Metypred 28mg+Asamax 4x1000mg+Alkohol???

wpływ alkoholu na NZJ, nasze doświadczenie i rady

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
alva_alva
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 11 lis 2013, 13:00
Choroba: inna choroba jelita
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: polskie

Re: Metypred 28mg+Asamax 4x1000mg+Alkohol???

Post autor: alva_alva » 27 gru 2013, 22:08

Dokładnie. Problem jeśli się pojawia, to nie za godzinę, ale nieco z opóźnieniem.U mnie szczyt objawów przypada średnio na godz. 4 do 5 nad ranem, przy czym ja wypijałam może z dwie lampki wina, nie więcej, bo całe życie bolał mnie żołądek.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Metypred 28mg+Asamax 4x1000mg+Alkohol???

Post autor: obyty.z.cu » 27 gru 2013, 22:59

Corleone pisze:obyty.z.cu napisał/a:

To wytłumaczcie mi jeszcze czy ja teraz mam remisję skoro czuję się idealnie? czy to tylko efekt asamaxu i metyfredu i kiedy zejdę ze sterydów i nadal będę czuł się dobrze to dopiero wtedy będzie można mówić o remisji?


To już chyba temat na rozmowę z lekarzem.
Corleone, masz chyba kłopoty z cytowaniem.To jest z postu maniek1982,
ale rozumiem że szczegółowo mnie kontrolujesz,a nawet dopisujesz :razz:
alva_alva pisze:Jeśli nie masz Addisona, a tylko opcję zablokowania nadnerczy przez sterydy z zewnątrz, to trudno jest przewidzieć na ile takie nadnercza są zablokowane oraz kilku jeszcze innych czynników,
tylko że maniek1982, nie ma chyba kłopotów z nadnerczami.
TO ty chyba tak szczegółowo weszłaś w temat szkodliwości sterydów.
maniek1982 pisze:Więc tak...dziś wstałem o 7,00 i łyknołem 2szt asamaxu 500+20mg metypredu+ipp20+magnez+wit b12...
Mała uwaga,bez sensu jest brać IPP 20 z wszystkimi lekami.
IPP bierze sie na czczo ,ok. 30 minut przed posiłkiem,po którym idzie dawka leków porannych.
maniek1982 pisze:Rano napisze jak sie czuję...może to komus pomoze
chyba jako :wink: .....
nieważne,obys czuł sie dobrze,bo promili to chyba dawke przekroczyłeś ,ponad litra na głowe to ciut ciut przesada.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

maniek1982
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:21
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: pułtusk

Re: Metypred 28mg+Asamax 4x1000mg+Alkohol???

Post autor: maniek1982 » 28 gru 2013, 13:27

No ludziska...mam za swoje :smutny:
Wczoraj było fajnie,a dziś lipa.
Kac oczywiście jest,ale nie ma tragedii...jelita czy brzuch mi nie dokuczają...w toalecie też byłem tylko rano i jest o.k.
Niestety w moim przypadku jak byłem w szpitalu przed rozpoznaniem u mnie wzjg strasznie dokuczały mi bóle stawów...kiedy już lekaże stwierdzili wzjg i podali odpowiednie leki bóle te mineły natychmiastowo,ale powiedziano mi że w moim przypadku przy nawrocie choroby będą także towarzyszyły wspomniane bóle :smutny:
No i mam za swoje...kolana i kostki rwą mnie nie miłośiernie :cry: wziołem oczywiście wszystki swoje leki,ale poprawy nie widać...wysłałem dziewczyne do apteki po jakiś opokan...może coś da...tak czy siak mam nauczke....już wiem że alkohol nie jest dla mnie.

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Metypred 28mg+Asamax 4x1000mg+Alkohol???

Post autor: kalka_96 » 28 gru 2013, 16:16

maniek1982 pisze:już wiem że alkohol nie jest dla mnie.
wszystko jest dla ludzi, wystarczy umiar ;)

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Metypred 28mg+Asamax 4x1000mg+Alkohol???

Post autor: ulka1986 » 28 gru 2013, 19:08

maniek1982, nie obraz się ale myślę że dawka alkoholu jakie tu opisałem jest spora. Myślę że zdrowego nie jednego faceta tyle nalewki i żubrowki by powalila wiedząc że zachorujesz i to jesteś nadal na sterydach.... Robisz takie eksperymenty. Nie rozumiem osób które przekładają alkohol ponad zdrowie.
kalka_96, masz rację można wszystko z umiarem.lapka wina do kolacji nigdy mi nie zaszkodziła. Ale flacha by już mogła
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Alkohol”