Rzucamy palenie !

palić czy nie palić oto jest pytanie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Rzucamy palenie !

Post autor: malapkasia » 19 mar 2012, 10:04

dlaczego warto odstawić fajki = > http://infografika.wp.pl/title,Co-zyska ... omosc.html :roll:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

beatak
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 10 mar 2008, 11:01
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Krosno

Re: Rzucamy palenie !

Post autor: beatak » 19 mar 2012, 14:18

Wiecie, co mnie jeden lekarz powiedział?-a'propos palenia-nie wiadomo, co lepsze-umrzeć na raka płuc, czy na raka jelita grubego...Niemniej-dwóch lekarzy,niezależnie od siebie rzekło mi,że w przypadku CU PALENIE JEST WSKAZANE!!!!. Mam więc wymówkę=palę,bo moja choroba tego wymaga... :wink:

Monika Czesnowska
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Sławno

Re: Rzucamy palenie !

Post autor: Monika Czesnowska » 19 mar 2012, 15:48

Ja dla dobra mojej Pati rzuciłam palenie. Już nie palę od siedemnastu dni :razz:

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Rzucamy palenie !

Post autor: taloca » 19 mar 2012, 17:12

malapkasia pisze:dlaczego warto odstawić fajki = > http://infografika.wp.pl/...,wiadomosc.html
tam piszą, że poprawia się kondycja fizyczna :D nie wiem jak to ma się do praktyki może wypowie się ktoś kto rzucił :) mój brat rzucił, nie pali ponad 2 lata, ale twierdzi, że teraz ma dużo słabszą kondycję. Pewnie wiąże się to z tym, że sporo przytył po rzuceniu palenia (jakieś 15 kilo). W jego przypadku to dobrze, że przytył bo wyglądał fatalnie był taki wychudzony, że zaczynałam się o niego martwić. Teraz wygląda ok :wink:
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: Rzucamy palenie !

Post autor: nataliak71 » 19 mar 2012, 19:47

Po siedmiu latach rzuciłam palenie teraz nie pale juz 17 msc i powiem tak: poprzednia wiosna była najpiękniejszą ze wszystkich, które pamiętam ponieważ zapachy były tak intensywne, tak cudowne, czułam każdego kwiatka, drzewo, trawę! coś świetnego! Co do kondycji to bez przesady, nie odczułam nic wielkiego. Niestety pomimo, że nie palę już taki okres dosyć często mam straszną ochotę na papierosa, ale głupia nie jestem wiem jakie były by konsekwencje więc wtedy podjadam coś dobrego :lol: ale trzymam kciuki za wszystkich rzucających :wink:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Rzucamy palenie !

Post autor: taloca » 30 kwie 2012, 07:33

Może ktoś znajdzie tutaj dla siebie jakiś powód aby przynajmniej spróbować rzucić palenie :) http://facet.onet.pl/forma/siwy-dym,1,5 ... tykul.html choć sam fakt, że jest to artykuł Krzysztofa Ibisza "Jak dobrze wyglądać po 40" może zniechęcać :E parę korzyści wynikających z zaprzestania palenia zostało podane :)
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2012, 10:59 przez taloca, łącznie zmieniany 1 raz.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Rzucamy palenie !

Post autor: Raoul_Duke » 30 kwie 2012, 10:29

Palenie to zło!!! :wink:
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Awatar użytkownika
KeyO
Początkujący ✽✽
Posty: 138
Rejestracja: 10 sie 2011, 19:48
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Rochdale, UK

Re: Rzucamy palenie !

Post autor: KeyO » 01 maja 2012, 19:36

Ja od pewnego czasu juz myślałam o pozbyciu sie dymka z mojego życia.
Jako że ostatnia moja próba wiązała się z koszmarnym zaostrzeniem poszłam po poradę do lekarza - tutaj prowadzą cały program NHS pomocy w rzucaniu palenia.
O dziwo poradził mi abym poniechała wspomagaczy w rodzaju tabletki, gumy nikotynowe czy plasterki i założyła sobie wielotygodniowe a nawet wielomiesięczne stopniowe odstawianie papierosów. Mam rezygnowac z maksymalnie dwóch papierosów dziennie w tygodniowych cyklach.
Chyba moja głowa podświadomie postanowiła się tego trzymać bo zauważyłam że nie wyciągam juz ręki w odruchu siadam to mam zapalić.
Trzymajcie kciuki.
A ja się postaram aby zadziałało :)
Boże spraw abym stała się człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Rzucamy palenie !

Post autor: maggie0278 » 15 kwie 2013, 15:35

odświeżam :)

nie palę od świąt Wielkanocnych i cieszy mnie to.

Przyszło łatwo, z resztą nigdy nie byłam jakimś wielkim nałogowcem.
Paczka mi starczała na tydzień, no nieraz musiałam kupić drugą w jednym tygodniu.
Szpital zawsze na mnie żle działał i wtedy paliłam więcej i na imprezach lubiłam do piwka.

Kaszel mam całkiem nie mały, nawet większy niż gdy paliłam, ale tłumaczę to sobie tym, że płuca mi się oczyszczają i dlatego tak kaszlę. :wink:

Nie wiem, jak długo wytrwam, stare nawyki trudno wyplenić, czyli gdyby pojawił się szpital albo impreza to hmmm.....mogłoby być ciężej.

Póki co ani szpital ani impra się nie kroi :mrgreen: Więc daję radę!

Boję się, że przytyję...staram się nie podżerać ale czasami jest trudno się powstrzymać :neutral:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Rzucamy palenie !

Post autor: ita71 » 15 kwie 2013, 16:08

maggie0278 pisze:nie palę od świąt Wielkanocnych i cieszy mnie to.
Super , wierzę że Ci się uda ,trzymam kciuki :super:

Ja nie palę od listopada zeszłego roku i już mnie nie ciągnie na fajki.
I jestem z tego dumna :mrgreen:
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rzucamy palenie !

Post autor: Baby » 15 kwie 2013, 16:37

maggie0278, ita71, BRAWO!!!

Ja nie palę od marca 2009 roki i już nigdy nie zamierzam :) Teraz pomagam wszystkim którzy chcą rzucić palenie i gorąco ich do tego nakłaniam.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

sensas
Początkujący ✽✽
Posty: 67
Rejestracja: 29 sty 2012, 19:24
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: Rzucamy palenie !

Post autor: sensas » 15 kwie 2013, 17:15

Gratki :brawo:
ja już nie pale prawie dwa lata było trochę ciężko rzucić, ale się udało tez już nie zapalę
maggie0278 pisze:Szpital zawsze na mnie żle działał i wtedy paliłam więcej
hmmm ja jak przestałem palić to się uspokoiłem
maggie0278 pisze:na imprezach lubiłam do piwka

też lubiłem do piwka popalać chyba taki urok palacza :wink:
maggie0278 pisze:Boję się, że przytyję
nie przytyłem ani kilograma
jest jeszcze jeden plus jak się nie pali sporo forsy zostaje w kieszenie i nic tym dymem nie śmierdzi
ja jeszcze szybko po rzuceni wszedłem w remisje, więc jestem chyba dowodem ze papierochy w CD szkodzą

MartinoCaresys
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 23 lut 2013, 02:07
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Rzucamy palenie !

Post autor: MartinoCaresys » 31 lip 2013, 02:08

Ostatnio udało mi się rzucić palenie 3-ci raz paliłem od stycznie tego roku a w lutym zacząłem rzucać i na dzień dziecka udało mi się w końcu.:)Ale coś wydaje mi się ,że zemściło się to na mnie bo 15 czerwca zacząłem źle się czuć.Choroba uziemiła mnie na prawie miesiąc w domu.Nie łatwo było rzucić bo palenie jest super ma swoje plusy czasami wydaję się jak lekarstwo w pewnych chwilach tylko ,że szkodzi i to wzięło górę.Chodź mimo ,że ma zły wpływ to przy WZJG muszę przyznać ,że łagodzi objawy ogólnie lepiej czułem się paląc niż nie paląc.Ale papieros to nie lekarstwo i trzeba było rzucić bo minusy przewyższyły plusy.Do tego paląc czułem się głupi wzbogacałem kogoś kto ma moje zdrowie gdzieś i żeruje na moim nałogu płaciłem komuś za utratę zdrowia ,a i rząd swoją działkę z tego miał nie małą.Do tego z każdą paczką przepalałem kasę z dymem.Gorąco zachęcam do rzucenia każdemu może się udać mi udało się 3 razy trzeba tylko wypalić setki ostatnich papierosów.
WZROST:185cm WAGA:80kg(ciągle rośnie :D) Asamax 3x3 + Suplementy

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rzucamy palenie !

Post autor: mgiełkaa » 31 lip 2013, 03:01

U mnie były to tysiące razy i zawsze wracałam do palenia. Jednak od stycznia 2013 nie palę analogów, e-palę więc nie wiem czy to się liczy to moje rzucenie palenia czy się nie liczy :wink:
Przyznać muszę, że moim jelitom nie dzieje się nic, wręcz przeciwnie,nie ganiam tak często do kibelka (po papierosie to był standard).
Obecnie coraz rzadziej korzystam z e-papierosa ponieważ najzwyczajniej w świecie mnie dusi. Wygląda na to, że rzucania c.d.Póki co ograniczam do minimum.Może uda się rzucić całkowicie nikotynę w jakiejkolwiek postaci.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

kafka

Re: Rzucamy palenie !

Post autor: kafka » 31 lip 2013, 20:39

Ciekawi mnie to, co piszecie, bo widac, że różnie to u nas bywa. Jednych bardzo później ciągnie do papierosków, innych w ogóle. Tak się zastanawiam jaki mechanizm o tym decyduje, bo niby skoro nałóg - to powinno wszystkich! Ja paliłam jakieś 9 lat i potem stwierdziłam, że w sumie wypadałoby już przestac, bo to straszna głupota: zdrowie, koszta itp... Przestałam, nie palę jakieś 3-4 lata i co ważniejsze wcale mnie nie ciągnie. Nie miałam żadnych symptomów odstawienia, wcale nie byłam bardziej nerwowa ani nie przytyłam - po prostu pewnego dnia: pyk! i po problemie. Tak się zastanawiam czy czasem koncerny produkujące e-papierosy i inne plastry nikotynowe czasem nie wmawiają ludziom, że bardzo ciężko jest rzucic samodzielnie i na pewno potrzebujemy ich wspomagaczy przy odstawieniu. Bo czemu jednym idzie tak łatwo, a innym nie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Papierosy”