Papierosy a nasze jelita

palić czy nie palić oto jest pytanie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Papierosy a nasze jelita

Post autor: Karaoke » 28 kwie 2015, 23:33

withapain pisze:...zastanawiam się czy to rzucać teraz przy zaostrzeniu...
Nie ma się co zastanawiać :!: Tak jak napisał obyty.z.cu to nic dobrego i na pewno nie leczy. Ludziską palą bo niby fajki uspokajają, kobietom czasem umożliwiają zachowanie linii... dla przyjemności lub towarzystwa.
I chociaż gdy odstawisz faję początkowo będziesz się gorzej czuć /objawy zależne od stopnia nałogu - zwiększony apetyt, potliwość, niepokój czy drażliwość, a także wzrost wagi/ to ustąpią i wszystko wróci do równowagi. Tak więc skoro masz argument, aby rzucić to zrób to póki możesz, a zostaniesz wynagrodzony lepszym zdrowiem :roll:

Ja aktualnie palę, chociaż czasem rzucam, albo ograniczam, ale nawet krótkie przerwy wpływają pozytywnie na ogólną wydolność.
Powodzenia :roll:
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

withapain
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papierosy a nasze jelita

Post autor: withapain » 29 kwie 2015, 14:22

Główną moją motywacją jest to, że mogę przybrać dzięki temu trochę na wadze i mieć co zamienić w mięśnie na siłowni D:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Papierosy a nasze jelita

Post autor: Mamcia » 29 kwie 2015, 22:23

Zdecyduj się czy masz CD o którym piszesz często, czy też szukasz usprawiedliwienia dla palenia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

withapain
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papierosy a nasze jelita

Post autor: withapain » 30 kwie 2015, 15:17

Ciężko mi się zdecydować, gdyż wybór jest zdecydowanie nie mój. Zmiany mam we wstępnicy i kątnicy i lekarze zmieniają diagnozę co chwila (3 kolonoskopie i hist-pat., wszystkie informują o niezidentyfikowanym IBD) ale generalnie zastanawiałem się czy jest to sprecyzowane czemu akurat w CD szkodzi a w CU pomaga i czy na podstawie tego będę mógł określić czy przy moich zmianach efekty palenia.
I wręcz przeciwnie, szukałem dodatkowego argumentu za niepaleniem, by zaspokoić ośrodek nagrody w mózgu. bo od tygodnia nie tykam fajek. : )

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Papierosy a nasze jelita

Post autor: obyty.z.cu » 30 kwie 2015, 16:40

Papierosy nie są lekiem na CU.choć stwierdzono że są pomocne przy tej chorobie,ale szkodzą na wszystko inne i tu jest odpowiedź dylematu.
Reszta to szukanie ...pretekstu .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Papierosy a nasze jelita

Post autor: Mamcia » 30 kwie 2015, 22:04

niezidentyfikowanym IBD
na to nie mam odpowiedzi.
Bez wyników nic nie powiem i nie zasięgnę porady. A gdzie te rozpoznania stawiają. Może być mailem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

withapain
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papierosy a nasze jelita

Post autor: withapain » 01 maja 2015, 00:03

ostatnia kolonoskopia na którą jechałem do Wieliszewa (podobno jedno z lepszych miejsc, u dr słowika) z września 2014. Wcześniej robiłem na Szaserów, później w MSWiA pod nadzorem doktor Rydzewskiej - tam po prostu pisali podejrzenie Crohna przez tyle czasu, że im się znudziło i zamienili po prostu na Crohn. Moja nowa dr. jednak chciała dla pewności sprawdzić to jeszcze raz : )


Kolonoskopia:
"Obejrzano całe jelito grube oraz końcowy odcinek jelita krętego długości 30cm. Błona śluzowa jelita krętego w ocenianym odcinku o zachowanych kosmkach z pojedynczymi srednicy 3-4mm obszarami obrzęku i zaczerwienienia błony śluzowej. Błona śluzowa okrężnicy o zachowanej siatce naczyniowej bez zmian makroskopowych. Błona śluzowa odbytnicy prawidłowa"

a hist-pat:
"W całości pobrano wycinki do badania:
1. Ileum terminale
2. Wstępnicy i kątnicy
Mikroskopowo, w obu ww materiałach, widoczne obrazy przewlekłego zapalenia o znacznej aktywności z ogniskową destrukcją krypt ( w wycinkach z jelita grubego)
Obraz odpowiada aktywnej fazie IBD"

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Papierosy a nasze jelita

Post autor: Mamcia » 01 maja 2015, 19:21

A gdzie tu jest słowo o CU??? Wygląda na CD jeśli wszelkie infekcje są wykluczone. Czyli bezwzględnie należy rzucić palenie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

withapain
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papierosy a nasze jelita

Post autor: withapain » 01 maja 2015, 19:52

Nie ma mowy o żadnej z nich. Co do palenia, to i tak już rzuciłem, ale po prostu zastanawia mnie skąd moja pani Doktor sugerowała, że to "ni to CU ni to CD"?

Po tygodniu od niepalenia nie widzę skrajnych różnic w stronę polepszenia lub pogorszenia. Nie mogę jednak żadnych wniosków wysnuwać, bo zmienione leczenie też może mieć jakieś swoje efekty.

Awatar użytkownika
Meideen
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:14
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Papierosy a nasze jelita

Post autor: Meideen » 14 maja 2015, 12:58

Ja palę nałogowo i niestety choróbsko mnie dopadło, wydaje mi się że z tą nikotyną chroniącą śluzówkę to mit....
Ai lei lei lei lei la
czika czika bomba

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Papierosy a nasze jelita

Post autor: michal_mg » 14 maja 2015, 13:06

Meideen pisze:Ja palę nałogowo i niestety choróbsko mnie dopadło,
Papierosy działają na CU, a nie na CD.
Obrazek

withapain
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papierosy a nasze jelita

Post autor: withapain » 14 maja 2015, 16:20

2.5 tygodnia po rzuceniu palenia. Nie ciągnie mnie, zaskakująco łatwo poszło, ale zdrowotnie nie zauważyłem żadnej poprawy - jeśli już, to z jelitami było lepiej przed rzuceniem. No, ale grzechem byłoby teraz wracać : )

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Papierosy a nasze jelita

Post autor: obyty.z.cu » 26 cze 2015, 11:36

Meideen pisze:Ja palę nałogowo i niestety choróbsko mnie dopadło, wydaje mi się że z tą nikotyną chroniącą śluzówkę to mit..
POChP - to moje przekleństwo.
Nie palę od ok. 20 lat,a teraz dopiero daje mi "popalić".
Boli w piersiach,a to nie jedyne jej objawy.

To tak jako ostrzeżenie dla palaczy opowiadających o dobroczynnym wpływie papierosów. !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Papierosy a nasze jelita

Post autor: michal_mg » 26 cze 2015, 12:30

obyty.z.cu, zdaje się, że gdzieś pisałeś o tym, że POChP jest wynikiem stosowania sterydów, a teraz przypisujesz to papierosom.
Obrazek

Kamila
Początkujący ✽✽
Posty: 197
Rejestracja: 30 paź 2014, 17:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Dundee

Re: Papierosy a nasze jelita

Post autor: Kamila » 26 cze 2015, 12:36

michal_mg, nie czytałam wszystkich postów obytego, ale te które czytałam odnosiły się do związku POChP z paleniem papierosów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Papierosy”