lub 76 złotych.
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

fillips
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 31 maja 2009, 15:21
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: fillips » 27 gru 2011, 15:09

Możecie mi podpowiedzieć jak czytać ten plik refundacja leków do którego linka dostałem przez pocztę?

Która rubryka mówi o tym ile pacjent zapłaci finalnie za lek?
Interesuje mnie salofalk 500 głównie i czy mam rozumieć że będzie kosztował teraz tyle co kwota w kolumnie "cena detaliczna" czy też w kolumnie "wysokość dopłaty świadczeniobiorcy"?? W pierwszej kolumnie dla salofalku jest 53,74 zł, a w drugiej 15,73 zł.

Dziękuje za info :)
jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: Natalka » 27 gru 2011, 15:11

fillips, patrz na ostatnią kolumnę tabelki, czyli "wysokość dopłaty świadczeniobiorcy".
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Projekt wykazu leków refundowanych

Post autor: izo.sim » 27 gru 2011, 17:40

Mamcia pisze:Co do przyjmowanie leków 5-ASA w CD. To chwiałabym wyjaśnić, ze brak jest dowodów, że przewlekłe przyjmowanie wydłuża remisję. ma ono uzasadnienie tylko jako działanie chemoprewencyjne przy zajęciu j. grubego. Dlatego pentasa doustna powinna być podawana w okresach zaostrzeń, a nie jako lek podtrzymujący remisję.
To samo usłyszałam od lekarzy w Sosnowcu już w kwietniu i Pentasa od tamtego czasu jest odstawiona.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia i Sprawy Stowarzyszeń”