Nikotyna

palić czy nie palić oto jest pytanie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy paląc papierosy zachorowałeś na CU lub CD?

Czas głosowania minął 02 cze 2006, 01:36

Tak - CU
2
17%
Tak - CD
3
25%
Nie
7
58%
 
Liczba głosów: 12

Alutka
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 18 cze 2006, 00:57
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: z Warszawy

Re: Nikotyna

Post autor: Alutka » 23 cze 2006, 18:54

Ja palilam i w czasie dluzszej remisji postanowila byc juz bardzo zdrowa i rzucilam palenie, zaostrzenie przyszlo w kilka dni, lekarz twierdzi ze to bylo przyczyna. Nieoficjalnie prosil zeby jeszcze palic o 3-5 papierosow dziennie dopoki sie jelita nie uspokoja i odstawiac lagodnie. Brzmi paradokaslnie a i palenie nie bawi i smrod przeszkadza buuu
Ala

"Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na jutro...." :)

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Nikotyna

Post autor: manka » 23 cze 2006, 20:00

ja tam przestalam z dnia na dzien i bylo super wnet mi sie poprawilo :) no ale karzdy jest inny i inaczej reaguje na wszystko, ale przeciesz to juz wszyscy wiecie :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

beateczka
Początkujący ✽✽
Posty: 116
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:01
Choroba: CU
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nikotyna

Post autor: beateczka » 25 cze 2006, 01:12

paliłam po dwie paki dziennie a rzucałam przez dwa lata i było to dla mnie bardo bardzo ciężkie. Nie palę już naście lat ale jeszcze czasami mnie ciągnie

SynthEtik
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2006, 18:12
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Krakow/ Nowy Targ
Kontakt:

Re: Nikotyna

Post autor: SynthEtik » 15 lip 2006, 18:59

palilem i pale nadal, w okresie zaoszrenia tak czy tak wymioty i bol, a okresie remisji tez nie zaobserowalem zeby mi to jakso specjalnei szkodzilo :)
Obrazek

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Nikotyna

Post autor: doelli » 05 gru 2007, 13:15

paliłam przez półtora roku nie wiedząć na , co jeszcze choruję, jak miałam 27, 28 lat. nie miało to, żadnego wpływu na chorobę, ataki pojawiały się tak jak zwykle co dwa, trzy miesiące. Przestałam palić, a choroba dawała znać o sobie, jak zwykle. Pierwsze symptomy choroby miałam w wieku 20 lat i wtedy jeszcze nie paliłam. Tyle tylko, że jak przestałam palić czuję się lepiej psychicznie, bo wiem, że potrafię panować nad sobą, jak paliłam to czułam, że nie mam całkowitej kontroli nad sobą. Nie palę od 8 lat ani jednego papierosa. :smile: Szkoda na to kasy...
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

ulusiek17
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 29 sie 2007, 22:14
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Nikotyna

Post autor: ulusiek17 » 07 gru 2007, 17:04

nigdy nie paliłam i jakoś nie ciągnie mnie do tego, wystarczy, że w domu wszyscy palą i jestem okopcona :) he
Do CuDaków świat należy ;)

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Nikotyna

Post autor: doelli » 08 gru 2007, 14:52

no to masz kiepsko, bo i tak palisz - biernie,
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
Jaskółka
Początkujący ✽✽
Posty: 97
Rejestracja: 22 lis 2006, 21:41
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Nikotyna

Post autor: Jaskółka » 08 gru 2007, 15:59

Kiedy zachorowałam jeszcze nie paliłam. Po jakimś roku od zdiagnozowania CD zaczęłam palić a raczej "podpalać" od czasu do czasu, przy dogodnych okazjach :wink: Pamiętam, że albo wtedy już miałam ponowne zaostrzenie albo chwilę po tym mnie dopadło. Mimo dalszego palenia, wpadłam w remisje :roll: na długi okres czasu, bo aż dwa cudowne lata :roll: i właśnie w tym okresie remisji definitywnie rzuciłam palenie, tak z dnia na dzień, bo mnie po porostu zapach papierosów zaczął odrzucać ;) A związku zbyt dużego po między paleniem a zaostrzeniami czy bólami nigdy nie zauważyłam, mimo że podobno przy CD papierosy szkodzą ;)
salofalk 2x2
imuran 1x50 mg

Awatar użytkownika
czarnuch_86
Początkujący ✽✽
Posty: 61
Rejestracja: 09 gru 2007, 17:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nikotyna

Post autor: czarnuch_86 » 09 gru 2007, 21:21

ja mam CD i nie wiedziałem ze palenie az tak może szkodzic wcześniej paliłem nałogowo przez 6 lat ale teraz kiedy mam CD zaczałem palic duzo mniej ale chyba po tym wszystkim co ty przeczytałem rzucam na stałe :)

poprawilam orty, sprawdzaj pisownie w firefoxie, lub w wordzie, dobra?
Ostatnio zmieniony 09 gru 2007, 21:34 przez czarnuch_86, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Nikotyna

Post autor: doelli » 10 gru 2007, 17:15

Trzymam za Ciebie!Choroba nie pozwoli Ci przytyć!Masz dopiero 21 i taaaki staż?! to już chyba lepsze:: :boks: :football: :ciezar:
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nikotyna

Post autor: Alishia » 17 sty 2008, 11:08

Prawdę mówiąc nie wiem czy rzeczywiście nikotyna poprawia mój stan zdrowia.Ciężko w to uwierzyć.Bronię się przed tą tezą,ponieważ nie chcę sobie mojego palenia tłumaczyć tym,że pomaga mi w leczeniu choroby.Palenie trzeba rzucić i już.

Jo--anna
Początkujący ✽✽
Posty: 61
Rejestracja: 24 paź 2007, 11:44
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Mazury

Re: Nikotyna

Post autor: Jo--anna » 17 sty 2008, 17:19

Alishia pisze:Prawdę mówiąc nie wiem czy rzeczywiście nikotyna poprawia mój stan zdrowia
Czytałam o paleniu papierosów w CU - ale argument,że nikotyna łagodzi przebieg choroby. do mnie nie trafia...Nawet jeśli pomaga w CU to szkodzi na coś innego. Gra nie warta świeczki.. :nie:
Leki -Sulfasalazin EN, Azathioprina, Encorton,wit.
Wzrost 166 cm, waga 61kg.

Careme
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 09 wrz 2006, 23:32
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Nikotyna

Post autor: Careme » 26 sty 2008, 14:36

Dziś na wykładzie prof. Macha usłyszałem, że w CU nikotyna pomaga. Są różne sposoby podawania nikotyny do organizmu, niekoniecznie w formie papierosów.

Awatar użytkownika
izyda
Debiutant ✽
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2007, 15:57
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nikotyna

Post autor: izyda » 06 mar 2008, 14:00

MÓJ CHŁOPAK TERAZ RZUCA PALENIE A PALI ŚREDNIO PACZKE GOLDENÓW LIGHT KUPIŁ SOBIE W APTECE NIQTIN CENA LISTKA CUKIERKÓW TO 9ZŁ I BARDZO SOBIE CHWALI NIE CHCE MU SIĘ PALIĆ NIKORETÓW NIE POLECAM....WSTĘTNE I DROGIE TRZYMAM KCIUKI ZA WSZYSTKICH RZUCAJĄCYCH :razz:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Nikotyna

Post autor: tom-as » 06 mar 2008, 14:05

@izyda

mam prosbe mala do Ciebie

jak piszesz posty to nie pisz ich caly czas duzymi literami... takie pisanie w internacie oznacza krzyk... a chyba nie ma powodu do krzyku :-)

jak napisze malymi to obiecuje ze tez to przeczytamy zrozumiemy i w razie czego odpowiemy ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Papierosy”