Tabaka a Crohn

palić czy nie palić oto jest pytanie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
misiek23
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2009, 17:24
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Kontakt:

Tabaka a Crohn

Post autor: misiek23 » 16 lis 2009, 17:28

Witam, choruję na Crohna od 4-5 lat. Miałem już niedrożność jelit i trafiłem do Uniwersytckiego Szpitala Dziecięcego W Krk. 2 lata temu miałem zabieg resekcyjny zstawki Bauhina. Ponieważ Pani Doktor podejrzewała nawrót choroby. I przewidywania się sprawdziły. Ale na szczęście już jest dobrze. Więc mam pytanie. Czy wciąganie tabaki może wpłynąć jakoś na nawrót choroby? Zaznaczam, że od 2 prawie 3 lat nic mi się praktycznie nie działo. Więc czy ona może wpłynąć jakoś na Crohna?

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Tabaka a Crohn

Post autor: maggie0278 » 16 lis 2009, 17:53

Nie wiem nic na temat jakiejkolwiek korelacji crohn vs. tabaka

ale mam pyt. Kto wciąga tą tabakę ? Ty czy dziecko i kto choruje - piszesz jako 14letni nastolatek czy jako rodzic takiego właśnie nastolatka?

Podejrzewam, że musisz zmienić opis w profilu, w kategorii "choroba" bo mały tu zamęt się zrobił :lol:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Olek

Re: Tabaka a Crohn

Post autor: Olek » 16 lis 2009, 18:37

Jak chodziłem go gimnazjum to też wciągało się tabakę. Tam jest nikotyna, która negatywnie działa przy Crohnie, a przy CU pomaga :wink:

Olek

Re: Tabaka a Crohn

Post autor: Olek » 17 lis 2009, 15:22

martita pisze:a to ciekawe bo palę kilka lat i z zaostrzenia nie wychodze pomimo leków biologicznych.Ty i te Twoje tezy....
Nie moje tezy tylko na tym forum tak przeczytałem kiedyś. Wiadomo, że nie jest to lekarstwo i nie wyleczy Cię z ostrego zaostrzenia, ale ludzie, którzy przy CU rzucają palenie przeważnie mają zaostrzenie, a to chyba o czymś świadczy.
Zresztą co ty jego matką jesteś żeby go pouczać? Każdy najmądrzejszy na tym forum...

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tabaka a Crohn

Post autor: Natalka » 17 lis 2009, 17:12

A ja jestem ciekawa, co ta tabaka daje, nigdy tego nie próbowałam :razz:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Tabaka a Crohn

Post autor: exa » 17 lis 2009, 19:32

Natalka pisze:A ja jestem ciekawa, co ta tabaka daje, nigdy tego nie próbowałam :razz:
spróbuj....nic specjalnego, leki kop i odrobina snobizmu......

lepiej snus, ale w Unii jest dozwolony tylko w Szwecji jako produkt regionalny.....
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Tabaka a Crohn

Post autor: ita71 » 17 lis 2009, 19:53

Zażywanie tabaki nie jest tak zupełnie obojętne dla organizmu.
Pochodzę z Kaszub,a tam jak wiadomo jest tradycją zażywanie tabaki,
więc coś na ten temat wiem :wink:
Tu krótko opisano skutki zażywania tabaki:
http://www.wirtualnyplock.pl/index.php/ ... tabak.html
Nigdy nie mów nigdy...

Olek

Re: Tabaka a Crohn

Post autor: Olek » 19 lis 2009, 10:51

martita pisze:przypomnę Ci punkt regulaminu,bo mam wrażenie,że o tym chyba zapomniałeś:
3. Pisanie na forum
a) Pisząc na forum pamiętaj o kulturze osobistej. W dyskusji używaj argumentów. Zabrania się stosowania wyzwisk, wulgaryzmów, itp. Osoby w jakikolwiek sposób obrażające innych użytkowników forum zostaną ukarane [ patrz pkt 4. Kary ]. O tym czym jest "obrażanie" decyduje osoba "obrażana" bądź Obsługa Forum. Jeżeli oskarżenia zostaną uznane za absurdalne Obsługa Forum wyznaczy karę osobie oskarżającej
No i co z tego? Ale masz ego skoro Cię obraża, że ktoś zwraca uwagę. Ale naszczęście jak sama napisałaś jest ten wers: "Jeżeli oskarżenia zostaną uznane za absurdalne Obsługa Forum wyznaczy karę osobie oskarżającej"
Ja nie mam w zwyczaju nikogo obrażać, chyba, że ta osoba mnie obraża. No a jeśli uważasz, że Cię obraziłem to:
martita pisze:Ty i te Twoje tezy....
prędzej można uznać za obrazę.

I przypomnę, że temat nie brzmi "mam brać tabakę, czy grać na konsoli?", tylko Misiek 23 pyta czy tabaka może wpłynąć negatywnie na jego chorobę. I ja mu odpowiedziałem wg tego co przeczytałem na forum, a Ty się czepiasz zamiast odpowiedzieć na pytanie Miśka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Papierosy”