Marihuana

wszelkie dylematy związane z używkami tej kategorii

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marihuana

Post autor: Jacekx » 05 sie 2014, 21:21

Skąd Taka reakcja ......

bo dla mnie to możecie mnie wyłączyć z Forum to raz.

Po drugie
Nikogo nie obrażałem
po prostu

reklamowanie marihuany, bo tak niestety odbieram niektóre
posty z przykrością na Forum, które ma pomagać ludziom w chorobach NZJ jest, co najmniej nie na miejscu :cry:

a nie wiem czy niektóre posty nie są w konflikcie z prawem a nawet, jeżeli nie

to są niemoralne :smutny:

Jeśli za to dostałem ostrzeżenie to mogę ich dostać setki.

Wyjaśnij mi młody człowieku moderatorze co jest wulgarnego w moich postach :?:
W moich postach jest doświadczenie lat walki z NZJ a także doświadczenie życiowe

Ja piszę większość postów opierając się na moim doświadczeniu życiowym i mojej chorobie
Nigdy w życiu nikomu niczego nie zazdrościłem

poza mądrością czy tzw. darami bożymi lub jak wolicie uzdolnieniami w różnych obszarach

uzdolnieniami a nie kasą czy wyglądem :idea:

Reklamuję, więc moje ostrzeżenie i chcę uzyskać zarzuty konkretne w punktach ale z interpretacją
Jeśli tu na Forum jest coś na miarę sądu koleżeńskiego to myślę, że on powinien się wypowiedzieć
przynajmniej na priva.

Dziwne to forum gdzie poruszany przeze mnie problem toalet miejskich ( ich stanu oraz lokalizacji w miastach) jest nieważny a ważny jest temat marihuany, jako używki, którą tu się lansuje, jako leczniczą :cry:

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=16407
Pozdrawiam Wszystkich
także tych urażonych
i domagam się odpowiedzi moderatora mnie karzącego na priva.

[ Dodano: 05-08-2014 ]
Nibru skoro nie rozumiesz poniższego tekstu
to się po prostu zapytaj ?


"
Jacekx napisał/a:
Ponieważ od 2 lat nie mam kontaktów krytycznych z toaletami publicznymi w swojej gminie Gdańsku
to określę na razie stan tu toalet na ?"


kontakt krytyczny z toaletą = błyskawiczna wizyta w toalecie w sytuacji ataku biegunki w chorobie CU

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: Mamcia » 05 sie 2014, 21:46

Szanowni Państwo,
bardzo proszę o powściągnięcie emocji. Ta prośba dotyczy wszystkich uczestników dyskusji.
teraz parę slow o meritum. Nie wypowiadałam się w tym temacie ze względów etyczno-prawnych, ale niestety muszę potwierdzić, że badania naukowe potwierdzają pozytywny wpływ kanabioidów na przebieg nzj. Badania nad rolą tych substancji są prowadzona na całym świecie również w Polsce. Można zajrzeć tu http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktualno ... -bolu.html
prace w NZJ to na przykład
Dig Dis. 2014;32(4):468-74. doi: 10.1159/000358155. Epub 2014 Jun 23.
Cannabis for inflammatory bowel disease.
Naftali T1, Mechulam R, Lev LB, Konikoff FM.
Author information
Abstract

The marijuana plant Cannabis sativa has been used for centuries as a treatment for a variety of ailments. It contains over 60 different cannabinoid compounds. Studies have revealed that the endocannabinoid system is involved in almost all major immune events. Cannabinoids may, therefore, be beneficial in inflammatory disorders. In murine colitis, cannabinoids decrease histologic and microscopic inflammation. In humans, cannabis has been used to treat a plethora of gastrointestinal problems, including anorexia, emesis, abdominal pain, diarrhea, and diabetic gastroparesis. Despite anecdotal reports on medical cannabis in inflammatory bowel disease (IBD), there are few controlled studies. In an observational study in 30 patients with Crohn's disease (CD), we found that medical cannabis was associated with improvement in disease activity and reduction in the use of other medications. In a more recent placebo-controlled study in 21 chronic CD patients, we showed a decrease in the CD activity index >100 in 10 of 11 subjects on cannabis compared to 4 of 10 on placebo. Complete remission was achieved in 5 of 11 subjects in the cannabis group and 1 of 10 in the placebo group. Yet, in an additional study, low-dose cannabidiol did not have an effect on CD activity. In summary, evidence is gathering that manipulating the endocannabinoid system can have beneficial effects in IBD, but further research is required to declare cannabinoids a medicine. We need to establish the specific cannabinoids, as well as appropriate medical conditions, optimal dose, and mode of administration, to maximize the beneficial effects while avoiding any potential harmful effects of cannabinoid use.
kolejne streszczenie
Inflamm Bowel Dis. 2014 Mar;20(3):472-80. doi: 10.1097/01.MIB.0000440982.79036.d6.
Cannabis use provides symptom relief in patients with inflammatory bowel disease but is associated with worse disease prognosis in patients with Crohn's disease.
Storr M1, Devlin S, Kaplan GG, Panaccione R, Andrews CN.
Author information
Abstract
BACKGROUND:

Cannabinoids are used by patients with inflammatory bowel disease (IBD) to alleviate their symptoms. Little is known on patient motivation, benefit, or risks of this practice. Our aim was to assess the extent and motives for Cannabis use in patients with IBD and the beneficial and adverse effects associated with self-administration of Cannabis.
METHODS:

Consecutive patients with IBD (n = 313) seen in the University of Calgary from July 2008 to March 2009 completed a structured anonymous questionnaire covering motives, pattern of use, and subjective beneficial and adverse effects associated with self-administration of Cannabis. Subjects who had used Cannabis specifically for the treatment of IBD or its symptoms were compared with those who had not. Logistic regression analysis was used to identify variables predictive of poor IBD outcomes, specifically surgery or hospitalization for IBD.
RESULTS:

Cannabis had been used by 17.6% of respondents specifically to relieve symptoms associated with their IBD, the majority by inhalational route (96.4%). Patients with IBD reported that Cannabis improved abdominal pain (83.9%), abdominal cramping (76.8%), joint pain (48.2%), and diarrhea (28.6%), although side effects were frequent. The use of Cannabis for more than 6 months at any time for IBD symptoms was a strong predictor of requiring surgery in patients with Crohn's disease (odds ratio = 5.03, 95% confidence interval = 1.45-17.46) after correcting for demographic factors, tobacco smoking status, time since IBD diagnosis, and biological use. Cannabis was not a predictor for hospitalization for IBD in the previous year.
CONCLUSIONS:
Cannabis use is common in patients with IBD and subjectively improved pain and diarrheal symptoms. However, Cannabis use was associated with higher risk of surgery in patients with Crohn's disease. Patients using Cannabis should be cautioned about potential harm, until clinical trials evaluate efficacy and safety.
Wkleiłam tylko te z bieżącego roku. Czy pisanie o leczeniu bólu morfiną i jej pochodnymi to przestępstwo?? Czy leki psychotropowe uzależniające bardziej niż zioło też mają być zakazane?
To co ważne to aby jak napisali autorzy
We need to establish the specific cannabinoids, as well as appropriate medical conditions, optimal dose, and mode of administration, to maximize the beneficial effects while avoiding any potential harmful effects of cannabinoid use, bo samo działnie nie tylko na NZJ jest od dawna znane, a ostatnio nastąpiła liberalizacja w Niemczech. http://www.nportal.no/news/2604/sad-w-n ... medycznych
W Czechach też można i bardzo polecam nim się coś potępi zapoznać się z fachową literaturą.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Marihuana

Post autor: obyty.z.cu » 05 sie 2014, 21:55

Jacekx pisze:Dziwne to forum gdzie poruszany przeze mnie problem toalet miejskich ( ich stanu oraz lokalizacji w miastach) jest nieważny a ważny jest temat marihuany, jako używki, którą tu się lansuje, jako leczniczą
Toalety to my znamy na codzień,a myśl,że jest substancja która może nam pomóc w chorobie jest chyba ciekawsza ,stąd tu sie pisze,a tam nie.
Reszta to dorabianie teorii,czyli Ty nam każesz patrzeć w sedes,a my chcemy widzieć lepszą przyszłość.
Tak trudno to zrozumieć ?
Nie lepiej pokazać swoje zdanie i podać inne badania to potwierdzające ?

Jadę na Tramalu kilka lat i wiem co to znaczy ,ale to coś co mi pomaga.
Jeśli marichuana byłaby polecena mi przez lekarza też był brał.
Póki co,dyskutujemy...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marihuana

Post autor: Jacekx » 05 sie 2014, 22:07

Nic nie każę tylko sugeruję
ale jeśli
ten problem w dużych miastach jest zaniedbywany ..... ?

Po drugiei czy dla nas w NZJ nie byłoby praktyczne znać takie mapy WC w gminach bądź wiedzeć
gdzie je znaleźć.

Byłem nie raz w wczasie ataku CU w postaci nagłej biegunki na mieście i wybaczcie mi ale

modliłem się prawie o dostęp do toalety ..... :smutny:

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Marihuana

Post autor: Nibiru » 06 sie 2014, 00:34

obyty.z.cu pisze:Reszta to dorabianie teorii,czyli Ty nam każesz patrzeć w sedes,a my chcemy widzieć lepszą przyszłość.
Tak trudno to zrozumieć ?
Dobry tekst.
Mamcia pisze: samo działnie nie tylko na NZJ jest od dawna znane, a ostatnio nastąpiła liberalizacja w Niemczech. http://www.nportal.no/new...elow-medycznych
W Czechach też można i bardzo polecam nim się coś potępi zapoznać się z fachową literaturą.
Dokładnie, ale jeden z użytkowników o nazwie Jacekx jest niereformowalny, wyzywa od ćpunów, od łamania praw, może niedługo będzie grozić sądem, policją a nawet egzorcystą jak ktoś wklei jakiś link, że osoba X odzyskała zdrowie dzięki leczniczym właściwościom marihuany.
Jacekx musisz przyjąć to do świadomości że marihuana ma lecznicze działanie w niektórych przypadkach, także w NZJ.
Jak dorośniesz do tej wiedzy to może zrozumiesz, a nie krytyka i potępianie czegoś o czym masz malutkie pojęcie.

Jacekx pisze:Po drugiei czy dla nas w NZJ nie byłoby praktyczne znać takie mapy WC w gminach bądź wiedzeć
gdzie je znaleźć.
Załóż bloga i zrób takie mapy, w gminach, powiatach czy miastach, jak tam wolisz, zamiast wykłócać się na forum.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: Tubisia » 06 sie 2014, 01:28

cordo, to może tak:

Obrazek
Naprawdę uważasz, ze tak się powinien zachowywać moderator? A jak wszyscy widzą zmieniłeś już swój opis, czyli można śmiało rzec, że niestety miałam rację :wink:

Mamcia, dokładnie, co do kwestii etycznych, to chyba już indywidualna sprawa. Zaś kwestie badań, jak widać są potwierdzone.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Szpilka
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 21 lip 2014, 16:33
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marihuana

Post autor: Szpilka » 06 sie 2014, 08:11

Mamcia pisze: To co ważne to aby jak napisali autorzy
We need to establish the specific cannabinoids, as well as appropriate medical conditions, optimal dose, and mode of administration, to maximize the beneficial effects while avoiding any potential harmful effects of cannabinoid use, bo samo działnie nie tylko na NZJ jest od dawna znane, a ostatnio nastąpiła liberalizacja w Niemczech. http://www.nportal.no/news/2604/sad-w-n ... medycznych
W Czechach też można i bardzo polecam nim się coś potępi zapoznać się z fachową literaturą.
Myślę, że to świetne podsumowanie. Badania, badania i więcej badań by jak każdy potencjalny lek przetestować klinicznie pod kątem dawek, działania i ich neurotoksyczności. Zawsze to jedno cenne narzędzie to walki z bólem i chorobami zapalnymi więcej. Według mnie co innego legalizacja do celów medycznych, ograniczona dostępem poprzez recepty. A co innego dostęp dla każdego w barze od ręki - przy tak dużych ubytkach poznawczych po długoletnim, niekontrolowanym nadużywaniu.

Tak samo nie chciałabym by na każdej stacji był dostępny xanax lub opiaty.
Diagnoza: 2007 rok.
Pełna remisja endoskopowa i histopatologiczna. Asamax 4x1
Brak suplementów, czasem nutridrink.

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Posty: 599
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: kalatos » 06 sie 2014, 10:58

Nibiru pisze: Dokładnie, ale jeden z użytkowników o nazwie Jacekx jest niereformowalny, wyzywa od ćpunów, od łamania praw, może niedługo będzie grozić sądem, policją a nawet egzorcystą jak ktoś wklei jakiś link, że osoba X odzyskała zdrowie dzięki leczniczym właściwościom marihuany.
Jacekx musisz przyjąć to do świadomości że marihuana ma lecznicze działanie w niektórych przypadkach, także w NZJ.
Jak dorośniesz do tej wiedzy to może zrozumiesz, a nie krytyka i potępianie czegoś o czym masz malutkie pojęcie.

Tu masz wszystko napisane dlaczego otrzymałeś ostrzeżenie.

Dyskusja szanowny kolego polega na tym, że ludzie mają różne poglądy i dyskutują na argumenty a nie na takie epitety, których użyłeś.
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marihuana

Post autor: Jacekx » 06 sie 2014, 15:46

Jesteś Kalatos niepoważny prosiłem o wyjaśnienie na priva a nie o publiczne umycie rąk

bo to wy macie kochani problem ......
bo np. Twój kolega moderator w stopce

reklamował branie narkotyków dopiero Tubisia mu wytknęła błąd

Ja nie chciałem być taki dokładny myślałem, że w końcu się opanujecie ......

Przejrzyj posty w tym temacie jeszcze raz czy aby one nie reklamują
Brania może nawet nieświadomie narkotyków.

Ćpanie to nie jest obraźliwe stwierdzenie

to tylko młodzieżowy slang :smutny:

napisz to słowo w Wordzie i uruchom słownik czy Ci pokaże wulgaryzm

a jeszcze ze słownika SJP w necie

takie wyjaśnienie

ćpać
1. zażywać narkotyki; narkotyzować (się);
2. gwarowo: rzucać, ciskać, uderzać; ciepać

dlatego domagam się sądu koleżeńskiego :wink:

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Posty: 599
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: kalatos » 06 sie 2014, 16:45

Kolega nie reklamuje jak to określiłeś ćpania, kolega ma na ten temat swoje zdanie, ale zgodzisz się ze mną, że wyraził je w bardziej cywilizowany sposób niż Ty.

Rzucasz obelgami i pytasz publicznie więc czułem się w obowiązku publicznie odpowiedzieć. Nie rozumiem dlaczego pytasz publicznie a oczekujesz odpowiedzi w formie wiadomości prywatnej. Inaczej by się sprawa miała gdybyś napisał to pytanie używając PW.

Czy kogoś, kto raz na jakiś czas spożywa alkohol nazwiesz i zaszufladkujesz z góry do alkoholików?

To słowo też pewno znajduje się w SJP, ale też jest uważane w mowie ogólnej jako nieco obraźliwe.

Jeżeli masz uwagi co do mojej oceny sytuacji to zawsze możesz napisać uwagę bezpośrednio do Administratora.

Tyle w temacie ostrzeżenia, proszę o powrót do tematu :mrgreen:
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: Tubisia » 06 sie 2014, 17:25

Szpilka pisze:Badania, badania i więcej badań by jak każdy potencjalny lek przetestować klinicznie pod kątem dawek, działania i ich neurotoksyczności. Zawsze to jedno cenne narzędzie to walki z bólem i chorobami zapalnymi więcej. Według mnie co innego legalizacja do celów medycznych, ograniczona dostępem poprzez recepty. A co innego dostęp dla każdego w barze od ręki - przy tak dużych ubytkach poznawczych po długoletnim, niekontrolowanym nadużywaniu.

Tak samo nie chciałabym by na każdej stacji był dostępny xanax lub opiaty.
Dokładnie. Ale też jest prawda taka, że osobom w terminalnym stanie już nie zależy czy się uzależnią, byleby przestało boleć i złagodziło objawy chemioterapii. Mi samej lekarze wypisują opiat i każą go brać codziennie, ale nie chcę się uzależnić od nich i wolę czasem nawet wyć z bólu niż się "naćpać". Jeżeli by się udało opracować zioło, które by nie uzależniało, a pomagało to byłoby to super rozwiązanie.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Marihuana

Post autor: obyty.z.cu » 06 sie 2014, 18:06

Jacekx pisze:reklamowanie marihuany, bo tak niestety odbieram niektóre
posty z przykrością na Forum, które ma pomagać ludziom w chorobach NZJ jest, co najmniej nie na miejscu

a nie wiem czy niektóre posty nie są w konflikcie z prawem a nawet, jeżeli nie

to są niemoralne
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 56673.html
Pierwsza reklama marihuany.
Na pomoc pacjentom
Firma Leafly, która zleciła zamieszczenie reklamy, promuje "informowanie pacjentów o leczniczych właściwościach marihuany".
Życie Tobie odpowiedziało .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Marihuana

Post autor: cordo » 06 sie 2014, 18:37

Chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami, marihuana faktycznie ma na mnie pozytywne działanie. Od tego był ten wątek więc napisałem co myślę od siebie. Może jest to placebo, ale ważne że jest efekt i pomaga. Przepraszam, jeżeli kogoś uraził to, że "reklamuję" palenie marihuany i proszę o zgodę :) Dziękuję

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Marihuana

Post autor: Nibiru » 06 sie 2014, 19:16

cordo pisze:Przepraszam, jeżeli kogoś uraził to, że "reklamuję" palenie marihuany i proszę o zgodę
Reklamuje to się w gazetach, portalach ogłoszeniowych i na tablicach ogłoszeniowych. Wyraziłeś swoją opinie na temat leczniczego działania zioła na forum, do czego masz prawo. Bardzo dobrze, że Tobie pomaga, i na pewno pomaga, co potwierdzają liczne badania. Nie wiem czemu to innych wścieka że coś pomaga i działa.
Według mnie nikogo nie mogłeś urazić oprócz czepialskich i szukających "dziury w całym".
Ja biorę LDN, VSL3 i też mam remisję i cieszę się z tego, że nie muszę brać ciężkich leków. Muszę tylko unikać antybiotyków, żeby nie było zaostrzenia i powrotu do sterydów. Jakby była w Polsce dopuszczona do obrotu Marihuana w celach leczniczych pewnie bym sam stosował. Trzeba czekać aż Polska pójdzie śladem swoich sąsiadów Czech i Niemiec. Według mnie nie powinno się odmawiać obywatelom prawa do leczenia tą substancją, gdzie w innych krajach EU jest na to pozwolenie. Musi upłynąć dużo wody, zanim Polska zrozumie pewne mechanizmy i dorówna bardziej rozwiniętym krajom.
Tubisia pisze:Mi samej lekarze wypisują opiat i każą go brać codziennie
Od Opiatów trzymam się z daleka. Po pierwsze nie mógłbym ich brać bo blokują pozytywne działanie LDN. Po drugie u osób przewlekle chorujących obniżony jest poziom GSH w organizmie. Opiat, podobnie jak Paracetamol powoduje szybsze zużycie glutationu zawartego w ustroju, w związku z czym zdolności regeneracyjne organizmu się obniżają. GSH jest zaangażowany w wiele funkcji komórkowych, takich jak detoksykacja, transport aminokwasów, produkcja koenzymów oraz recykling witamin E i C. Pełniąc swoją rolę najskuteczniejszego środka oczyszczającego nukleofile, glutation blokuje swobodne i radykalne uszkodzenia wszelkiego rodzaju tkanek. Glutation jest substancją wykorzystywaną na poziomie komórkowym - na pierwszym miejscu w obronie organizmu. Odgrywa on kluczową rolę w funkcjonowaniu limfocytów w celu zwalczania organizmów takich jak bakterie, pasożyty oraz wirusy. Na podstawie badań naukowych, przy nieodpowiednim poziomie glutationu komórki "popełniają samobójstwo" poddając się procesowi nazywanemu zaprogramowaną śmiercią komórkową (apoptozą). Glutation działa jako substancja odtruwająca oraz uczestniczy w przemianie nadtlenku wodoru w wodę w reakcji katalizowanej przez enzym peroksydazę glutationową (zawierający selen jako kofaktor), co zwiększa żywotność erytrocytów. Bierze także udział w przedostawaniu się aminokwasów do błon komórkowych
Glutation jest najważniejszym nieenzymatycznym czynnikiem antyoksydacyjnym, jakim dysponuje organizm. Ten peptyd występuje w każdej komórce organizmu, szczególnie bogate w jego zasoby są nerki, wątroba i soczewka oka. Niski poziom glutationu we krwi wskazuje na stan chorobowy i oznacza, że organizm nie radzi sobie z usuwaniem wolnych rodników, uszkadzających komórki w mózgu i innych narządach. Dochodzą do tego problemy z trawieniem pokarmów i spadek odporności organizmu.


Odnośnie marihuany

http://www.medexpress.pl/start/marihuan ... ogicznych/


Warto też wspomnieć, że marihuana podnosi poziom wspomnianego wcześniej GLUTATIONU. Resztę możecie sami sobie dopowiedzieć.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19441010

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marihuana

Post autor: Jacekx » 06 sie 2014, 20:53

Tubisia pisze:cordo, to może tak:

Obrazek
Naprawdę uważasz, ze tak się powinien zachowywać moderator? A jak wszyscy widzą zmieniłeś już swój opis, czyli można śmiało rzec, że niestety miałam rację :wink:

Mamcia, dokładnie, co do kwestii etycznych, to chyba już indywidualna sprawa. Zaś kwestie badań, jak widać są potwierdzone.
Obrazek moderator usunął ale szukajcie postu Tubisi tam jest czarne na białym ,że moderator przegiął :cry:
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... &start=255
Niestety to co piszecie tu na Forum :
a) może być uważane za reklamę to raz
b) a twierdzenie, że kolega moderator nie przekroczył tego co mu wolno to nadużycie

Nadal twierdzę ,że ćpanie to slang a nie wulgaryzm
a kara za to, że mam negatywny stosunek do narkotyków

to poparcie dla tych co biorą a nie muszą

jest nie na miejscu na takim portalu jak J_Elita
a na jego Forum

to co najmniej pomyłka.

Cóż ktoś tu radził by ....... może poradzić się policji czy temat Marihuana na tym Forum
nie narusza norm prawnych w RP
a może jednak skorzystajmy z tej propozycji i zwróćmy się do specjalistów w tym obszarze o poradę ......



Tak niektórzy tu piszą , że to tylko dyskusja

tak ale jeśli dyskusja to powinny być tu przedstawione 2 strony medalu

a) korzysci brania marihuany w chorobach NZJ
b) skutki niekorzystne dla zdrowia przy braniu i to przy założeniu dłuższego brania


Gdy chcę zwrócić uwagę na straty zdrowotne to jestem tu wyśmiewany przez zwolenników brania i podawane są tylko przez nich zyski
a nie zwracają oni uwagi na skutki uboczne oraz zagrożenia.

Wyśmiewa się też opinie innych osób zwracających uwagę na zagrożenia i straty zdrowotne
związane z zażywaniem marihuany przez chorych na NZJ.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narkotyki”