Nikotyna a Colitis

palić czy nie palić oto jest pytanie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Ba?ka

Nikotyna a Colitis

Post autor: Ba?ka » 16 kwie 2003, 17:26

Czy kto? z Was pali3 albo pali?U mnie nasilenie objawów nast?pi3o kiedy ograniczy3am palenie,a kiedy rzuci3am nast?pi3o zaostrzenie.Obecnie nadal nie pale i czuje sie 1le.No i w3a?nie przeczyta3am to http://fouk.org/~kszysiu/misc/baska2.txt

Ba1c@tlen.pl

Ela

Re: Nikotyna a Colitis

Post autor: Ela » 16 kwie 2003, 17:26

Bardzo ciekawy temat. Te? czyta3am o ochronnym dzia3aniu nikotyny w przebiegu cu, ale wydaje mi sie, ?e lekarze nie ?piesz? sie, aby o tym informowaa pacjentów. Ja du?o pali3am, ponad 20 dziennie, i faktycznie przez ponad 10 lat choroba (cu) przebiega3a wzglednie spokojnie. Potem mia3am bardzo ostry rzut, trwaj?cy kilka tygodni. Podupad3am na zdrowiu tak, ?e ju? nie mia3am si3y opuszczaa sali szpitalnej i wtedy niechc?cy rzuci3am palenie. Przypuszczalnie nikotyna by mi ju? wtedy nie pomog3a (straci3am jelito grube), ale kto wie, mo?e chroni3a mnie wcze?niej...

www.stomia.info.pl

Adam

Re: Nikotyna a Colitis

Post autor: Adam » 29 cze 2003, 11:05

Ja juz czytalem, ale nie pamietam dokladnie na jakiej stronie, ze palenie nikotymi moze nasilic objawy Crohna i osoby palace czesciej maja nawroty dlatego tylko jak sie dowiedzialem ze mam Crohna to odrazu rzucilem palenie i jest dobrze, a wczesniej jak palilem i jeszcze nie bralem lekow mialem ostre i silne bole.

Ela
Początkujący ✽✽
Posty: 279
Rejestracja: 21 kwie 2003, 21:05
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Nikotyna a Colitis

Post autor: Ela » 02 lip 2003, 09:03

Faktycznie te? czyta3am, ?e nikotyna dzia3a korzystnie przy colitis ulcerosa, ale przy Crohnie ma niekorzystny wp3yw.

Ma3gosia

Re: Nikotyna a Colitis

Post autor: Ma3gosia » 06 lis 2003, 15:34

No có? - ?aden lekarz nie powie ?e palenie poprawia stan chorego. Ale nieoficjalnie mo?na od nich us3yszea ?e palenie poprawia stan chorych na CU a pogarsza chorych na Crona.

Awatar użytkownika
BeataS
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 25 lut 2004, 08:52
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Nikotyna a Colitis

Post autor: BeataS » 25 lut 2004, 13:09

Ma3gosiu - ja nie pale a lekarz powiedzia3 mi - zacznij palia mo?e bedzie lepiej /CU/ nie zacze3am i nie zamierzam. Powiedzia3 te?, ?e je?eli ktos pali to nie mo?e zerwaa z na3ogiem - absolutnie!!

tomato
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 01 lut 2004, 11:23
Choroba: CU
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Nikotyna a Colitis

Post autor: tomato » 25 lut 2004, 16:29

Witajcie.
Ja pale i to dosya du?o. Przed dwoma laty rzuci3em palenie na okres pó3 roku i czu3em sie strasznie, mia3em w tym okresie 3 nawroty chocia? postepowa3em z diet? i lekami tak jak do tej pory, no i spowrotem wróci3em do na3ogu i jako? sie to troche unormowa3o (oczywi?cie jak to tylko mo?liwe przy tej chorobie). Mia3em kiedy? mi3? pogawedke z gastrologiem na temat palenia i on pocichu przed innymi lekarzami powiedzia3 mi ?e przy CU to nawet dobrze ?e pale i wcale mnie od tego nieodci?ga3. W moim przypadku to jakie? dzia3anie chyba ma.

PS. NIE NAMAWIAM NIKOGO DO PALENIA!!!
Głowa do góry, niedajmy sie.

Mikolaj
Admin
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2003, 17:43
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Nikotyna a Colitis

Post autor: Mikolaj » 25 lut 2004, 22:17

Prof. Bartnik potwierdzi3 ?e palenie ma 3agodz?cy wp3yw na CU. Nieznana jest niestety istota tego wp3ywu. Mówi3 te? o pacjentce która przy zaostrzeniu zaczyna3a palia.....
Ja nie pale i nie zamierzam :D
numer Gadu Gadu 14295

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nikotyna a Colitis

Post autor: Jari » 26 lut 2004, 01:24

Ja ostatnio(miesi?c) temu ?uci3em palenie, fakt nie pali3em wiele raptem kilka dziennie. Nic w mojej chorobie(cu) raczej sie nie zmieni3o jak by3o tak jest nie za dobrze :?
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

turecki
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 11 lut 2004, 20:01
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nikotyna a Colitis

Post autor: turecki » 27 lut 2004, 18:04

Jesli chodzi o fajeczki to ja pale poltora paczki dziennie. Najprawdopodobniej mam CD. Musze jednak przyznac, ze gdy mialem angine i nie palilem przez 2 tygodnie to odczulem delikatna poprawe w samopoczuciu i dolegliwosciach bolowym. Chcialbym jednak powiedziec, ze palenie wzmaga perystaltyke i czasami jest pomocne :D

pozdrowwionka

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
Posty: 154
Rejestracja: 23 wrz 2004, 22:43
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Re: Nikotyna a Colitis

Post autor: Izunia » 17 mar 2005, 23:21

hej palacze, a co na to Wasze p3ucka ? :)
Czy lekarze o nich zapomnieli?

SKiERi
Początkujący ✽✽
Posty: 50
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:08
Choroba: nie ustalono

Re: Nikotyna a Colitis

Post autor: SKiERi » 18 mar 2005, 11:57

Piwko i papierosek to jest to co misie lubi? najbardziej :wink:
Brak roweru powoduje raka i choroby serca ;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Nikotyna a Colitis

Post autor: ranka » 18 gru 2005, 19:37

udowodniono ze palenie tytoniu dziala korzystnie na colitis ale na crohna juz nie;>ja nie pale i nie zamierzam bo nikotyna badz co badz powoduje raka...a ja mam zle doswiadczenia z rakiem:(pozdrawiam
Obrazek

Misia

Re: Nikotyna a Colitis

Post autor: Misia » 18 gru 2005, 21:45

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Zablokowany

Wróć do „Papierosy”