Nikotyna

palić czy nie palić oto jest pytanie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy paląc papierosy zachorowałeś na CU lub CD?

Czas głosowania minął 02 cze 2006, 01:36

Tak - CU
2
17%
Tak - CD
3
25%
Nie
7
58%
 
Liczba głosów: 12

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Nikotyna

Post autor: Anette28 » 08 cze 2017, 21:40

Noelia pisze:Korzystny wpływ palenia w CU jest wątpliwy.
odpiszę w odpowiednim temacie, nie masz pojęcia o czym piszesz, a tłumaczyć nie muszę wystarczy przeczytać ten temat i polecam mniej Dr.House oglądać :wink:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Nikotyna

Post autor: Noelia » 08 cze 2017, 22:12

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... 44#p405744
Tutaj takie samo zdanie napisał Obyty i jakoś wtedy nie zareagowałaś ;)
A mój post z tamtego tematu świadczy właśnie o czymś zupełnie przeciwnym niż napisałaś - a mianowicie o tym, że absolutnie nie opieram się na tym, co mówi Dr House.
I ankietka z 12 głosami tu niczego nie zmieni.
Tak czy owak - palenie jest akurat w 100% złe.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Nikotyna

Post autor: Anette28 » 08 cze 2017, 22:33

Noelia pisze:Tutaj takie samo zdanie napisał Obyty i jakoś wtedy nie zareagowałaś ;)
no obyty bardzo dobrze napisał, nie wiem za co mam go upomnieć???

cyt.słowa obyty z cu: "Wątpliwe " działanie papierosów na CU jest niczym w porównaniu do strat, jakie papierosy czynią w całym organizmie."

Wybacz w tym temacie nie chodziło mi o ankietę tylko wypowiedzi osoby, wyspecjalizowanej/ wyuczonej z bardzo dużo wiedzą Mamci.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Nikotyna

Post autor: Noelia » 08 cze 2017, 22:53

Noelia pisze:Dr House w którymś odcinku wypisał pacjentowi z colitisem papierosy na recepcie, 2 razy dziennie po jednym :mrgreen:
Mąż z pewnością nie zacznie palić z tego powodu :roll:
W papierosach najgorsze jest to, że zażółcają i poszarzają zęby - ten jeden powód jest dla nas absolutnie wystarczający, żeby nigdy nie palić.
Korzystny wpływ palenia w CU jest wątpliwy.
A nawet gdyby był 100% pewny, to i tak lepsze biegunki niż nieładne zęby, zmarszczki i niezdrowa cera.
W tym fragmencie chodziło mi dokładnie o to samo:
obyty.z.cu pisze:"Wątpliwe " działanie papierosów na CU jest niczym w porównaniu do strat, jakie papierosy czynią w całym organizmie.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Nikotyna

Post autor: Anette28 » 08 cze 2017, 23:00

Teraz rozumiem, o co Ci chodziło z tymi papierosami :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Nikotyna

Post autor: Noelia » 08 cze 2017, 23:11

Mamcia pisze:ami9d kwasu nikotynowego to witamina B3 zwana też wit PP. Niezbędny składnik pozywienie, którego niedobór powoduje pelagrę.
Co do palenia i NZJ to poczytaj na forum. Nie jest to tak proste.
Ponizej streszczenie jednej z ostatnich prac
W styczniu br ukazała się praca w Clin. Gastroenterol. Hepatol praca o wpływie płci na przebieg CD i CU. Przeprowadzono wywiady u prawie 1 800 osób z nzj na temat palenia papierosów. W konkluzji stwierdzono, że palenie opóźnia pojawienie się pierwszych objawów CU i zmniejsza zapotrzebowanie na leczenie immunosupresyjne u mężczyzn, ale nie u kobiet. W przypadku CD palenie przyśpiesza pojawienie się objawów choroby i zwiększa zapotrzebowanie na immunosupresanty u kobiet, ale nie u mężczyzn.
Mamcia
A ja już rozumiem, że chodziło o ten post :roll:
Ciekawe, ale skomplikowana sprawa tak ogólnie...

A swoją drogą to napisałam tam jeszcze:
Luki36 pisze:A tak z innej beczki, nie wiem, czy ktoś potwierdzi, ale gdzieś czytałem/słyszałem, że papierosy całkiem spoko mają działanie u chorych z CU CD.
Noelia pisze:Tylko w CU. W CD odwrotnie.
Zatem wszystko się zgadza przecież :roll:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Nikotyna

Post autor: Luki36 » 09 cze 2017, 07:55

Ja tam czasem (np raz w tygodniu) nie ukrywam, że lubie sobie zapalić z 2 -3 papieroski. Wiem, że to samo zuoooo, ale tak jak pisałem już nie raz: co nam teraz nie szkodzi :?:
A jeśli jakiś promil w tym ,że coś tam nikotyna na CU dział pozytywnie jest prawdziwe - to tym bardziej.
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Nikotyna

Post autor: obyty.z.cu » 09 cze 2017, 10:28

Luki36 pisze:jeśli jakiś promil w tym ,że coś tam nikotyna na CU dział pozytywnie jest prawdziwe
w tych badaniach to stwierdzono, że rzucenie palenia jest szkodliwe, w sensie, że MOŻE wywołać rzut choroby ..chorej...Uaktywnia...
Ale to wcale nie znaczy , że jest powodem zachorowania na CU !!
No i lekiem też nie jest, nawet ..jakby w rozumieniu..."homeopatycznym".
Tu bardziej chodzi chyba o to, że wywołuje stres związany z odstawieniem papierosów, a wiadomo jak stresy na nas działają.
Mało przekonujące zaś jest to, że palenie nie szkodzi.
Czyli takie gdybanie jak w każdym marketingu -> bierz bo dobre, jak przestaniesz to sobie zrobisz kuku ;)
Palenie szkodzi zawsze !!

szczególnie na zdrowie i kasę ;) w dłuższym rozliczeniu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nikotyna

Post autor: Jacekx » 09 cze 2017, 10:52

obyty.z.cu pisze:
Luki36 pisze:jeśli jakiś promil w tym ,że coś tam nikotyna na CU dział pozytywnie jest prawdziwe
w tych badaniach to stwierdzono, że rzucenie palenia jest szkodliwe, w sensie, że MOŻE wywołać rzut choroby ..chorej...Uaktywnia...
Ale to wcale nie znaczy , że jest powodem zachorowania na CU !!
No i lekiem też nie jest, nawet ..jakby w rozumieniu..."homeopatycznym".
Tu bardziej chodzi chyba o to, że wywołuje stres związany z odstawieniem papierosów, a wiadomo jak stresy na nas działają.
Mało przekonujące zaś jest to, że palenie nie szkodzi.
Czyli takie gdybanie jak w każdym marketingu -> bierz bo dobre, jak przestaniesz to sobie zrobisz kuku ;)
Palenie szkodzi zawsze !!

szczególnie na zdrowie i kasę ;) w dłuższym rozliczeniu.
Szczególnie szkodzi na kasę :wink:

a tak poważnie to nie palę gdzieś od 18 lat łącznie z emaryturą, zachorowałem 13 lat wstecz.
Czyli jak ujawniło się CU to od kilku lat chyba 5 nie paliłem.

Powody rzucenia były dwa:
a) Kasa chyba wtedy cena moich papierosów przekroczyła 5 - 6 zł;
b) Krótkie przerwy na papierosa - w moim zawodzie belfra min 10 minut max 20 minut. Gdy dyżur nauczycielski miałem na przerwie to 0 palenia.
W szkole pojawił się zakaz palenia i palacze musieli zejść do piwnic rotfl2
:rambo:
Nieoficjalna palarnia za cichą zgodą Dyrekcji która też paliła była w piwnicy. Szkoła duża 3 piętra 3 budynki okolo 2000 uczniów ponad 120 nauczycieli

Mam więc problem co bym napisał w ankiecie bo przed chorobą paliłem ale kilka lat byłem abstynentem gdy choroba się ujawniła.

Szkoda , że temat mi uciekł tzn. czas ankiety wygasł. :smutny:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Papierosy”