Wpływ alkoholu na nasze choroby.

wpływ alkoholu na NZJ, nasze doświadczenie i rady

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Go?a

Wpływ alkoholu na nasze choroby.

Post autor: Go?a » 28 maja 2004, 15:03

Chciałem się dowiedzieć w jaki sposób picie alkoholu wpływa na chorobę Crohna. Domyślam się, że szkodzi, ale w jakim stopniu?
Ostatnio zmieniony 19 paź 2015, 21:14 przez Go?a, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Plantator
Debiutant ✽
Posty: 47
Rejestracja: 13 maja 2003, 12:34
Choroba: CD
Lokalizacja: Katowice

Re: Wpływ alkoholu na nasze choroby.

Post autor: Plantator » 31 maja 2004, 10:58

Lyknij sobie najlepiej po3óweczke i zobacz jaki bedzie efekcik na dzien nastepny...

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wpływ alkoholu na nasze choroby.

Post autor: Jari » 01 cze 2004, 00:15

I opisz to na forum :D
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Awatar użytkownika
Aleksandra
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2003, 21:21
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk-Rydułtowy
Kontakt:

Re: Wpływ alkoholu na nasze choroby.

Post autor: Aleksandra » 08 cze 2004, 17:44

Ale jeste?cie mili Panowie!!! Kto? mo?e pyta powa?nie a Wy sobie ?artujecie!!! Wstyd!!! :oops:
Ale tak powa?nie to nie polecam nikomu alkoholu nawet w ma3ych ilo?ciach bo przy tych dawkach leków jakie bierzemy wole nie my?lea jakie mog3o by to miea skutki.

Ps. Pozdrowienia dla wszystkich "alkoholików" a ca3uski dla Ciebie B3a?ejku!!!
Choruję ponad 20 lat, tylko jedna remisja:(
Leki: Salofalc 500, Imuran, Budenofalk, Duspatalin, No-spa, Biosotal, Loratan. Pomimo przyjmowania Imuranu ciągle wysoka leukocytoza. Sterydy niewskazane ze względu na kiepskie działanie na mój organizm i nieciekawe efekty uboczne.

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Wpływ alkoholu na nasze choroby.

Post autor: Doris » 02 paź 2004, 00:10

wlasnie popijam drinaska i na razie nic mi nie jest !!!!!!!! :D pozdrawiam

Alexander_27
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 16 sie 2004, 10:15
Choroba: nie ustalono

Alkohol

Post autor: Alexander_27 » 10 sty 2005, 08:57

Cze?a

Jak jest zaostrzenie to na pewno nie powinno sie pia, ale jak jest ok...
W moim przypadku jest dobrze i czasem sobie wypije ma3? wódeczke a czasem nawet sie sponiewieram :)).

Ludzie nie róbcie z siebie kalek !!
Ta choroba to pryszcz
S? inne gorsze jak depresja (w któr? wielu sie wprowadza w3a?nie przez taki drobiazg jak CU).
Olek

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Wpływ alkoholu na nasze choroby.

Post autor: Shima » 10 sty 2005, 14:36

A czy masz cos do powiedzenia na temat depresji??!!:evil: :evil:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Alexander_27
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 16 sie 2004, 10:15
Choroba: nie ustalono

Deprecha to kiepski temat !!

Post autor: Alexander_27 » 11 sty 2005, 13:19

Widz?c Twój status pewnie niewiele, ale troszeczke w ?yciu przeszed3em i z depresj? mia3em do czynienia. Ale to chyba inna bajka.
Wiem jedno, ?e podej?cie do ?ycia na zasadzie jestem chory i bede teraz cierpia3 jest bez sensu !! Co to komu da ??
Olek

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Wpływ alkoholu na nasze choroby.

Post autor: Shima » 12 sty 2005, 10:13

Mysle ?e status o niczym nie swiadczy.To przecie? tylko ilo?a postów.Ja te? znam bardzo dobrze t?"inn? bajke".Nawet chyba lepiej ni? bym chcia3a.Z Twoimi s3owami o podej?ciu do ?ycia zgadzam sie w 100%.Pozdrawiam cieplutko.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 805
Rejestracja: 25 maja 2006, 11:56
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Wpływ alkoholu na nasze choroby.

Post autor: jaryszek » 31 maja 2006, 10:14

Ja nie robie zadnych roznic - jest impreza - pije, nie ma - nie pije . Crohn jest jak i byl i nie zmienia to przebiegu choroby. Jestem tego pewny bo przy roznych lekach pilem i juz sie sprawdizlem - jednym slowem - ta choroba zalezy od waszego nastawienia psychicznego - mozesz pic i jak bedziesz sobie mopwil ze nic nie jest to nic nie bedzie i odwrotnie :mrgreen:

Wlasnie teraz w pitaek jade do Karpacza, zapowiada sie ostra biba i nie zamierzam robic wyjatkow (to znaczy chyba zwieksze sobie ilosc loperamidu do 2- 3 dziennie na te kilka dni ) :smile:
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Wpływ alkoholu na nasze choroby.

Post autor: manka » 31 maja 2006, 11:13

ja jestem troche ostrozna w kwestji alkocholu (ale tylko troche ;) ) probowalam juz piwo,wino i wodke, troche jeszcze rodzajow mi zostalo do wyprobowania ;) jak narazie mi nie szkodzi ale pilam tylko male ilosci i zaowazylam ze gozej sie czuje jesli zjem cos nie takiego niz po alkocholu. troche to dziwne ale tak jest i denerwuja mnie niektozy ludzie bo nie znaja choroby a zucaja docinki ze nie moge zjesc tego czy tamtego a drinka pije, mowia ze wymyslam sobie chorobe albo ze przesadzam, wkoza mnie to :evil: a czasem jest przykre, ale chyba nic innego nie pozostalo tylko sie przyzwyczaic :neutral:
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 805
Rejestracja: 25 maja 2006, 11:56
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Wpływ alkoholu na nasze choroby.

Post autor: jaryszek » 31 maja 2006, 19:47

No niestety. Ja po prostu mowie dziekuje i nikt mnie nie zmusza do jedzenia tego.

Uwierz mi, ja probowalem juz wszystkiego i zyje i sie mam calkiem dobrze. to znaczy nie jestem alkoholikiem ale od czasu do czasu zdarza mi sie dobrze popic ( a kto w dzsisiejszych czasach nie ? :mrgreen: )

Teraz po maturach to trzeba bylo sie odprezyc :smile: Ale nie na zaden umor tylko z umiarem a wszystko bedzie ok .

Czytalem gdzie ze u alkoholikow gdzies po kilkunastu latach ostrego piicia, moze to wywolywac zapalenie jelit...
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Wpływ alkoholu na nasze choroby.

Post autor: manka » 31 maja 2006, 20:46

no nie mnie tez nie zmuszaja ale nie maja pojecia jak to bywa i czasem slysze " nie mozesz kotleta a drinka pijesz eh cos tu nie pasuje", no ale sami wiecie jak jest, a z tym piciem to tez tak jest ze czasem pozwole sobie tak troche na smaka bo wiecej to sie boje :) no i mysle ze trzeba kozystac z tego co nie szkodzi poki mozna bo niewiadomo co bedzie potem. :roll:
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
AT34
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 24 lut 2006, 09:33
Choroba: CU
Lokalizacja: maków maz

Re: Wpływ alkoholu na nasze choroby.

Post autor: AT34 » 31 maja 2006, 21:05

lekarz stwierdził że od 100 tki jeszcze nikt nie umarł życze miłego chlipania gorzały!!! :mrgreen:
AT34

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Wpływ alkoholu na nasze choroby.

Post autor: ranka » 31 maja 2006, 22:30

Czytalem gdzie ze u alkoholikow gdzies po kilkunastu latach ostrego piicia, moze to wywolywac zapalenie jelit...
a raczej marskość poalkoholową wątroby :cool: :shock:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Alkohol”