Rzuć palenie (pety, kipy ) z Miśkiem !!!! :)

palić czy nie palić oto jest pytanie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 gru 2006, 19:08
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Rzuć palenie (pety, kipy ) z Miśkiem !!!! :)

Post autor: Mama Juleczki » 04 maja 2008, 19:04

A ja nie tyję kiedy odstawiam fajeczki :wink:

Moja normalna waga waha się między 44 a max 47/8( głęboka zimą )kg i miewam strzały, że wracam do palenia na miesiąc czy dwa a potem rzucam z dnia na dzień i nie palę rok/dwa :razz:

Lubię czasami poczuć "dymek" w puckach :wink: lecz szalenie przeszkadza mi smród jaki się za mną ciągnie kiedy zapalę :twisted:
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Awatar użytkownika
dota
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:58
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Re: Rzuć palenie (pety, kipy ) z Miśkiem !!!! :)

Post autor: dota » 04 maja 2008, 20:19

pod smrodkiem to i ja się podpiszę :lol: a Mama Juleczki nie tyje, bo wiek ma piękny i to jest główna przyczyna :roll: . Zabusiu po czterdziestce to na zdrowie i figurę się nawet rękojmia kończy :wink: dlatego nam tylko dieta została hi hi

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Rzuć palenie (pety, kipy ) z Miśkiem !!!! :)

Post autor: goniusia » 05 maja 2008, 12:22

Rzuciłam palenie dwa lata temu ale od czasu do czasu lubię sobie zapalić.Szczególnie na imprezkach!

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Rzucam papierochy!

Post autor: Natalka » 13 maja 2008, 15:42

No i wreszcie się odważyłam i rzuciłam te śmierdziuchy :]

Od 3 dni nie palę :!: a od tygodnia biorę Tabex, myślę, że nie dałabym rady bez niego. Przez pierwsze 4 dni jeszcze paliłam ale coraz mniej, a teraz to już nawet mnie nie ciągnie do palenia, właściwie nie myślę o tym, to pewnie zasługa Tabexu, ale i tak się cieszę ogromnie że spróbowałam się rozstać z tym nałogiem, paliłam przez 12 lat paczkę dziennie a czasem i więcej ;/
a od trzech dni nie miałam fajka w gębie i dołożę wszelkich starań żeby tak pozostało :mrgreen:

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Rzuć palenie (pety, kipy ) z Miśkiem !!!! :)

Post autor: Natalka » 13 maja 2008, 21:47

Takie tabletki co mają w składzie cytyzynę i ona tak działa, że "walczy" o te same receptory w mózgu z nikotyną.
tu masz więcej wieści:
http://www.sopharma.pl/tabex/
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rzuć palenie (pety, kipy ) z Miśkiem !!!! :)

Post autor: doelli » 13 maja 2008, 23:41

Gratuluję i życzę wytrwałości!
:brawo: :brawo: :brawo:
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Rzuć palenie (pety, kipy ) z Miśkiem !!!! :)

Post autor: Natalka » 14 maja 2008, 15:16

doelli pisze:Gratuluję i życzę wytrwałości!
może nie będę na razie dziękować, żeby nie zapeszyć :wink:

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
tak, te przekąski i sałatki mnie kuszą :roll:

A Ty palisz Żabusia? czy chcesz się poodchudzać? :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Rzuć palenie (pety, kipy ) z Miśkiem !!!! :)

Post autor: Natalka » 15 maja 2008, 00:25

No ja tak z rok chodziłam i mówiłam że muszę rzucić, że chcę i rzucę w końcu. Trzeba się mocno zmobilizować i już.
Jak już nie lubisz palić, to może być Ci łatwiej, bo ja do końca lubiłam palić...a może nadal lubię :wink: ale nie będę tego sprawdzać.
Martita wejdź se na tą stronkę co podałam kilka postów wyżej. Może spróbuj tego co ja biorę, mi na razie nieźle pomaga.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Rzuć palenie (pety, kipy ) z Miśkiem !!!! :)

Post autor: misiek1 » 01 cze 2008, 15:38

martita pisze:ja tez chce!!kurcze jak wy to robicie?ja juz 2 lata mowie o rzuceniu i nic :cry: macie jakies sposoby?poradzcie mi cos!! bo szczerze mowiac juz nie lubie palic :smutny:
Wróć do pierwszej strony ;)
Natalka pisze:Takie tabletki co mają w składzie cytyzynę i ona tak działa, że "walczy" o te same receptory w mózgu z nikotyną.
Nikotyna uwalnia w mózgu substancje o nazwie dopamina( odczuwamy ją bardzo kiedy np jesteśmy zakochani, z czasem jej poziom spada;) ), substancja ta sprawia że czujemy się przyjemnie, odstawienie papierosów czyli nikotyny powoduję zmniejszenie poziomu tej substancji i popadamy w depresje po nałogową, cytozyna podnosi ten poziom i okres ten jest łatwiejszy do przejścia. Najgorszy pod względem samopoczucia to 3 tydzień po odstawieniu papierosów.

pozdrawiam misiek
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Rzuć palenie (pety, kipy ) z Miśkiem !!!! :)

Post autor: misiek1 » 01 cze 2008, 22:52

Tak?????? Kurcze to u mnie strasznie długo trwał ten trzeci tydzień :lol: :lol:
:lol:

Prawdą jest że dłuuuuuuugo czegoś brakuję, dymek oprócz tego że śmierdzi, truje i zabija to coś w sobie ma :razz:

Po papierosie przez chwilę jesteśmy bardziej skupieni i lepiej pamiętamy, nikotyna tak wpływa na nasz mózg.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Rzuć palenie (pety, kipy ) z Miśkiem !!!! :)

Post autor: Raysha » 02 cze 2008, 07:35

uszatek pisze:Po papierosie przez chwilę jesteśmy bardziej skupieni i lepiej pamiętamy, nikotyna tak wpływa na nasz mózg.
Najzdrowsza jest czysta nikotyna, a szkodzą przede wszystkim te farby na tym papierku i inne trujące paści.
:D że też normalnie nie sprzedają czystej nikotyny. Słyszałam, że najzdrowiej to fajczyć fajką :D

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Rzuć palenie (pety, kipy ) z Miśkiem !!!! :)

Post autor: misiek1 » 02 cze 2008, 08:43

Najzdrowsza jest czysta nikotyna, a szkodzą przede wszystkim te farby na tym papierku i inne trujące paści.
Nikotyna obkurcza ściany naczyń krwionośnych co może grozić zawałem, powoduje niedobór tlenu, uszkadza układ nerwowy, zmniejsza wchłanianie substancji pokarmowych.
Ale prawdą jest że w papierosie jest dużo więcej groźnych substancji :D
Zgodnie z wynikami badań laboratoryjnych palący paczkę dziennie otrzymują dawkę odpowiadającą 200 naświetleniom rentgenowskim rocznie !!
Mikrusia pisze:że też normalnie nie sprzedają czystej nikotyny. Słyszałam, że najzdrowiej to fajczyć fajką
Fajka może dlatego że nie pyka się jej tak często jak papierosów :razz: chyba najlepiej nic nie palić :wink:
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Rzuć palenie (pety, kipy ) z Miśkiem !!!! :)

Post autor: Raysha » 03 cze 2008, 09:21

uszatek pisze:Cytat:
Najzdrowsza jest czysta nikotyna, a szkodzą przede wszystkim te farby na tym papierku i inne trujące paści.


Nikotyna obkurcza ściany naczyń krwionośnych co może grozić zawałem, powoduje niedobór tlenu, uszkadza układ nerwowy, zmniejsza wchłanianie substancji pokarmowych.
Ale prawdą jest że w papierosie jest dużo więcej groźnych substancji :D
Zgodnie z wynikami badań laboratoryjnych palący paczkę dziennie otrzymują dawkę odpowiadającą 200 naświetleniom rentgenowskim rocznie !!
Kurde pomyliłam sie XD
miało być tytoń XD alem nie mądra -_-

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: Rzuć palenie (pety, kipy ) z Miśkiem !!!! :)

Post autor: CAMPARI34 » 03 cze 2008, 11:19

a ja od kiedy biore sterydy [narazie] bo potem tylko pentasa [a zreszta niewiem sama czy pentasa to tez sterydy???] to pale jak durna.niewiem dlaczego tak się dzieje nie paliłam już tyle lat :smutny: jestem z tego powodu bardzo niezadowolona ale co poradzic jak mi się chce palic.i nie rozumiem dlaczego snu tak mało potrzebuję?zasypiam gróbo po północy a żeśka jestem już o 4 rano juz kawa,budzę wszystkich latam,sprzątam,myje gotuję obiadki i zamęczam wszystkich spacerkami niewiem czy to te sterydy tak na mnie działają czy to poprostu pogoda lato,ciepło itd... :roll: żle nie jest wszyscy na tym korzystają a dziecka mówią jak podłogę myje któryś raz z kolei [o mama znowu na miotle lata]hihihihinikt nie docenia mojej pracy :neutral: no nic koniec końców ludzie cieszę sie bardzo że jak już musiałam zachorowac to na crona a nie na hiv albo żółtaczka typu c!!!!!!!!!!!!z dwojga złego lepsza sraczka no nie???? pozdro dla was wszystkich dobra ide sprzątac pa :razz:

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Rzuć palenie (pety, kipy ) z Miśkiem !!!! :)

Post autor: Natalka » 03 cze 2008, 11:36

CAMPARI34 pisze:a zreszta niewiem sama czy pentasa to tez sterydy???
Pentasa to nie są sterydy tylko mesalazyna.
a te objawy nadwyżki energii, które masz, to efekt uboczny sterydów, miałam tak samo będąc na Encortonie :mrgreen:

Ale wracając do tematu palenia...kuracja Tabexem skończyła się w sobotę, minęło już 3 dni bez wspomagacza, a ja nadal nie palę :jupi: i wcale mnie nie ciągnie, nawet piwko piłam w weekend i też nie chciało mi się palić. Aż się dziwię, że te piguły są aż tak skuteczne :shock: zawsze myślałam, że nigdy nie rzucę palenia, a tu proszę udało się i wcale ciężko nie było.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Papierosy”