Marihuana

wszelkie dylematy związane z używkami tej kategorii

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marihuana

Post autor: Jacekx » 04 sie 2014, 23:40

Cordo przypominam bo przestaje to być zabawne


my na forum

powinniśmy stosować regułę

Primum non nocere

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Marihuana

Post autor: cordo » 04 sie 2014, 23:49

sory memory, ale wolę porządnie zapalić przed snem, spać spokojnie, rano mieć stolec bardziej uformowany, obudzić się rześkim, mieć apetyt, niż łykać Encorton i siedzieć do 3 w nocy upocony :E

tyle.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marihuana

Post autor: Jacekx » 04 sie 2014, 23:56

Ale inni nie muszą i nie potrzebują

tak jak Ty a niektórym to może szkodzić więc non nocere

przypominam nie zachowuj się jak rozkapryszony gimnazjalista :smutny:

Anonymous_13ece955

Re: Marihuana

Post autor: Anonymous_13ece955 » 05 sie 2014, 00:06

Jacekx pisze: Po pierwsze nie wiem jak to prawnie jest z reklamą marychy :?: ...... Po drugie czy reklamnowanie narkotyku jest moralne ?
od razu nasuwa się pytanie, czy w takim razie wszechobecne reklamy piwska i papierosów są na miejscu :?:

Nibiru, dzięki za link. sam fakt, że CBD jest uznane za nielegalne przez FDA mówi sam za siebie. Czyżby było za skuteczne, jak wiele innych naturalnych ziół, które zaraz zabronią nam mieć w ogródku?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Marihuana

Post autor: obyty.z.cu » 05 sie 2014, 00:12

obyty.z.cu pisze:Nie warto uogólniać,zawsze są 2 strony medalu.
Nibiru pisze: Trzeba umieć rozróżnić naturalne metody od "naturalnych metod", ale tu jest potrzebna wiedza i rozum.
no właśnie o tym pisze.
Jak łatwo wpaść w tylko jedną prawdę,nie patrząc na boki,na to,że dla innych to kompletnie nie tak.
Odrzuca się inne argumenty powtarzając swoje,jako jedyną oczywistość oczywistą.
Staje "ściana" i pewnie dlatego tak trudno wprowadzić marihuanę do leczenia.

Tu nie ma ...nie liczą się korzyści ,tu liczy się odrzucenie,"bo tak".
Nie to że i ja ją odrzucam,widzę korzyści,tyle że ... i tu znów będziemy pisać i powtarzać swoje.
Ja wiem co znaczy nałóg i uzależnienie,nie dopuszczenie do siebie że to prawda.
Tu czytajac niektórych forumowiczów widzimy,że oni takiej "strony" nie widzą.
Jak z "dobrymi kierowcami",to "nie ja spowodowałem wypadek,to on był sprawcą",
albo " ja nie jestem alkoholikiem,3 piwa codziennie to nie nałóg " :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: Tubisia » 05 sie 2014, 00:13

Maatylda, możliwe :) Są efekty kojącego działania zioła i tego nie da się ukryć.

Aczkolwiek z jednym się z Jacekx, zgadzam. W Polsce póki co palenie marysi jest zabronione i wydaje się być trochę nie na miejscu, by Moderator Forum "reklamował" palenie w swoim opisie. To tak jakby stróż prawa łamał przepisy, bo mu się tak chce :wink: Ale to moje zdanie :)
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marihuana

Post autor: Jacekx » 05 sie 2014, 00:15

Powtórzę..... czy reklamowanie marychy ?

Bo niektóre posty
w tej dyskusji mają taki charakter.

Czy jest to moralne ?

bo Na pewno nie jest moralnym w TV

reklamowanie piwa i wszelkich alkocholi


Polecam ze zrozumieniem przeczytać wcześniejszy post dyskutanta Szpilki

który profesjonalnie ustosunkował się do tego tematu :idea:
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... &start=225

~~~~~~~~~~~~~ cytat z postu Szpilki

Oczywiście do tego potrzeba masy badań i testów, by zobaczyć czy aby na pewno zyski przeważą nad stratami. Niestety jeśli chodzi o psychikę to poza chwilowym uspokojeniem, raczej mamy straty. :roll:

Osobiście, nie próbowałam i już nie chcę po tym jak widziałam fMRI pacjentów nadużywających regularnie przez kilka lat maryśki. Z obszarami mózgu "przygaszonymi" tzn. o zmniejszonej aktywności. Zwłaszcza w hipokampie i płatach czołowych vel pamięć, procesy myślowe wyższego rzędu.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Anonymous_13ece955

Re: Marihuana

Post autor: Anonymous_13ece955 » 05 sie 2014, 00:36

ok, ok rozumiem ;) przepraszam, nie doczytałam nad avatarem kto jest kim, zrozumiałam pytanie jako ogólne.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marihuana

Post autor: Jacekx » 05 sie 2014, 01:04

Zajmujecie się takim tematem jak marycha

a ciekawe dlaczego nie ma z waszej strony reakcji na taki prozaiczny acz praktyczny temat


http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=16407

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Marihuana

Post autor: Nibiru » 05 sie 2014, 03:32

Jacekx pisze:przypominam nie zachowuj się jak rozkapryszony gimnazjalista :smutny:
Po pierwsze obrażasz innych uczestników forum.
Jacekx pisze:Ćpasz to ćpaj masz wolną wolę :smutny: ......
Po drugie znieważasz uczestników forum stwierdzając, że ćpają.
Takie głupie, nieodpowiedzialne stwierdzenie mogę wytłumaczyć tym, że nie za bardzo rozumiesz to co czytasz. Kłania się nauka czytania ze zrozumieniem i odpowiednie wyciąganie wniosków. Uczą już tego właśnie w gimnazjum.
Jacekx pisze:"Sport, miłość, śmiech, muzyka - wszystko też już badane."
Po trzecie poruszony był temat dziewczynki, która wraca do zdrowia dzięki medycznym właściwościom marichuany. Niestety miłość, śmiech i muzyka nieuleczyła by tej dziewczynki z tak wielkiego cierpienia.
Ty jako ojciec serwowałbyś jej pewnie muzykę i sobie tańczył. Niestety źle by się to skończyło dla dziecka. Nawet nie poruszyłeś tematu bo widocznie "zatkao kakao", tylko cytujesz jak nawiedzony jak to marihuana uszkadza głowę.
Jacekx pisze::jajko: :taz: :chicken:
Po czwarte Mamcia już wielokrotnie monitowała o ostrzeżenie dla użytkownika Jacekx za nadużywanie emotikon, notabene dość infantylne.
Jacekx pisze:reklamowanie marychy
Po piąte nikt tu nie reklamuje marychy tylko dzieli się informacjami na temat medycznego działania tego środka i podaje liczne przykłady i linki do badań i konkretnych przykładów.
Jacekx pisze:Poważnie to co Ty piszesz Nibru trąci

reklamą z TV :cry:
To co piszesz trąci głupotą Podawanie linków do badań naukowych czy konkretnych przykładów z życia nie można nazwać reklamą.
Dla celów leczniczych marihuana powinna być dozwolona w Polsce. Polska powinna brać przykład z krajów wyżej rozwiniętych, gdzie medycyna jest znacznie na wyższym poziomie.
Niestety nie rozumiesz na czym polega lecznicze działanie marihuany, masz ograniczony punkt widzenia, jak koń z klapkami na oczach.
Podajesz przykład, że marihuana wpływa destrukcyjnie na procesy myślowe, mózg i idziesz w zaparte, nie widząc wyższości zalet stosowania marihuany leczniczej nad potencjalnymi skutkami ubocznymi. Jakbyś zauważył Holendrzy mają najwyższe IQ w całej EUROPIE, a tam palenie marihuany to norma. ENCORTON ma zdecydowanie więcej skutków ubocznych, uszkodzenia wątroby, trzustki, jaskra, nowotwory, negatywny wpływ na mózg, tętnice itd itp.
Widzisz tylko jedną stronę medalu.

[ Dodano: 05-08-2014 ]
Jacekx pisze:a ciekawe dlaczego nie ma z waszej strony reakcji na taki prozaiczny acz praktyczny temat
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=16407
Odpowiem Ci dlaczego.
Cytat z z poruszonego tematu:
Jacekx pisze:Ponieważ od 2 lat nie mam kontaktów krytycznych z toaletami publicznymi w swojej gminie Gdańsku
to określę na razie stan tu toalet na ?
Konstrukcja zdania bardzo niezrozumiała, niepoprawna gramatycznie. Zupełnie nie wiadomo o co chodzi.
Próbujesz udawać użytkownika wykształconego, mądrego, doświadczonego życiowo, używasz łaciny, a okazuję się że z j. polskim nie za dobrze, z wiedzą nie za dobrze i w dodatku nadużywasz emotikon jak rasowy gimnazjalista.
Zdanie większości użytkowników tematu jest takie, że polska powinna dopuścić marichuane w celach leczniczych do obrotu.

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Marihuana

Post autor: cordo » 05 sie 2014, 08:56

Tubisia pisze:W Polsce póki co palenie marysi jest zabronione i wydaje się być trochę nie na miejscu, by Moderator Forum "reklamował" palenie w swoim opisie. To tak jakby stróż prawa łamał przepisy, bo mu się tak chce Ale to moje zdanie
:facepalm:
Spokojnie, akurat o paleniu maryśki można jeszcze pisać w Polsce :E Forum jest dla wszystkich. Nawet dla tych mieszkających za granicą. To, że w Polsce jest coś zabronione nie świadczy o słuszności tego. Może mieszkam w Holandii? Takie pisanie, że coś reklamuję, że łamię przepisy jest śmieszne i ma się nijak do tego przykładu ze stróżem prawa, bo ja stróżem prawa nie jestem , tylko jestem modem na forum, które ma swój regulamin i tylko to mnie interesuje. Regulaminu forum nie łamię. Napisałem to co myślę, podzieliłem się swoimi spostrzeżeniami na temat marihuany.... Pomaga mi? Pomaga. Wolę ją palić zamiast łykać masę lekarstw i jest to mój świadomy wybór.

http://www.youtube.com/watch?v=g38PCGkK-RA

Tyle w tym temacie ode mnie, bo widzę, że dalsza dyskusja nie ma sensu. Nawet taka emotka jest dostępna :ganja: :rasta:
Ostatnio zmieniony 05 sie 2014, 12:23 przez cordo, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Posty: 599
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: kalatos » 05 sie 2014, 09:10

Jacekx, ostrzeżenie za poziom i wulgaryzm wypowiedzi.
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: Tubisia » 05 sie 2014, 16:49

cordo, jednak łamiesz netykietę i dajesz zły przykład użytkownikom :wink: ale może kiedyś ktoś Ciebie tego douczy, szczególnie jak trafisz do firmy, która przestrzega pewnych norm :wink:
cordo pisze:To, że w Polsce jest coś zabronione nie świadczy o słuszności tego.
Dura lex sed lex. Jest prawo i jesteś zobowiązany go przestrzegać. A na Forum, to Ty go masz przestrzegać i respektować go od innych, bo Forum nie tylko obowiązuje jego regulamin, ale też normy prawne.


A jakbyś doczytał ze zrozumieniem mojego posta, to byś wiedział, że ja wiem jakie działanie ma zioło :wink: Czyżbym znowu wyczuła nutę "pójścia na łatwiznę i objazdu za to że to ja napisałam" ? :wink:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

AnothaOne
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 27 sty 2014, 23:43
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: niestety

Re: Marihuana

Post autor: AnothaOne » 05 sie 2014, 17:14

Obrazek

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Marihuana

Post autor: cordo » 05 sie 2014, 18:22

Tubisia pisze:cordo, jednak łamiesz netykietę i dajesz zły przykład użytkownikom
Po pierwsze; Daje zły przykład? . Po to jest ten temat aby dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat marihuany. Jeżeli dla Ciebie jest to łamanie netykiety to nie musisz tego czytać
Tubisia pisze:W Polsce póki co palenie marysi jest zabronione i wydaje się być trochę nie na miejscu, by Moderator Forum "reklamował" palenie w swoim opisie.
Po drugie; Nikt tutaj marihuany nie reklamuje, tylko dzieli się swoimi spostrzeżeniami, podaje przykłady, niektórzy na sobie inni z kolei dają linki do artykułów.
Tubisia pisze:Jest prawo i jesteś zobowiązany go przestrzegać. A na Forum, to Ty go masz przestrzegać i respektować go od innych, bo Forum nie tylko obowiązuje jego regulamin, ale też normy prawne.
Po trzecie; Co ma piernik do wiatraka? Pisanie na temat palenia marihuany jest dozwolone. Jeszcze nikt nikogo za to nie zamknął. Powtarzam to co poprzednicy pisali; jeżeli wg Ciebie ktoś tutaj reklamuje marihuanę to nie musisz czytać tego wątku. Ty myślisz, że reklamuję, a ktoś myśli, że dzielę się spostrzeżeniami :)
Tubisia pisze:Czyżbym znowu wyczuła nutę "pójścia na łatwiznę i objazdu za to że to ja napisałam" ?
Po trzecie; Nie
Tubisia pisze:A jakbyś doczytał ze zrozumieniem mojego posta, to byś wiedział, że ja wiem jakie działanie ma zioło
Po czwarte; Mogłem się domyślić :rasta:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narkotyki”