Alkohol a moje leki ?

wpływ alkoholu na NZJ, nasze doświadczenie i rady

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
killaz

Alkohol a moje leki ?

Post autor: killaz » 19 lis 2007, 18:57

Witam !

Jestem tu nowy :wink: , wykryto u mnie crohna jakieś 2 miesiące temu ....

Mam do Was takie pytanko ....

A więc teraz biore steryd Entocort i Jucolon, chciałbym się dowiedzieć czy będe mógł pić alkohol jak już odstawie Entocort (bo na sterydzie nie można pić prawda ?)... czy będe mógł pić gdy będe brał Jucolon ? a co z ziółkiem :twisted: ??

Ogólnie jestem dobrym stanie... nie mam gorączek(które były moim głównym zmartwieniem),zero biegunek,czasami jakiś śluz z odbytu...

Diety nie mam,jem wszystko co chce ;) oprócz oczywiście ciężkostrawnych(chipsy itp.) i gazowanych :D

Pozdrawiam !!!

P.S
Z góry dzięki za odpowiedź
:beer:

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Alkohol a moje leki ?

Post autor: misiek1 » 19 lis 2007, 19:06

killaz pisze:A więc teraz biore steryd Entocort i Jucolon, chciałbym się dowiedzieć czy będe mógł pić alkohol jak już odstawie Entocort (bo na sterydzie nie można pić prawda ?)... czy będe mógł pić gdy będe brał Jucolon ?
Masz Crohna, powoli przyzwyczajaj sie do myśli ze alkohol nie ejst dla Ciebie, nie mowie o malych ilosciach jak mały browarek raz kiedys czy troche winka.
Podczas brania tych lekarstw nie powinienes pic !!
killaz pisze:a co z ziółkiem
Jezeli chodzi o ziółko to pomijając apsekty szkodliwości palenia, nie powoduje interakcji z powyższymi lekami.
killaz pisze:Ogólnie jestem dobrym stanie... nie mam gorączek(które były moim głównym zmartwieniem),zero biegunek,czasami jakiś śluz z odbytu...
To ze nie masz biegunek nie oznacza ze masz "dobry stan" , mozesz meic np zwęzenia, przepisujac tobie sterydy lekarz musial czyms sie kierowac.

Mam wrazenie ze nalezysz do tych mlodych ludzi co w pcozatkowym stadium choroby beda ja bagatelizowac tlumaczac sobie ze nie ejst z nimi tak zle.
Zacznij dbac o zdrowie juz od dzisiaj :D

Pozdrawiam i życze miłej lekturki w postaci forum na początek.

ps. bedziesz chcial pogadac , masz moje GG
Ostatnio zmieniony 19 lis 2007, 19:07 przez misiek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Jolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 139
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:26
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Re: Alkohol a moje leki ?

Post autor: Jolcia » 19 lis 2007, 19:06

no cóz... ja robię w ten sposób: dawkę mam raz dziennie wiec jesli chce "poszaleć" to zażywam leki rano a wieczorem troszke mogę wypić ale nie za dużo bo jelitka wtedy "dają czadu"; natomiast zdarza mi się pominąć dawkę leku - niepolecam takich "kombinacji" - a napisałam to bo uważam, ze lepiej uczyć sie na błędach innych niż swoich :)
Każdy może być szczęśliwy, tylko od niego to zależy

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Alkohol a moje leki ?

Post autor: tom-as » 19 lis 2007, 19:15

a skoro już magdalene podała jakże wymownego linka to ja zamykam ten wątek i polecam ten link http://crohn.home.pl/forum/search.php bo generalnie .. było już o tym na forum ;-)

:-)
Ostatnio zmieniony 19 lis 2007, 19:16 przez tom-as, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany

Wróć do „Alkohol”