Rodzina jako system wartości

rodzina fundament społeczeństwa, ale jak wiadomo każdy ma swoje sukcesy i porażki, którymi może się z nami podzielić

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: Jacekx » 13 maja 2017, 19:39

biedronka24 pisze:Dlaczego gorszym? Ponieważ pomoc rodzinom z dziećmi kosztem singli uważam za traktowanie singla jako kogoś gorszego.
Nie, nie... to po prostu przejaw kochania bliźnich

Dołuje mnie ten brak zrozumienia starych... przez młodych :smutny:

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: Noelia » 13 maja 2017, 19:52

Jacekx pisze:A tym co mają i wychowują dzieci naprawdę należłoby pomóc. Nawet kosztem singli.
Współczuję serdecznie komuś z takim światopoglądem - horror! :(
Ja mam córkę, bo nas na to stać i nie oczekuję żadnej pomocy od nikogo - dla mnie to jasne jak słońce.
Gdyby nie było nas stać - bylibyśmy bezdzietni i tyle. I super.
A z mężem byłam szczęśliwa i bez córki.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: Jacekx » 13 maja 2017, 20:43

Noelia pisze:...
Gdyby nie było nas stać - bylibyśmy bezdzietni i tyle. ...
Noelia zdołowują mnie takie poglądy czyli mam rację nie rozumiecie nas starszych :smutny:

Bo nie posądzam , że L.Balcerowicz się kłania ?

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: Luki36 » 13 maja 2017, 20:51

Może bardziej Ciebie nie rozumieją,Jacekx.
Pozdro
Na razie, bez leków

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: Jacekx » 13 maja 2017, 20:54

W odpowiedzi...zdenerwowanym i złym na mnie proponuję rozwiązanie poniżej

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... 47#p429247

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: Tubisia » 13 maja 2017, 21:48

Noelia pisze:Współczuję serdecznie komuś z takim światopoglądem - horror! :(
A potem taki wychowuje dalej innych :smutny:

Noelia masz dobre podejście, nie stać mnie to nie mam, stać to mam, a nie sięgam po wszystko do innych "bo mi się należy". Jacekx nie rozumie, że danie pieniędzy takim żebrzącym o pomoc ludziom, to zabranie mu pieniędzy np, na refundację leków czy podwyżkę emerytur :wink: Szkoda, że nie uczą w Polsce jakichkolwiek podstaw ekonomii...


A w temacie: odebrałam kolejne wyniki morfologii: hematokryt poniżej normy, hemoglobina na granicy dolnej normy, próby wątrobowe podwyższone, kreatynina w dolnej normie. Na dokładkę pielęgniarka wkuła mi się w zrost i skończyło się na pobraniu z wierzchu dłoni i mam siniaka :(
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: obyty.z.cu » 13 maja 2017, 22:12

ej...to temat o dołowaniu, a Wy to się podniecacie ;)

singiel też człowiek... niech żyje jak chce.
Ale z dołujących, to właśnie w piatek byłem na pogrzebie ciotki, singielki, zmarła w słusznym wieku.
Przykre w jej życiu było właśnie ta jej samotność na starość i .."wołanie " o jakikolwiek kontakt.
Niestety była ostatnia z bliskiej rodziny, więc naprawdę samotna.Za życia zrobiła też wiele, by zniechęcać do siebie..
Czyli nie oceniaj dopóki nie doświadczysz. !!
A żyć trzeba nie tylko dla siebie, a dla wszystkich, inaczej pozostaje pustka...

a tak..pomoc się niesie , udziela, ale opowiadanie o tym , to raczej ..mało stosowne.
Nie wszyscy są źli i nie wszyscy umią poprosić o tę pomoc.
Lepiej tego nie oceniać na forum...

ale to takie moje wieczorne biadolenie...czyli dołowanie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: Jacekx » 13 maja 2017, 22:41

a może założyć temat Egoizm.

Dołuje mnie egoizm młodego pokolenia szacuję gdzieś 20-30% populacji.
Obyty.Z.CU kogoś my wychowali ... bo ja czuję się troszku odpowiedzialny za wychowanie Nowego Pokolenia.

Czy w biednym kraju Polsce Młode Wilczury i Młode Wilczyce to jest to o co nam jako Polakom chodziło...?
O take Polskę nam chodziło ?

sorry ale mnie to dołuje ...

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: Luki36 » 13 maja 2017, 22:48

Jacekx pisze:Obyty.Z.CU kogoś my wychowali ... bo ja czuję się troszku odpowiedzialny za wychowanie Nowego Pokolenia
Widocznie źle nauczałeś
LOL
Na razie, bez leków

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: Jacekx » 13 maja 2017, 22:54

Tubisia pisze:...

Noelia masz dobre podejście, nie stać mnie to nie mam, stać to mam, a nie sięgam po wszystko do innych "bo mi się należy". Jacekx nie rozumie, że danie pieniędzy takim żebrzącym o pomoc ludziom, to zabranie mu pieniędzy np, na refundację leków czy podwyżkę emerytur :wink: Szkoda, że nie uczą w Polsce jakichkolwiek podstaw ekonomii...

Jacekx cieszy się , że nie rozumie...

ale rozumie , że chcesz Tubisia by uczono jedynie modelu Ekonomii L.Balcerowicza
ale rozumie też co znaczy Kochaj bliźniego...

Kochaj bliźniego to oznacza podajmy mu dłoń a może pomóżmy ale ... nie datkiem ale systemowo czyli przez Państwo przez jego sprawiedliwe podatki.
Czemu Single, czy Rodziny o opcjach z wyboru Modelu 2+0 nie powinny płacić ich jako większe obciążenie.

sorry ...za bardzo mnie egoizm dołuje
więc tyle w tym wątku i Pax,Pax na Forum

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:33
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: alex0101 » 13 maja 2017, 23:33

Kochać bliźniego można na wiele sposobów, niekoniecznie oddając mu własne pieniądze. Bo niby jakim prawem? A co jeśli ktoś jest singlem, bo nie może nikogo znaleźć (w naszych chorobach to częsty przypadek ale "zwykli ludzie" też mają ten problem). I co? Ma się wtedy wiązać z kimś na siłę żeby było ok? Na siłę pakować w dzieci? Zupełnie nie rozumiem tego toku myślenia. Ja nie chcę mieć dzieci i to jedynie moje własna decyzja i nikomu nic do tego. Dla mnie to nie egoizm, to racjonalne myślenie, szczególnie, że choroba występuje u mnie z pokolenia na pokolenie. Nigdy nie skazałabym świadomie dziecka na to co ja przechodzę. To dopiero byłby egoizm - wiem, że dziecko będzie chore ale co tam, chce je mieć to nie ważne.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: Tubisia » 14 maja 2017, 06:18

Jacekx pisze:ale rozumie , że chcesz Tubisia by uczono jedynie modelu Ekonomii L.Balcerowicza
Odpowiem Ci tak: Twój tok rozumowania jasno opisuje konkretne słowo: socjalizm i to w najgorszym wydaniu. Tacy ludzie jak Ty powinni mieć zakaz uczenia młodych ludzi. Już jeden raz przeżyliśmy ten ustrój, chyba starczy. Nie wiem w czym widzisz problem, uczenia ludzi ekonomi czy logicznego myślenia? Lepiej kształcić posłuszne marionetki? Bo łatwiej nimi kontrolować i poddawać swojej woli? Nawet nie odpowiadaj drogi Jaccku.....

alex0101 pisze:Kochać bliźniego można na wiele sposobów, niekoniecznie oddając mu własne pieniądze.
Dokładnie, pieniądze to nie wszystko, ale jak widać pewnym osobom tylko one w głowie :smutny:

Luki36 pisze:Widocznie źle nauczałeś
LOL
Oj Luki chyba trafiłeś w sedno :lol: Dołującym jest fakt, że w Polsce nauczyciele uważają się za bogów, oni wiedzą najlepiej i kropka.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: Jacekx » 14 maja 2017, 09:06

Tubisia pisze:...
Odpowiem Ci tak: Twój tok rozumowania jasno opisuje konkretne słowo: socjalizm i to w najgorszym wydaniu. Tacy ludzie jak Ty powinni mieć zakaz uczenia młodych ludzi. Już jeden raz przeżyliśmy ten ustrój, chyba starczy. Nie wiem w czym widzisz problem, uczenia ludzi ekonomi czy logicznego myślenia? Lepiej kształcić posłuszne marionetki? Bo łatwiej nimi kontrolować i poddawać swojej woli? Nawet nie odpowiadaj drogi Jaccku.....

alex0101 pisze:Kochać bliźniego można na wiele sposobów, niekoniecznie oddając mu własne pieniądze.
Czyli jednak klony Balcerowicza ...
przypominam to nie jest portal polityczny ale mnie sprowokowano... więc sorry admini i moderatorzy

To i jak piszesz to atak klonów :rotfl3:

Myślę , że jednak ...
Tubisia nie do twarzy Ci z tą Nienawiścią do miłości bliźniego :idea:

niektórzy obecnie młodzi tzn. ich prawicowość mnie dołuje ... dziwny kraj i dziwni młodzi ludzie...
Tubisia pisze:.
... socjalizm i to w najgorszym wydaniu. Tacy ludzie jak Ty powinni mieć zakaz uczenia młodych ludzi. ...
Przypominam zakazy i nawet obozy poprawy już kiedyś były Tubisia... dla takich jak Jacekx
Do szkoły Tubisia ale nie wiem czy nie za późno...

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: S_Gosia » 14 maja 2017, 10:26

No już koniec tego tematu .... Noelia coś nieopatrznie napisała a tu rozgorzała taka dyskusja :mad: nie powiem mi też się udzieliło :(
to może już zakończyć ....

A tak w ogóle to K dziś częściej w :wc: i już mam doła mimo pięknego słoneczka za oknem .... kiedy mu się to uspokoi w końcu :(
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: Tubisia » 14 maja 2017, 16:14

S_Gosia pisze:A tak w ogóle to K dziś częściej w :wc: i już mam doła mimo pięknego słoneczka za oknem .... kiedy mu się to uspokoi w końcu :(
Ogólnie wiosna i jesień to nie najlepsze pory roku dla nzj :(
Jacekx pisze:niektórzy obecnie młodzi tzn. ich prawicowość mnie dołuje ... dziwny kraj i dziwni młodzi ludzie...
Człowieku opamiętaj się - każdy kto się z Tobą nie zgadza to zaraz prawicowiec, lewak albo kolega Balcerowicza. Przyjmij do wiadomości: masz braki w wiedzy ekonomicznej w ogóle, zarzucasz ludziom po ekonomii, że się na niej nie znają, zarzucasz ludziom pracującym w IT, że się nie znają, a sam nawet angielskiego nie znasz, a ponoć "wykładałeś informatykę w szkole" <ciekawe JAK?>, nawet tu o chorobach Ty wiesz najlepiej, inni plotą bzdury, ciągle narzekasz jak to młodzi nie rozumieją starszych - ano takich jak Ty, fanatyków nikt po prostu nie zdzierży, co chwila kogoś urażasz i jak Ci ktoś pojedzie po całości, to zachowujesz się jak małe dziecko, bo za dużo Ci na tym Forum OF pozwalało... co powinno się ukrócić i dać w końcu jakąś sensowną karę o co wnoszę.
Jacekx pisze:Tubisia nie do twarzy Ci z tą Nienawiścią do miłości bliźniego :idea:


Ciekawe co na to ludzie, którym pomogłam, chociażby na pododdziale w Wawie? :lol:
Jacekx pisze:Przypominam zakazy i nawet obozy poprawy już kiedyś były Tubisia... dla takich jak Jacekx
No comments
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Zablokowany

Wróć do „Rodzina”