Marihuana

wszelkie dylematy związane z używkami tej kategorii

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: Tubisia » 08 sie 2014, 20:47

W temacie: http://nauka.newsweek.pl/substancja-zaw ... 766,1.html

Zrobiono też badania, które potwierdzają, że po marihuanie prowadzący auta jeżdżą ostrożniej. Ciekawe spostrzeżenia.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2014, 20:53 przez Tubisia, łącznie zmieniany 1 raz.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Posty: 599
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: kalatos » 08 sie 2014, 20:54

Kolejne personalnie kierowane zdania w koszu, jak się co niektórzy uspokoją do chyba będą musieli na miesiąc od forum odpocząć...

Poproszę raz jeszcze o merytoryczne posty w temacie a nie personalne przepychanki.
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marihuana

Post autor: Jacekx » 08 sie 2014, 21:44

Tubisia pisze:W temacie: http://nauka.newsweek.pl/substancja-zaw ... 766,1.html

Zrobiono też badania, które potwierdzają, że po marihuanie prowadzący auta jeżdżą ostrożniej. Ciekawe spostrzeżenia.
Ciekawe kalatos czy takie tłumaczenie przyjęła by policja kontrolująca stan trzeźwości prowadzącego pojazd na polskiej drodze. :idea:

Czy aby Tubisia nie zachęca do brania narkotyków przez młodych polskich kierowców :smutny:

Anonymous_13ece955

Re: Marihuana

Post autor: Anonymous_13ece955 » 08 sie 2014, 22:31

kalatos, ostatnia odpowiedź Jackax jest czystą prowokacją.
i jak widzisz, nie da się tu prowadzić normalnej dyskusji w temacie marihuany, bo każda wypowiedź będąca sprzeczna z poglądem Jackax- czyli popierająca lub też neutralna w stosunku do używania marihuany jest od razu przebarwiana, przerysowywana i komentowana w przykładowy sposób:
Jacekx pisze: Czy aby Tubisia nie zachęca do brania narkotyków przez młodych polskich kierowców :smutny:
naprawdę usiłuję dojść, gdzie Tubisia zachęca "do brania narkotyków"..widzę tylko link do artykułu o spowalnianiu rozwoju raka przez substancję zawartą w marihuanie i wzmiankę o innym badaniu o wpływie zioła na kierowców (KIEROWCÓW, nie MŁODYCH KIEROWCÓW) z komentarzem "ciekawe spostrzeżenia"...
No... i nie czuję się specjalnie zachęcona mimo wszystko. mimo, żem jeszcze młoda..

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: Mamcia » 08 sie 2014, 22:39

Opada mi wszystko, co mi jeszcze nie opadło ze względu na wiek. Kiedyś jedynym dostępnym środkiem przeciwbólowym było uderzenie palką w łeb. Najwcześniejsze dane o innych środkach uśmierzających ból dotyczą opium. Oczywiście działanie takie ma również alkohol.
Chciałabym przypomnieć nieśmiało, że morfina, która sama oraz jej pochodne, jest wybawianiem od nieludzkiego bólu, jest jednym ze składników opium.
Gdyby nie "ćpuny" i "szarlatani", którzy od wieków badali właściwości tych substancji, może do dziś nie mielibyśmy skutecznych środków uśmierzających ból.
Niestety, mimo mojej głębokiej wiary w siłę placebo i autosugestii - modlitwa o znieczulenie nie zastąpi skutecznej terapii bólu.
Z całego serca popieram badania naukowe szukające leków i naturalnych i syntetycznych mogących pomóc chorym, bez względu na to czy będą wyizolowane z "trawki", czy ze świętego ziela.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: Tubisia » 08 sie 2014, 23:19

Maatylda, ale to ja dostanę znowu warna :mrgreen:
Mamcia pisze:Z całego serca popieram badania naukowe szukające leków i naturalnych i syntetycznych mogących pomóc chorym, bez względu na to czy będą wyizolowane z "trawki", czy ze świętego ziela.
Dokładnie to samo wcześniej napisałam, że byłoby super, gdyby pozbawiono ziele "siły uzależniającej". Ciężko jest zaciskać non stop usta z bólu i wmawiać sobie "nie wezmę"...
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Anonymous_13ece955

Re: Marihuana

Post autor: Anonymous_13ece955 » 09 sie 2014, 00:04

Otóż to!
Trzeba iść do przodu, pozwalać na badania i rozwój. A nie zamykać się w Ciemnogrodzie, skazywać na niepotrzebne cierpienie i oczekiwać cudu. Z taką postawą ludzkość już dawno by zniknęła.
Mamcia pisze:Opada mi wszystko, co mi jeszcze nie opadło ze względu na wiek.
Mamciu, mistrzostwo :mrgreen:
Nie wiem jaki to wiek, ale to się nie liczy. Dusza młoda i otwarta, a to najważniejsze :wink:

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marihuana

Post autor: Jacekx » 09 sie 2014, 17:25

Mamcia ale też dzięki ćpunom i szarlatanom , żerującym często na chorych i zrozpaczonych ludziach ......

trochę Chorych trafiło do Pana szybciej niż im mogło to być pisane :cry:

i to jest druga strona medalu wiary w to , że narkotyki mogą nam pomóc w wyleczeniu
czy też sensownym zaleczeniu chorób NZJ :?:

Zachowajmy więc umiar w ocenach :idea:
Ostatnio zmieniony 11 sie 2014, 22:22 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Posty: 310
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:09
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Marihuana

Post autor: iza121 » 09 sie 2014, 18:08

Jacekx pisze:Zachowajmy wię umiar w ocenach
umiar, to nie jest podejście w pełni anty, a gdzieś tak plasujące się po środku. Tobie, tego brakuje, a medycyna w dziejach historii była dość przewrotna zmieniając zdanie na temat różnych substancji - polecam poczytać jej dzeję, bardzo ciekawe wnioski można wysnuć.
Jacekx pisze:Mamcia ale też dzięki ćpunom i szarlatanom , żerującym często na chorych i zrozpaczonych ludziach ......



trochę Chorych trafiło do Pana szybciej niż im mogło to być pisane
prawda choć może bezwzględna jest taka, że nie byłoby postępu, gdyby trochę tych szarlatanów nie było i zginęło by zapewne jeszcze więcej ludzi



Marihuana jest jedną z opcji i jeśli będzie stosowana pod nadzorem i z głową, to nie stanowi zagrożenia, ma udokumentowane działanie lecznicze i też skutki uboczne (nie mniej jednak "konwencjonalne leki" mają je również i to często większe i bardziej dokuczliwe. Swoją drogą w medycynie stosuje się już leki narkotyczne i nikt jakoś nie protestuje. Jeśli marihuana będzie stosowana pod podobnym nadzorem, to istnieje ryzyko podobne do tego pochodzącego od leków, które już są dostępne.


Marihuana się ludziom tak negatywnie kojarzy, ponieważ zawsze była nazywana "narkotyk". Równie dobrze narkotykiem można nazywać papierosy, czy ogólnie dostępny alkohol, a nawet kofeinę :neutral: Poczekamy, zobaczymy, jak to z marihuaną będzie, wszak badania nad wszelkim aspektem "za i przeciw" medycznego zastosowania tej substancji cały czas trwają i wszystko jeszcze na ten temat na razie może się zmienić



zastrzegam, że nigdy nie paliłam trawki :wink:

Anonymous_13ece955

Re: Marihuana

Post autor: Anonymous_13ece955 » 09 sie 2014, 23:09

iza121 pisze: zastrzegam, że nigdy nie paliłam trawki :wink:
i ja również ;) ale jestem bardzo otwarta na wszelkie propozycje nowych leków, nowych opcji w leczeniu bólu, NZJ i innych chorób.
iza121 pisze:Równie dobrze narkotykiem można nazywać papierosy, czy ogólnie dostępny alkohol, a nawet kofeinę
dokładnie tak, pisałam też o tym w ten sposób na początku dyskusji. Używką może być praktycznie wszystko, jeśli nie zna się umiaru. Dla mnie klasycznym przykładem jest cukier. Turbo używka, efekt działania natychmiastowy, klasyczny efekt odstawienia, szkodliwość dla organizmu wszystkim znana.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Marihuana

Post autor: Nibiru » 12 sie 2014, 02:35

Jacekx pisze:Ciekawe kalatos czy takie tłumaczenie przyjęła by policja
Ręcę opadają jak się czyta kolejne posty Jacekx. Facet nie rozumie, że temat jest o badaniach nad skutecznością marihuany i substancji z niej wyizolowanych w leczeniu chorób.
Jak jakiś nawiedzony człowiek tylko powtarza jak mantre ćpuny, ćpuny, ćpuny, zło, zło zło, policja policja policja i nic więcej nie widzi. W tym przypadku już tylko egzorcysta pomoże.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Marihuana

Post autor: obyty.z.cu » 12 sie 2014, 11:23

Jacekx pisze:to jest druga strona medalu wiary w to
hm...
wiara nie ma dwóch stron !!
Jest niepodważalna !!

sorki za OT.,ale tego nie da się czytać bez nerwów,ale rozumiem że o to mu chodzi.
Ma wyraźny odrzut od uczenia się,przyjmowania że świat idzie do przodu,albo po prostu musi istnieć na forum,a tylko tak umie.

Bólu nie da się leczyć "wiarą",kiedy się mdleje z bólu,sięga się po wszystko co jest skuteczne.Lepiej żeby to były leki sprawdzone i bezpieczne.
Modlitwa i odmawianie "zdrowasiek" tu nie pomoże.
Widać niektórzy tutaj nie poznali jeszcze takiego bólu ,czego im zresztą nie życzę.

a miałem się nie odzywać,ale sięganie po wartości najwyższe,czyli wiarę to już przesada :neutral:
Brak empatii da się leczyć,może trzeba skorzystać z terapii ?

O wierze piszemy w innym temacie
http://crohn.home.pl/forum/viewforum.php?f=55
Etyka/religia - tu znajdziesz sobie odpowiedni temat,albo załóż nowy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Marihuana

Post autor: -Ania- » 12 sie 2014, 14:08

W związku ze zgłoszeniami i z negatywnymi uwagami do Obsługi forum wątek ten zamykam, proszę o nie kontynuowanie tematu w innych działach/forach.

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

jicop
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2019, 19:22
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Re: Marihuana

Post autor: jicop » 29 kwie 2020, 11:01

Mi nie szkodzi. Próbował ktoś może medycznej marihuany? Gastrolog może przypisać medyczną marihuanę na WZJG?

kafka

Re: Marihuana

Post autor: kafka » 02 lis 2023, 22:44

kafka pisze:
25 sty 2014, 21:49
Alishia pisze:że mam jechać to spalę sobie na spokojnie i powiem szczerze,że to uwielbiam.
Ogromna brawura, żeby nie powiedziec głupota.

A do tych co strofują "teoretyków" za wpisy o szkodliwym działaniu na pamięc i układ nerwowy - oczywiście, że to prawda, zwłaszcza jeśli chodzi o pamięc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narkotyki”