Marihuana a Crohn

wszelkie dylematy związane z używkami tej kategorii

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kubu? Puchatek

Marihuana a Crohn

Post autor: Kubu? Puchatek » 17 kwie 2003, 23:19

No własnie Marihuana a choroba Crohna. Czy moze ktos z Was wie jak mają sie do siebie te dwa hasła???
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Kubu? Puchatek, łącznie zmieniany 3 razy.

Gość

Re: Marihuana a Crohn

Post autor: Gość » 13 maja 2003, 12:36

Ciekawy temacik. Powiem ci tak: nie sa wobec siebie obojetne. Z wlasnego do?wiadczenia wiem ze na drugi dzien po takiej niezlej palonej imprezie biegam do WC co godzine..... :P

Awatar użytkownika
Plantator
Debiutant ✽
Posty: 47
Rejestracja: 13 maja 2003, 12:34
Choroba: CD
Lokalizacja: Katowice

Re: Marihuana a Crohn

Post autor: Plantator » 13 maja 2003, 12:38

A zeby nie byc anonimowy przedstawie sie: Plantator 8)

maciek

Re: Marihuana a Crohn

Post autor: maciek » 12 cze 2003, 21:43

witam,
pytanie ciekawe i mnie osobiscie nurtuje od ok. 6 lat, tj. od kiedy popalam (choruje od 9). kiedys zadalem podobne na grupie dyskusyjnej o medycynie, to nie znalaz3 sie chetny do odpowiedzi.
z moich (booogatych) obserwacji wynika, ze po spaleniu lufy/blanta - jak kto woli - objawy ustepuja w znacznym stopniu i zapewniam ze nie jest to iluzja spowodowana paleniem samym w sobie ;) nie wiem czy to placebo ale dziala. szkoda ze palic mozna tylko wieczorami....
czesto tez przypisuje sie fajkom cechy lagodzace - z mojej praktyki wynika jednak ze jest raczej odwrotnie. to papieros "zwieksza cisnienie". palilem dlugo, potem rzucilem i zmiany sa pozytywne. ale wlasnie "zmiany" - nie macie wrazenia ze najwiekszy wplyw na wasz stan, nasilenie choroby ma nastroj, stopien stresu, sytuacja osobista, nastawienie do pracy, zycia itp - czyli glowa?


pozdrawiam,
maciek

Mikolaj
Admin
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2003, 17:43
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Mo?e to kwestia "rozlu1nienia"

Post autor: Mikolaj » 13 cze 2003, 17:23

Jednym z czynników wywo3uj?cych zaostrzenie jest stress. Pal?c rozlu1niasz sie i obserwujesz pozytywny efekt :?:
numer Gadu Gadu 14295

peace

Re: Marihuana a Crohn

Post autor: peace » 13 cze 2003, 18:20

w pewnym sensie masz racje, ale ten "pozytywny efekt" dotyczy tez fizycznych objawow choroby, ktore po prostu ustepuja lub ulegaj? z3agodzeniu

peace

Gość

Re: Marihuana a Crohn

Post autor: Gość » 17 cze 2003, 10:28

Panowie, mówimy o dwóch ró?nych rzeczach. Zgadzam sie ca3kowicie, ?e spaleniu rury, nawet je?li mnie co? boli to przestaje :P , ale drugim faktem jest to, ?e na drugi dzien czuje sie fatalnie i to co zniwelowa3em dnia poprzedniego, wychodzi z si3? wodospadu..... Czasmi po fajkach zdarza sie cz3owiekowi i?a zaraz do WC, po zio3ach jeszcze czego? takiego nie zauwa?y3em...... Zreszt? fajek w sumie nie pale, alkoholu nie pije, a wiec co? z tego ?ycia trzeba miea.....

anka

Re: Marihuana a Crohn

Post autor: anka » 02 lip 2003, 23:51

Podczas weekendu majowego w Amsterdamie, po wizycie w wiadomym 'shopie" stracilam przytomnosc na srodku ulicy. A zapewniam, ze nie palilam duzo. Po tej akcji, objawy choroby nasilily sie do tego stopnia, ze wyladowalam na 2 tygodnie w szpitalu no i napakowano mnie hydrokortyzonem. Nie polecam wiec palenia.

Kubu? Puchatek

Re: Marihuana a Crohn

Post autor: Kubu? Puchatek » 11 lip 2003, 11:01

To znowu Ja Kubu? Puchatek. Po d3u?szej przerwie znowu odwiedzam te stronke i widze ze temat Marichuany zaciekawi3 uzytkowników. Czytam te pozytywne i negatywne opinie i sa one bardzo ciekawe. Rozmawia3em z pewnym lekarzem na ten temat i dowiedzia3em sie ze spalenie lufki od czasu do czasu mo?e miec pozytywny skutek. Lecz nie poleca3 tej rozrywki chodzby codziennie, poniewa? jak s?dzi palenie zbija ?elazo we krwi i pozosta3e mikroelementy.Jak wiemy my z Crohnem mamy ich i tak za ma3o. To jest opinia jednego lekarza! Ja sam pale i obserwuje ?e objawy po spaleniu ustepuj?, na drugi dzien jest jednak tak samo jak przed paleniem.Po za tym w POLSCE ziele jest niezbyt czyste zakrapiane her? i ro?nym syfem.

Gość

Re: Marihuana a Crohn

Post autor: Gość » 14 wrz 2003, 20:10

hmmm... palilam moze kilka razy w swoim zyciu..i hmm..jakos niezabardzo mi sie podobalo...ale to chyba aspekt psychiczny...co do fizycznego...faza marihuanowa u mnie poglebia i kilkanascie razy bardziej poteguje bol jelitka;) wiec dziekuje za takie przyjemnosci...nom ale poza bolem nic wiecej sie nie dzialo...no moze porysowanego mogzu...i chorej bani...a zreszta wszelkie narkotyki(nawet te pochodzenia naturalnego) sa do bani;)

Gość

Re: Marihuana a Crohn

Post autor: Gość » 06 lip 2004, 21:13

Pale regularnie, wraz z moim mezem, wieczorkami haszysz, min. raz na tydzien. Wlasciwie regularnie zaczelam palic juz po rozpoznaniu u mnie CU (choruje od 2 lat) i, szczerze mowiac, nie zauwazylam, zeby palenie, samo w sobie, mialo, w moim przypadku, wplyw na zaostrzenia choroby... znajduje raczej same pozytywy;-) moj colitis zaostrza sie, przede wszystkim, pod wplywem stresu lub np. duzego bledu w diecie (czego staram sie w miare mozliwosci unikac;-)...

Gość

Re: Marihuana a Crohn

Post autor: Gość » 06 lip 2004, 21:15

Z wiadomych przyczyn wolalam sie nie podpisywac, za co bardzo przepraszam! Ech to polskie prawo...

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marihuana a Crohn

Post autor: Jari » 06 lip 2004, 22:28

Hi hi ale mamy konspiracje w tym temacie. 8)
Powiem tak ?e z traw? jest bardzo indywidualnie. Niektórzy czuj? sie po niej ?wietnie inni nie (ja). Tak te? pewnie jest z wp3ywem na nzj. Jednym pomo?e innym zaszkodzi.
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Awatar użytkownika
Magic
Początkujący ✽✽
Posty: 50
Rejestracja: 22 kwie 2004, 14:52
Choroba: CU
Lokalizacja: Warszawka

Re: Marihuana a Crohn

Post autor: Magic » 07 lip 2004, 12:53

No w3a?nie , my?le ze zio3a tak jak dieta np SCD jednemu pos3u?y innemu nie za bardzo. Na pewno jednak warto spróbowaa :lol: u mnie osobi?cie nie ma to zadnego wp3ywu na CU w dniu "dyma" jak i po.

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marihuana a Crohn

Post autor: Jari » 07 lip 2004, 18:44

Ja tam zachecaa nikogo nie bede, bo by3o by to raczej nie na miejscu...
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narkotyki”