Marihuana

wszelkie dylematy związane z używkami tej kategorii

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anonymous_13ece955

Re: Marihuana

Post autor: Anonymous_13ece955 » 06 sie 2014, 21:41

Jacekx, może zrób jednak tak jak pisałeś wcześniej - przerwa od forum, wakacje pełną piersią?

jestem przykładem osoby nie "ćpającej", przyglądam się tej dyskusji i mam wrażenie, że jesteś jedyną osobą:
1. do której nie dociera absolutnie nic, co nie pasuje do Twojego światopoglądu, wszystko co jest odmienne od Twoich opinii jest ZŁE, godne potępienia i nagany

2. która wypomina wiek innych forumowiczów, porównuje do gimnazjalistów (jakby biedaki był czemuś winne :/ i był synonimem czegoś negatywnego..)

Jacekx pisze:jestem tu wyśmiewany przez zwolenników brania i podawane są tylko przez nich zyski
jak zwykle, generalizowanie i ubarwianie rzeczywistości poziom: zaawansowany....wyśmiewanie..serio? :neutral:
Jacekx pisze:może poradzić się policji czy temat Marihuana na tym Forum
nie narusza norm prawnych w RP
a może jednak skorzystajmy z tej propozycji i zwróćmy się do specjalistów w tym obszarze o poradę
MADE MY DAY. To co, dzwonimy pod jaki nr najpierw? 112?

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marihuana

Post autor: Jacekx » 06 sie 2014, 22:10

Tak Maaatylda może to jest myśl ...... może dla dobra innych ...... poradzić się nie szkodzi

Forum nie jest waszą własnością (tolerujących nadużywanie narkotyków do celów czy na pewno leczniczych) czy tylko miejscem odreagowania stresów w chorobach NZJ :cry:

To nie jest problem ideologii to jest problem nieszkodzenia swemu zdrowiu ...... :smutny:
Anonymous_13ece955 pisze:
MADE MY DAY. To co, dzwonimy pod jaki nr najpierw? 112?
Zanim coś równie mądrego napiszesz to pomyśl ...... myślenie nie boli :wink:

Nie o wiek też chodzi :smutny: ale jego niedopasownie do treści postów :smutny:

Jeśli zaś marihuana ma służyć odstresowaniu to są bardziej skuteczne metody i nie szkodzące organizmowi
tylko trzeba poradzić się psychologa czy psychiatry w tej sprawie ...... po prostu nie wstydzić się a pójść do psychiatry ...... a nie sięgać po zioło :cry:

Cwiczyłem to sam i potrafiłem nawet zmniejszyć ból w zaostrzeniach ......

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: Mamcia » 06 sie 2014, 22:59

Nie o wiek też chodzi :smutny: ale jego niedopasownie do treści postów :smutny:
Właśnie o to chodzi. Od kogoś podkreślającego swój wiek "na progu starości" oczekuje się rozwagi i refleksji, a nie zbyt emocjonalnych wypowiedzi.
Nikt tu nie promuje żadnych nałogów. Nie jestem zwolenniczką trawki, ale szczerze uważam, że lepiej od czasu do czasu sięgnąć po trawkę niż wypalać paczkę legalnych papierosów dziennie.
Jest to kolejny post, po którym wiele osób może poczuć się urażonych, bo
forum nie jest waszą własnością (tolerujących nadużywanie narkotyków do celów czy na pewno leczniczych) czy tylko miejscem odreagowania stresów w chorobach NZJ :cry:
Forum nie jest również własnością zagorzałych przeciwników otwartej merytorycznej wymiany myśli. Dyskusja o kanabioidach jest dyskusją o ewentualnych przyszłych metodach terapii i własnych doświadczeniach.
Co do łamania prawa to przecież dyskutanci nie muszą mieszkać w PL i mogą sprawdzać działanie tych substancji w sposób legalny.
Uważam, że lepiej rozmawiać, pokazując również zagrożenia, a nie w czambuł potępiać. Każda terapia, każdy lek ma działania niepożądane - nawet placebo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: Tubisia » 06 sie 2014, 23:18

Jacekx pisze: Obrazek moderator usunął ale szukajcie postu Tubisi tam jest czarne na białym ,że moderator przegiął :cry:
http://crohn.home.pl/foru...r=asc&start=255
Niestety to co piszecie tu na Forum :
a) może być uważane za reklamę to raz
b) a twierdzenie, że kolega moderator nie przekroczył tego co mu wolno to nadużycie
Może ja źle ujęłam w swoim poście sprawę. Nie podobał mi się tylko fakt, że Cordo miał jako Moderator w swoim opisie to http://imgur.com/gzVXYdo i Drogi OF cenzurowanie czyjegoś posta bez informacji,że jako OF post został zedytowany, jest łamaniem Regulaminu owego Forum, poza tym jest to "wybielanie" swoich czynów... i przez takie działanie po raz kolejny zostały przekroczone uprawnienia modelatorskie. W sprawie zioła, jeśli miałabym możliwość spróbowania i sprawdzenia czy mogłoby mi pomóc, to czemu nie? Przecież nie trzeba palić od razu nie wiadomo jakiej ilości.
Jacekx pisze:Jeśli zaś marihuana ma służyć odstresowaniu to są bardziej skuteczne metody i nie szkodzące organizmowi
tylko trzeba poradzić się psychologa czy psychiatry w tej sprawie ...... po prostu nie wstydzić się a pójść do psychiatry ...... a nie sięgać po zioło :cry:

Zdaje się, że chyba u takowego nie byłeś i nic nie brałeś, bo serio bredzisz już. To właśnie leki psychotropowe mają złe działania...

Mamcia pisze:Uważam, że lepiej rozmawiać, pokazując również zagrożenia, a nie w czambuł potępiać. Każda terapia, każdy lek ma działania niepożądane - nawet placebo.

Zważywszy, że leki, które bierzemy mają zdecydowanie dużo więcej skutków ubocznych. a bierzemy je bo mają logo jakiejś firmy farmaceutycznej i "papierek" na sprzedaż w aptekach.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Marihuana

Post autor: obyty.z.cu » 06 sie 2014, 23:34

Jacekx pisze:Zanim coś równie mądrego napiszesz to pomyśl ...... myślenie nie boli

Nie o wiek też chodzi ale jego niedopasownie do treści postów
no cóż,tu się podsumowujesz.
Dla mnie koniec dyskusji z Tobą,nie da się rozmawiać ze "ścianą".
Widać nie rozumiesz o czym my tu piszemy i szukasz tylko okazji do ataku .
Takie odreagowanie pewnie z realu,bo innego tłumaczenia nie widzę.
A tak przy okazji,net nie jest czyjąś własnością i tu argument milicji ,znaczy policji nikogo nie rusza,tu nie szkoła,gdzie dzieciaki uszczęśliwiasz na siłę swoją misją.
Koniec.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Anonymous_13ece955

Re: Marihuana

Post autor: Anonymous_13ece955 » 06 sie 2014, 23:38

Jacekx pisze: Zanim coś równie mądrego napiszesz to pomyśl ...... myślenie nie boli :wink:
to było obraźliwe i przykre. ale...można się było spodziewać tego typu odzywek (żeby nie powiedzieć - w stylu gimnazjalisty :wink: ). miałam paru "belfrów" w szkole z podobnym podejściem do podwładnych :)

wrzuć na luz Jacku, trzeba umieć czasem zażartować i odróżnić czyjś żart od poważnej wypowiedzi..

tym samym, powyższy cytat jest dla mnie metą próby jakiejkolwiek komunikacji z Tobą.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Posty: 599
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: kalatos » 06 sie 2014, 23:49

Szanowni!

Ponownie proszę w sposób radykalny o merytoryczny powrót do dyskusji w temacie przypominam Marihuany :)

Wszystkie personalne posty będą miały swoje miejsce w koszu :wink:
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Anonymous_13ece955

Re: Marihuana

Post autor: Anonymous_13ece955 » 07 sie 2014, 00:01

kalatos, yes sir ! :mrgreen:

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Marihuana

Post autor: deth » 07 sie 2014, 22:21

yes sir jest niemetoroologiczne, chyba, ze budujące autorytet moda, mają prawo bytu.
Sie tak włączyłem, nie czytając wszystkiego. To my teraz walczymy o skręty, czy co. No bo olejek dla 5 lat dziewczynki zrozumiałem, ale artykuły Nibiru (jak Cię lubię bracie) ze strony gdzie zanabyc drogą kupna można bibuły ocb i inne bonga. To ja już nie wiem, czy agitujemy, czy czekamy, bo badania trwają

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marihuana

Post autor: Jacekx » 07 sie 2014, 22:34

Tak Deth ..... atakujemy jackax bo ten wredny belfer :sparta: uważa , że marycha jest Be
i bez niej można walczyć skutecznie z NZJ. :roll:

Cóż belfer tak może ..... ale inni nie potrafią :smutny:

Dostrzega też gimnazjalistów na Forum ...... chyba to zawodowe zboczenie :wink:

Ciekawe za ile minut usuną mój post :oops:
bo się obrazili :mad: ?

Ja gdy mnie cholernie bolało a jelito cholernie boli w zaostrzeniach CU stosowałem
wmawianie sobie ......
bo ból siedzi w głowie :?:
i wiecie po set razy oddychając głęboko mówiłem na głos

jacuniu, jacuniu..... nie boli, nie boli ......
i miałem wrażenie jakby ból opadał ...... tak było :idea:

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Marihuana

Post autor: deth » 07 sie 2014, 22:50

Jacekx, też mam wrażenie, ze chcą Cie zjechac, no bo gimnazjalista to obelga, a pisowiec to nie ? Czasem się zastanawiam, czy mądrość pokoleń, to droga, a bunt młodych, to powiew swierzości, czy o co cho ? Staram sie pogodzic. Bo myśle, ze póki, jasno autorytety nie podadzą, to gro młodych chętnie się podłączy pod "marycha ma zbawienne skutki". Jestem w tym wieku ze jeszcze pamiętam, choć jesli na mójgrunt by wtedy padło, odrzuciłbym bym z automatu

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Marihuana

Post autor: Nibiru » 07 sie 2014, 23:48

deth pisze:No bo olejek dla 5 lat dziewczynki zrozumiałem, ale artykuły Nibiru (jak Cię lubię bracie) ze strony gdzie zanabyc drogą kupna można bibuły ocb i inne bonga.
Albo jakiś nie kumaty jestem ostatnio albo nie wiem, bo niektóre zdania są dla mnie nie zrozumiałe, na przykład to powyżej.
Artykuły które przytaczałem to :
Number 1
http://www.medexpress.pl/start/marihuan ... ogicznych/
- artykuł mówi o badaniach klinicznych Naukowców z University of South Carolina odnośnie THC - działanie przeciwzapalne
Number 2
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19441010
- artykuł mówiący między innymi że Cannabis sativa extract podnosi poziom glutationu co w przypadku chorób zapalnych jest znaczące.

VS

Jacekx i jego argumenty odnośnie marihuany leczniczej : o ćpunach, gimnazalistach itp.

Trochę obiektywizmu.

Przejrzałem z ciekawości inne posty Jacekx przykładowo w temacie na temat sportowca z chorobą NZJ, który potrafił wyrobić sobie fajną rzeźbę, gdzie wszyscy byli zachwyceni że mimo choroby facetowi udało się osiągnąć sukces natomiast wypowiedzi Jacekx jako jedynego były pełne zazdrości, zawiści, złości, że komuś się udało, że można. Nawet zaczął oczerniać i potępiać faceta którego nie zna:
Jacekx pisze:A może to ciacho to ciacho wydmuszka :cry: słodkie ale puste w środku :wink:


Będę uparty
To był ten temat
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... c&start=15


Uchroń nas Panie przed takimi BELFRAMI.
W tym temacie JACEKX krytykuje i potępia, a tak samo nie zna tematu jak nie znał tamtego faceta a go oczernił i krytykował.

Bardzo dobrze to wszystko skwitowała TUBISIA i MAMCIA:
Tubisia pisze:Ależ drogi Jacekx, czyżbym wyczuwała mnóstwo kompleksów, że to nie Ty? Aż tak Ci żal 4 litery ściska, że dołujesz każdego swoim pesymizmem? :mrgreen:
Mamcia pisze:bardzo polecam nim się coś potępi zapoznać się z fachową literaturą.
Mamcia pisze:Dyskusja o kanabioidach jest dyskusją o ewentualnych przyszłych metodach terapii
I właśnie jest tu dyskusja o metodzie terapii i badaniach klinicznych oraz doświadczeniach osób chorych a nie o ĆPANIU moi drodzy.
To tak samo jakby kogoś kto zażywa TRAMAL z powodu choroby i przepisu lekarza nazwać ćpunem i go potępiać.
Jest to chore zachowanie i wynika to z braku zrozumienia i ograniczonym postrzeganiu świata i metod terapii, a przede wszystkim o czym wspominała mamcia BRAKU ELEMENTARNEJ WIEDZY W TEMACIE.
Najbardziej szokuje, że to NAUCZYCIEL okazuję się osobą o tak negatywnych pełnych złości, zawiści, zazdrości emocjach. W dodatku nie poszerza wiedzy w temacie tylko mówi co wie, a w tym temacie NIE WIE NIC.
NIEDOSTATECZNY panie JACEKX ! I to w dodatku negatyw z zachowania !
Największa jest obłuda Pana JACEKX
Przykład :
Obraża się bo MAMCIA, OBYTY z CU, czy NATUŚKA nazwali go BELFREM
a jak on wyzywa od Ćpunów kogoś kto nawet marychy na oczy nie widział to odpowiada:

Jacekx pisze:Ćpanie to nie jest obraźliwe stwierdzenie

to tylko młodzieżowy slang :smutny:

napisz to słowo w Wordzie i uruchom słownik czy Ci pokaże wulgaryzm


Sprawdź sobie drogi kolego , że BELFER i PISOWIEC to też nie jest WULGARYZM.
Jacekx zachowuje się jak rozkapryszona obraźliwa panienka z cukru w dodatku w trakcie mensturacji, a jak kogoś obrazi to od razu wyjaśnia że to nie wulgaryzm i że on nikogo nie obraził.
Belfer i Pisowiec to też młodzieżowy slang Drogi Kolego i to też nie wulgaryzm.

Przypominam, że temat jest o LECZNICZYCH WŁAŚCIWOŚCIACH MARIHUANY a nie o ĆPANIU. Mile widziane, linki do badań klinicznych, przykłady i historie osób chorych, którzy powrócili do zdrowia.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Marihuana

Post autor: deth » 08 sie 2014, 00:27

Sory za artykuły, w sumie jeden przyswoiłem :mrgreen:
No ale Tryptofan, też a w sumie jego niedobory, odpowiada za stłuszczenie wątroby, metabolizm wit grupy B, depresję itp. Przez wiedze aminokwasów egzogennych przechodziliśmy razem (5htp swoją drogą biorę teraz co drugi dzień na noc tryptofan i fenyloalaninę rano) i można było stwierdzić ze chorzy cierpią z powodu deficytów. Z powodu innych braków (żelazo jest takim najbardziej mierzalnym) chorzy mają liczne niedobory. Ja kumam, ze marycha moze miec wlasciwosci przeciwzapalne i nie chodzi tu o uzupelnianie braków, ale póki co, niech nie staje się nakładką i łatwym rozwiązaniem

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: Tubisia » 08 sie 2014, 00:29

Nibiru pisze:To tak samo jakby kogoś kto zażywa TRAMAL z powodu choroby i przepisu lekarza nazwać ćpunem i go potępiać.
Albo kodeina, bo to pochodna opium... ale skoro to lekarz przepisał to ok. Zapomniał Jacekx, że zanim tramal czy kodeinę wprowadzono, prowadzono podobne dyskusje, a jednak leki dopuszczono, bo pomagają ludziom.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marihuana

Post autor: Jacekx » 08 sie 2014, 17:52

Tubisia nie wciskaj jackowix własnych przemyśleń ..... to jest nadużycie :cry:


Ja twierdzę też , że w obszrze bólu można czasami dawać sobie radę wmawianiem ......
typu: będzie dobrze, będzie dobrze ...... ja przy niektórych bólach eksperymentowałem
i to działa
:idea:
czyli nie na wszystko marihuana jest

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narkotyki”