Cześć :)

palić czy nie palić oto jest pytanie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Uchol
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2019, 17:33
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
miasto: Dublin

Cześć :)

Post autor: Uchol » 08 kwie 2019, 20:39

Cześć wszystkim, mam na imię Sławek, mam 42 lata, mieszkam w Irlandii.
Dokładnie w sobotę lekarz zdiagnozował u mnie Proctitis Ulcerosa. Z tego co wyczytałem jest to najłagodniejsza odmiana CU. I chyba rzeczywiście tak jest, bo jak dotąd nic mnie nie boli, nie mam żadnych biegunek, czuję się świetnie fizycznie i psychicznie. Jedynym objawem była krew i śluz w stolcu. Lekarz był trochę małomówny, nie wytłumaczył mi dokładnie o co chodzi, polecił stronę j-elita.org.pl, przepisał wlewki Salofalk, wziął wycinek, umówił za dwa tygodnie do kontroli i tyle. Wraz z żoną zaczęliśmy przeczesywać internet cóż to takiego mi dolega. Na początku byliśmy zszokowani, w zasadzie dalej jesteśmy.
I pomyśleć, że dwa miesiące temu rzuciłem palenie, żeby być zdrowszy :( żona gdzieś wyczytała, że to mogła być jedna z "przyczyn" mojej choroby. Czy to możliwe, że rzucenie palenia jest jakoś powiązane z tą chorobą? Czy w moim przypadku możliwe jest zatrzymanie choroby, w tym punkcie, w którym jest? Czy raczej istnieje duże prawdopodobieństwo, że przejdzie też na resztę jelita? Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wypowiedzi. Pozdrawiam Was wszystkich.

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Cześć :)

Post autor: Orzelek » 09 kwie 2019, 23:39

Cześć :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Cześć :)

Post autor: Noelia » 10 kwie 2019, 23:57

Hej, witaj na forum :)
Uchol pisze:
08 kwie 2019, 20:39
Dokładnie w sobotę lekarz zdiagnozował u mnie Proctitis Ulcerosa. Z tego co wyczytałem jest to najłagodniejsza odmiana CU.
Zgadza się, to najbardziej łagodna postać CU :tak:
Uchol pisze:
08 kwie 2019, 20:39
Lekarz był trochę małomówny, nie wytłumaczył mi dokładnie o co chodzi, polecił stronę j-elita.org.pl, przepisał wlewki Salofalk, wziął wycinek, umówił za dwa tygodnie do kontroli i tyle.
Poczytaj tutaj:
Wytyczne ECCO-EFCCA dla pacjentów chorujących na wrzodziejące zapalenie jelita grubego
Jest tam rozdział dot. zapalenia samej odbytnicy.
Uchol pisze:
08 kwie 2019, 20:39
I pomyśleć, że dwa miesiące temu rzuciłem palenie, żeby być zdrowszy żona gdzieś wyczytała, że to mogła być jedna z "przyczyn" mojej choroby. Czy to możliwe, że rzucenie palenia jest jakoś powiązane z tą chorobą?
Tak, rzucenie palenia może być jedną z przyczyn ujawnienia się choroby.
Ale i tak warto było zrezygnować z fajek - szkoda zdrowia i urody ;)
A CU pewnie i tak by się uaktywniło w którymś momencie, z jakichś innych przyczyn.
Uchol pisze:
08 kwie 2019, 20:39
Czy w moim przypadku możliwe jest zatrzymanie choroby, w tym punkcie, w którym jest?
Jak najbardziej jest to możliwe :tak:
Tylko pamiętaj o lekach, badaniach kontrolnych, odpowiedniej diecie itp.

Pozdrawiam :roll:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Uchol
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2019, 17:33
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
miasto: Dublin

Re: Cześć :)

Post autor: Uchol » 11 kwie 2019, 14:25

Dziękuję :)

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Cześć :)

Post autor: BlackRose » 13 kwie 2019, 02:01

Cześć 😊🙂

ODPOWIEDZ

Wróć do „Papierosy”