E-papieros i CU

palić czy nie palić oto jest pytanie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
moskowal
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2009, 00:48
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Moskorzew

E-papieros i CU

Post autor: moskowal » 20 sty 2010, 13:02

Witam
Pytanie dla osób które przeszły, lub które słyszały o osobach zmiany zwykłych papierosów na e-papieorsy. Ja od dwóch tygodni właśnie pale e-peciki i ogólnie dużo lepiej się czuję. Może nie pod względem jelit, ale płuc i samopoczucia( nie mam duszności, lepiej mi się oddycha) Myślałem że gdy przejdę na ten wynalazek, nie będzie pogorszenia ze strony jelit, tak jak było w przypadku całkowitego rzucenia palenia, które zrobiłem na 3 miesiące i długotrwała remisja zmieniła się w ostry atak choroby. Dziś moje jelitka coś zaczęły szwankować. Raczej trzymam się dity, więc jedzenie nie powinno być przyczyną.
Skład takiego papierosa to: nikotyna, gliceryna, glikol propylenowy, linalool, ekstrakt vanilla, naturalne esencje tytoniowe, 2-acetylpyrazine, 2,5-dimethylpyrazine.
Może w składzie ktoś znajdzie jakiś składnik, o którym słyszał że szkodzi da osób chorujących na CU. Dodatkowo dodam, że zrobiła mi się wczoraj afta w jamie ustnej, która jest chyba oznaką nawrotu choroby.
Ps. Naprawdę super alternatywa palenia i jak się okaże przyczyną nawrotu to nie będę zadowolony :smutny:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: E-papieros i CU

Post autor: obyty.z.cu » 20 sty 2010, 14:20

moskowal pisze: Naprawdę super alternatywa palenia
sa tacy ktorzy maja inne zdanie
http://www.tvn24.pl/-1,1639063,0,1,e_pa ... omosc.html
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

moskowal
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2009, 00:48
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Moskorzew

Re: E-papieros i CU

Post autor: moskowal » 20 sty 2010, 16:04

Zdania są podzielone. Już nawet rząd polski chce zakazać sprzedaży e-papierosów, ale to jest pewnie tylko z powodu utraty zysków z akcyz papierosowych. Moim zdaniem jest to zdrowszy sposób palenia choćby z tego powodu że nie zawierają substancji smolistych(główne substancje powodujące raka).
"...Znaleźli je z kolei twórcy trzeciego raportu, z prywatnej firmy badawczej w Nowej Zelandii. Niemniej uznali, że e-papierosy można polecić palaczom jako zdrowszą alternatywę dla prawdziwych papierosów."
poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 20 sty 2010, 18:03 przez moskowal, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: E-papieros i CU

Post autor: Miska Ryżu » 21 sty 2010, 11:47

moskowal pisze:Moim zdaniem jest to zdrowszy sposób palenia choćby z tego powodu że nie zawierają substancji smolistych
pewnie i tak, ale moim z kolei zdaniem minie kilka lat zanim dokladnie zbadaja wplyw na ludzki organizm takiego wlasnie papierosa.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Careme
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 09 wrz 2006, 23:32
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: E-papieros i CU

Post autor: Careme » 05 mar 2010, 08:39

Właśnie też się tym tematem zacząłem interesować, kiedy usłyszałem, że sejm zakazał palenia w miejscach publicznych.

Może powinniśmy dostać od lekarzy jakiś papier pozwalający nam przyjmować "lekarstwo" w każdym miejcu? :wink:

moskowal
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2009, 00:48
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Moskorzew

Re: E-papieros i CU

Post autor: moskowal » 05 mar 2010, 12:16

hehe dokładnie, też już kiedyś myślałem o takim papierze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: E-papieros i CU

Post autor: Miska Ryżu » 05 mar 2010, 21:19

to nie jest prawda co mówicie, z tego co ja czytałam to co przyjął sejm jest pod wieloma względami o wiele bardziej lajtowe od prawa które obowiązywało dotychczas.
cytat z gazeta.pl

"Ustawa wprowadza zakaz palenia w miejscach publicznych.

Jednak w praktyce palenie w restauracjach, pubach i dyskotekach będzie częściowo dozwolone. Posłowie przyjęli bowiem poprawkę PO łagodzącą ustawę. Zgodnie z nią, w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych mogą nadal powstawać palarnie (w tych mniejszych, poniżej 100 metrów kw. to sam właściciel będzie decydował, czy ma być to lokal dla palących czy niepalących).

Gdzie zakaz?

Całkowity zakaz palenia obejmie więc szpitale i ośrodki zdrowia, zakłady pracy, przystanki komunikacji publicznej, publiczne miejsca przeznaczone do wypoczynku i zabawy dzieci (np. na plażach).

Palenie będzie dopuszczalne w specjalnie wydzielonych pomieszczeniach w hotelach, akademikach, uczelniach wyższych, a także np. w domach spokojnej starości i domach zakonnych."
Smutno Ci? A może budyń? :)

Careme
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 09 wrz 2006, 23:32
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: E-papieros i CU

Post autor: Careme » 07 mar 2010, 15:08

Dla mnie ważne jest jednak dostarczanie nikotyny w każdym miejscu, np. podczas jazdy pociągiem na trasie Kraków-Wa-wa. Bez palenia to męczarnia jak dla mnie.

Drugi aspekt to zdrowotny. E-papierosy nie mają takiego "bogactwa" różnych substancji co papierosy analogowe, ale nie wiem jeszcze czy to będzie odpowiedni ekwiwalent zwykłego palenia.

moskowal
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2009, 00:48
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Moskorzew

Re: E-papieros i CU

Post autor: moskowal » 07 mar 2010, 16:54

Ja osobiście odstawiłem e-papierosy po 2tyg. z powodu ataku choroby. Nie jestem do końca pewien czy to była wina tych papierosów czy może zjadłem coś nie tak. Teraz trochę mi się poprawiło więc spróbuje jeszcze raz palić te wynalazki i będę wiedział czy to była ich wina :) Ogólnie super sprawa dla zdrowego człowieka, zero ograniczeń spowodowanych miejscami w których się przebywa. Paliłem gdzie mi się tylko podobało :)

Careme
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 09 wrz 2006, 23:32
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: E-papieros i CU

Post autor: Careme » 07 mar 2010, 23:12

A możesz napisać jakie paliłeś (moc i smak) i ile analogów zwykle dziennie spalałeś?

moskowal
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2009, 00:48
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Moskorzew

Re: E-papieros i CU

Post autor: moskowal » 08 mar 2010, 00:39

dziennie spalam o koło 1,5 paczki. E-P paliłem różne ale najlepszy smak jak dla mnie to tabaco lub mallboro i oczywiście najmocniejsze paliłem.

lolek
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2010, 17:49
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: E-papieros i CU

Post autor: lolek » 24 mar 2010, 15:24

czy jest ktoś komu palenie pomaga przy utrzymaniu remisji CU?

Zastanawiam się nad tym by zacząć palić (wcześniej już po palałem papierosy, ale zwykłe i to raz paliłem raz nie więc mogło mi to wzmagać moje nawroty)

Zastanawiam się nad paleniem ale E-papierosa bo jest zdrowszy niż wciąganie tych substancji smolistych, a tak myślę że taki papieros był by świetną sprawą, bo nie szkodził by za bardzo, a myślę że pomagał by przy utrzymaniu remisji, ale niech wypowiedzą się ludzie którzy mieli z tym do czynienie:)

moskowal
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2009, 00:48
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Moskorzew

Re: E-papieros i CU

Post autor: moskowal » 24 mar 2010, 18:02

Tak jak już napisałem,że nie wiem do końca czy przyczyną nawrotu choroby był e-papieros czy coś innego. Teraz stan zdrowia poprawił mi się i za nie długo popalę sobie e-papierosa i będę obserwował czy ten nawrót był spowodowany właśnie nim.
Co do utrzymania remisji poprzez palenie zwykłych papierosów to niby prawda (tak mi nawet powiedział gastrolog) ale jak dobrze kojarzę to tylko w przypadku osób które już palą a nie specjalnie zaczną palić żeby nie mieć ataków

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: E-papieros i CU

Post autor: obyty.z.cu » 24 mar 2010, 18:10

lolek pisze:Zastanawiam się nad tym by zacząć palić
lolek pisze:myślę że taki papieros był by świetną sprawą, bo nie szkodził by za bardzo, a myślę że pomagał by przy utrzymaniu remisji,
papierosy NIE SA LEKIEM na CU i jesli ktos nie pali to po co zaczynac ?
One nie pomoga,a czasem wrecz odwrotnie.
Dla wielu, ktorzy chcieli rzucic palenie,wlasnie to bylo jakby elementem wywolujacym CU.
Duzo ludzi ma problemy z rzuceniem papierosow,
bez sensu jest zaczynac zeby sie uzaleznic.
Niewazne czy to zwykly papieros czy e-papieros.
:wink: wiem o czym pisze,palilem ponad 30 lat, a niewiele mniej choruje.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

lolek
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2010, 17:49
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

papierosy

Post autor: lolek » 24 mar 2010, 19:54

Tak wiem, że nie są lekiem, ale palenie nie którym osobą pomagają podtrzymać dłużej remisje tak mówią ludzie którzy palą, ale czy tak jest, chciałbym żeby ktoś na ten temat się wypowiedział kto pali. Ja przebywając w zadymionym pomieszczeniu na drugi dzień czułem się lepiej i odczułem poprawę w WC, może warto spróbować? myślę że lepszą alternatywą będzie e-papieros bo nie ma tych substancji smolistych, a tak jak już pisałem bardzo często po palałem papierosy,ale nie chciałbym szkodzić swoim bliskim w otoczeniu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Papierosy”