Czy facet z chorobą to facet skreślony?

problemy, sukcesy, radość

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Czy facet z chorobą to facet skreślony?

Post autor: cordo » 06 lut 2017, 16:14

Czy facet z chorobą jest skreślony? Rodzina, rozwój, kariera, poza tym dzieci...
Możliwość przekazania choroby, możliwa wczesna śmierć, choroba, problemy, brak stabilności... To bardzo niepożądane cechy. Chodzi mi o sytuację przed ślubem, zachorowanie po ślubie to inna sprawa.
Coraz bardziej mnie to przytłacza dzisiaj, że moja choroba skreśla mnie z możliwości bycia ojcem

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:31
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy facet z chorobą to facet skreślony?

Post autor: Lolcia_Karolcia » 06 lut 2017, 17:50

Myślę, że to samo dotyczy kobiety w wieku rozrodczym...
Jeśli spotkasz osobę która Ciebie pokocha, zabierze pod skrzydła także chorobę. Jesteśmy nierozłączni z chorobą tą czy inną, druga osoba musi to zaakceptować.
Dziedziczenie, ten fakt dręczy i mnie. Jestem biologiem, więc coś nie coś o tym wiem więcej niż przeciętny Kowalski, Trzeba wierzyć w szansę, iż akurat tego nie przekażemy.

Najważniejsze jest to, aby pozytywnie patrzeć w przyszłość, zamartwianie nic nie da.

Głowa do góry ! :tak:
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Czy facet z chorobą to facet skreślony?

Post autor: Luki36 » 06 lut 2017, 18:17

cordo pisze:Czy facet z chorobą jest skreślony? Rodzina, rozwój, kariera, poza tym dzieci...
Możliwość przekazania choroby, możliwa wczesna śmierć, choroba, problemy, brak stabilności... To bardzo niepożądane cechy. Chodzi mi o sytuację przed ślubem, zachorowanie po ślubie to inna sprawa.
Coraz bardziej mnie to przytłacza dzisiaj, że moja choroba skreśla mnie z możliwości bycia ojcem
Szkoda tracić czas na takie przemyślenia. Zresztą przecież to chyba Ty niedawno wrzuciłeś fotkę swej metamorfozy, więc robisz coś ze swym cielskiem,by zainteresować płeć piękną :)

A to,że coś może być dziedziczne, to bym w to wbijał,serio.
Idąc klasykiem: odziedziczy, to odziedziczy,na c...j dążyć temat?
;)
A dodatkowo przecież może się zaraz okazać,że pojawi się jakaś ciekawa,dluuuga remisja, więc tylko korzystać z uroków życia, bo mamy je jedno.
Trzymaj się!
Na razie, bez leków

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy facet z chorobą to facet skreślony?

Post autor: Jacekx » 06 lut 2017, 18:50

cordo pisze:Czy facet z chorobą jest skreślony? Rodzina, rozwój, kariera, poza tym dzieci...
Możliwość przekazania choroby, możliwa wczesna śmierć, choroba, problemy, brak stabilności... To bardzo niepożądane cechy. Chodzi mi o sytuację przed ślubem, zachorowanie po ślubie to inna sprawa.
Coraz bardziej mnie to przytłacza dzisiaj, że moja choroba skreśla mnie z możliwości bycia ojcem
Spoko najpierw zostań mężem to raz :idea:

Co będzie potem?

Zapewne jak urodzi Ci się córka czy syn albo obydwoje na raz to ich wychowasz i wykształcisz...
a potem?

Co będzie potem ... ? rotfl2

Potem to zostaniesz Dziadkiem Cordo ... jak ja zostałem czego Ci szczerze i serdecznie życzę.

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Czy facet z chorobą to facet skreślony?

Post autor: kalka_96 » 06 lut 2017, 18:55

Jacekx pisze:Potem to zostaniesz Dziadkiem Cordo ...
:roll:
Dziadku Cordo, mam oboje zdrowych rodziców a ja jestem chora. Znam parędziesiąt podobnych przypadków - zdrowi rodzice, dziadkowie, pradziadkowie nawet - chore dzieci.
Wiadomo, że choroba zwiększa ryzyko dziedziczenia, ale czy ktoś potwierdził, że NZJ jest chorobą genetyczną?
Tutaj jest jak na loterii, nigdy niczego nie przewidzisz... Ja myślę, że z czasem to zrozumiesz. Im będziesz starszy, tym nie będziesz już tak przejmował się tym, że dzieci też mogą być chore.
Dziecko to odpowiedzialność i nie ważne, czy rodzic jest zdrowy czy chory, decydując się na dzieci bierze na siebie tą odpowiedzialność, że dziecko może urodzić się także chora.

Odnośnie tego, czy facet jest skreślony...nie wiem, trzeba pytać zdrowych...bo my tutaj inaczej myślimy, i większość dziewczyn z nzj powie Ci, że chory partner nie będzie im przeszkadzał.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Czy facet z chorobą to facet skreślony?

Post autor: taloca » 06 lut 2017, 19:08

Jeśli będziesz skreślał sam siebie to i inni Cię skreślą. Łatwo na pewno nie będzie zawsze znajdzie się ktoś komu pasował nie będziesz czy to przez chorobę czy z innego powodu. Ważne znać swoją wartość mimo choroby i wierzyć w to, że gdzieś tam na Ciebie ktoś czeka :)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Czy facet z chorobą to facet skreślony?

Post autor: obyty.z.cu » 06 lut 2017, 20:05

cordo pisze:Czy facet z chorobą jest skreślony? Rodzina, rozwój, kariera, poza tym dzieci...
Chodzi mi o sytuację przed ślubem, zachorowanie po ślubie to inna sprawa.
zamiast się tu wymądrzać, a przecież ja już dawno po ślubie, proponuje obejrzeć ten filmik !
https://www.youtube.com/watch?v=mMiz7Bg_zYY
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Związki”