Jak piwo wplywa na nasze jelita????

wpływ alkoholu na NZJ, nasze doświadczenie i rady

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
lucypah
Początkujący ✽✽
Posty: 399
Rejestracja: 08 wrz 2006, 15:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: stargard

Re: Jak piwo wplywa na nasze jelita????

Post autor: lucypah » 21 sty 2007, 21:06

mnie piwo nie szkodzi, ani w malych ani w duzych ilosciach, brak kaca, biegunek i takich tam rzeczy
co prawda sa gazowane, ale zauwazylem, ze sa mniej i mocniej doladowane w ten sposob, wiec mozna wybrac te mniej
Olka pisze:Tak sobie czytam wypowiedzi w tym temacie i dochodzę do ciekawych wniosków Forum jakby dla chorych po szpitalach latają , co czwarty rencista (ja też )a w alkoholach obryci jak mało kto
ja znam ludzi, ktorzy nie sa chorzy, a obryci tak, ze my tu wszyscy to raczkujemy w tym temacie ;)

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 805
Rejestracja: 25 maja 2006, 11:56
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Jak piwo wplywa na nasze jelita????

Post autor: jaryszek » 22 sty 2007, 21:15

lucypah pisze:mnie piwo nie szkodzi, ani w malych ani w duzych ilosciach, brak kaca, biegunek i takich tam rzeczy
co prawda sa gazowane, ale zauwazylem, ze sa mniej i mocniej doladowane w ten sposob, wiec mozna wybrac te mniej
Olka pisze:Tak sobie czytam wypowiedzi w tym temacie i dochodzę do ciekawych wniosków Forum jakby dla chorych po szpitalach latają , co czwarty rencista (ja też )a w alkoholach obryci jak mało kto
ja znam ludzi, ktorzy nie sa chorzy, a obryci tak, ze my tu wszyscy to raczkujemy w tym temacie ;)
Co do alkoholi to nie byl bym taki pewny :roll:
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Awatar użytkownika
Agata17
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2006, 18:58
Choroba: CU
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Jak piwo wplywa na nasze jelita????

Post autor: Agata17 » 23 sty 2007, 17:19

Piwo działa na mnie różnie, czasami mam biegunkę i boli mnie brzuch a czasami czuję się super. Nie wiem od czego to zależy. Ale i tak żadko piję bo nie lubię :razz:

Awatar użytkownika
Mol
Początkujący ✽✽
Posty: 315
Rejestracja: 10 sie 2006, 15:02
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Naklo nad Notecia
Kontakt:

Re: Jak piwo wplywa na nasze jelita????

Post autor: Mol » 25 sty 2007, 14:57

Cos moze byc na rzeczy bo wczoraj sciagnalem kilka pianek, a dzisiaj, ze tak powiem s**m jak szalony. Moze rzeczywiscie cos bylo w piwie (pije butelkowe tylko) bo gdyby bylo ok to kumpel (zdrowy) nie mialby dzis sraki a ja nie poszedlbym o pol do trzeciej w nocy szukac labedzi nad rzeka... :lol: Troche jeszcze chodze do tylu tak w ogole...
Obrazek

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Jak piwo wplywa na nasze jelita????

Post autor: Shima » 25 sty 2007, 22:42

Mol pisze:Moze rzeczywiscie cos bylo w piwie
I tu masz Molu niezaprzeczalnie racje....nie wiem co w tym piwie nie raz bywa ale napewno od czasu do czasu cos.
Ja też wielbię piwko...i zauważyłam ze (jeden rodzaj biore pod uwage tylko np.inne okresy zakupu)mam to samo(a nawet mamy bo wtedy razem z mężem walczymy o kibel na drugi dzien)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Mol
Początkujący ✽✽
Posty: 315
Rejestracja: 10 sie 2006, 15:02
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Naklo nad Notecia
Kontakt:

Re: Jak piwo wplywa na nasze jelita????

Post autor: Mol » 25 sty 2007, 23:40

Zobaczymy jutro hehehe. :wc:
Obrazek

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Jak piwo wplywa na nasze jelita????

Post autor: exa » 26 sty 2007, 08:20

piwo ma jedna rzecz...gaz, ktory jak wiadomo powszechnie dobrze nie robi nawet zdrowym jelitom, a czysta to czysta...mozna powiedziec ze zasusza i dezynfekuje :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Patka
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2007, 16:48
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak piwo wplywa na nasze jelita????

Post autor: Patka » 26 sty 2007, 15:44

Hmm..zawsze lubiłam lekko rozgazowany browarek a teraz juz wiem że to te bąbelki męczyły mi jelita. No, a jak już się tak rozmarzamy o piwku, to zarzucę, że przeniczne i niepasteryzowane jest super...ehhh
Mama Rysia /3 l/ i Stasia /6 mies/

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Jak piwo wplywa na nasze jelita????

Post autor: Shima » 26 sty 2007, 20:06

A ja sobie właśnie pije piwko....juz pierwsze łyki popędziły mnie mnie do WC :)
ale co tam :)
odrobinka przyjemności :)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak piwo wplywa na nasze jelita????

Post autor: misiek1 » 27 sty 2007, 09:37

Czekam na remisje :lol:
A pozniej mhm zamowie beczke bezposrednio z ZYWCA :wink:
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Patka
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2007, 16:48
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak piwo wplywa na nasze jelita????

Post autor: Patka » 28 sty 2007, 22:11

A ja w ramach celebrowania remisji odkrylam wlasnie taką knajpe w Warszawie gdzie podają browarek robiony na miejscu i to kilka rodzajów! Szkoda, że taki drogi (9 zł!), ale za to mało gazu i jaki smak! Od wczoraj wolę delektowac się takim 1-2 zamiast wypić kilka zwykłych! No i cena przynajmniej nie kusi za bardzo by kolejne zamawiać...
Mama Rysia /3 l/ i Stasia /6 mies/

Maciek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 500
Rejestracja: 07 lut 2006, 20:16
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak piwo wplywa na nasze jelita????

Post autor: Maciek » 29 sty 2007, 03:33

Patka !
Adres, adres pliiiiiiiiiiiiiiz.
A mnie przez chorobę przestało smakować nawet moje ulubione: Okocim Mocny :oops: :smutny:
Teraz preferuję mocniejsze trunki :wink:
czasowa kolostomia - 22.12.06-29.03.07, 8.05.07-23.01.08

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Jak piwo wplywa na nasze jelita????

Post autor: tom-as » 29 sty 2007, 13:18

Patka pisze:A ja w ramach celebrowania remisji odkrylam wlasnie taką knajpe w Warszawie gdzie podają browarek robiony na miejscu i to kilka rodzajów!
czyli coś podobnego do (nie tylko) Katowickiego Spiża
W czerwcu 2005 roku (po trwającym prawie 3 lata remoncie) w hali starej drukarni w centrum Katowic według projektu cenionego śląskiego architekta - Wojtka Koziarskiego (www.koziarski.pl) powstał klub muzyczny „Spiż”.
Charakterystyczną cechą, która wyróżnia go od innych tego typu miejsc jest własny browar oraz restauracja z niezwykłym menu.
To drugie takie miejsce w Polsce po istniejącym od 1992 roku browarze „Spiż” mieszczącym się we wrocławskim Ratuszu i pierwszy w Europie Mini Browar z Klubem Muzycznym!
http://spiz.pl/kat/index.php?a=klub

:)

pyziółka
Debiutant ✽
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:14
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Jak piwo wplywa na nasze jelita????

Post autor: pyziółka » 29 sty 2007, 14:06

Coś podobnego jest chyba tez w Krakowie, kanajpa sie CK Browar nazywa.
A jezeli chodzi o picie piwa, to kiedys lubiałam i to bardzo. Najbardziej Warke strong z cytrynką. Ale niestety po piwie mam sensacje. Teraz to sie wole napić gorzkiej żołądkowej przegryzanej pomarańczą- polecam :wink:

dzierzba
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2007, 12:05
Choroba: CD
Lokalizacja: w-wa
Kontakt:

Re: Jak piwo wplywa na nasze jelita????

Post autor: dzierzba » 30 sty 2007, 22:48

a ja sie zastanawiam nad jednym jak by walic wodke to czy crohn by sie rozwijal ? ciekawe czy ktos badania zrobil na ten temat czy alkoholicy choruja na crohna. Co do piwa to hmm pamietam ze po metronizadolu to niezle rzygalem jak wypilem dwa nrowary cos tam lekarz mowil ze nie powinno sie pic ale czlowiek musi poczuc zeby wiedziec. A ogolnie to nigdy nie wiedzialem zlej reakcji organizmu na alkohol nie liczac nadmiaru :)) a co dobrego piwa to obok uniwerku jest knajpa gdzie sami robia browar :)

Zablokowany

Wróć do „Alkohol”