Encorton vs Alkohol

wpływ alkoholu na NZJ, nasze doświadczenie i rady

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
babeczka
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2013, 12:48
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Mielec

Encorton vs Alkohol

Post autor: babeczka » 25 sty 2013, 12:57

Witam Wszystkich! :)

Zacznę może od tego iż nie jestem chory na CU lecz przyjmuję Encorton (obecnie w dawce 20mg/dzień) z powodu łysienia plackowatego.
Piszę tutaj na forum gdyż nie mogę znaleźć żadnej rzetelnej informacji na temat spożywania Alkoholu podczas kuracji w/w lekiem ;)
Obecnie w ogóle nie pijam gdyż ćwiczę oraz prowadzę zdrowy tryb życia.
Niestety muszę przyjmować encorton (3ci tydzień) i właśnie w tą sobotę wypada uroczystość na której pasuje napić się troszkę alkoholu (nie mówie tu o upijaniu się).

Na ulotce Encortonu nie ma żadnych informacji na temat alkoholu. Znalazłem jednak w internecie cały opis jego działania i w interakcjach jest informacja "alkohol: zwiększone ryzyko owrzodzenia i krwawienia z przewodu pokarmowego" - jako iż nie choruję na choroby układu pokarmowego to co sądzicie o napiciu się kilku drinków?

Myślałem też o połączeniu 2kc extreme podczas picia by nie obciążać tak wątroby alkoholem. Encorton przyjmuję rano a impreza jak wiadomo była by w godzinach wieczorno-nocnych.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Encorton vs Alkohol

Post autor: tom-as » 25 sty 2013, 13:08

Po mojemu jak zrobisz jednorazowo i nie do upadłego to świat się nie zawali. My robiliśmy oczywiście próby na sobie i z tego co pamiętam to nie zanotowaliśmy jakichś powikłań z tego powodu, jednak każdy jest świadom tego co połyka i trzeba się jednak pilnować by jakoś nie przegiąć z promilami.

Pamiętaj też, że każdy organizm działa inaczej i nikt z nas nie da Ci gwarancji, że będzie wszystko ok :-)

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 692
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:28
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wwa

Re: Encorton vs Alkohol

Post autor: Osóbka » 25 sty 2013, 13:54

tom-as pisze:My robiliśmy oczywiście próby na sobie
:lol: ubawiłam się! Generalnie robimy często różne próby na sobie, takie z nas CUDaki - przepraszam, ale bardzo mi się spodobało to, co napisał tom-as, i nie mogłam się powstrzymać.

Wracając do tematu, ja również przyjmuję steryd, ale inny i w moim przypadku dwa małe kieliszki wina spowodowały calonocny przypływ bliskości do muszli klozetowej - wydalanie odgórne, a nie owijając w bawełnę wymiotkowo przez całą noc!
A więc trzeba uważać. No i jak napisał Poprzednik - każdy reaguje inaczej.
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

babeczka
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2013, 12:48
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Mielec

Re: Encorton vs Alkohol

Post autor: babeczka » 25 sty 2013, 14:46

Dzięki za odpowiedzi ;)
Spróbuje połączenia 2kc extreme (mam nadzieje że dostatecznie osłoni mi wątrobę przed działaniem alkoholu) i wypije kilka drinków.

Mogę jeszcze przytoczyć swoją historie sprzed 1,5 roku kiedy miałem wstrzykiwany Diprophose podskórnie (odpowiednik Encortonu ale podawany co 2 tyg bo ma wydłużone działanie).
W tamtym czasie byłem studentem a jak wiadomo na studiach alkohol leje się często i gęsto :D Oczywiście lekarka nie poinformowała mnie czy jest jakas interakcja leku z alkoholem i sam jakoś przez swoją nieuwagę nie zawracałem sobie tym głowy i nie sprawdziłem co się może stać.
Jak widać, nadal żyje, mam się dobrze i żadne ilości alkoholu w tamtym czasie nie wpłynęły negatywnie na działanie leku i wszystko było w porządku :D Jedynie co to spuchłem, oczywiscie także nie wiedziałem na tamten czas by trzymać się jakiejś diety i nie wsysać wszystkiego jak odkurzacz... a odżywiałem się naprawdę niezdrowo (w końcu jak większość ludzi na studiach).
Ot cała moja historia z lekami typu encorton :D

Jak ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z Encortonem to proszę o wpisy.
Pozdrawiam!

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Encorton vs Alkohol

Post autor: Natalka » 25 sty 2013, 18:39

i mnie zdarzyło się wypić 2-3 piwa podczas kuracji encortonem, nic się nie działo, nie spędziłam nocy jak Osóbka na szczęście :wink: ale byłam wtedy na mniejszej dawce niż Ty teraz, nie pamiętam dokładnie, ale mogło to być 10 mg.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Encorton vs Alkohol

Post autor: cordo » 25 sty 2013, 23:34

Piłem jeden raz na na encortonie 20 mg, z tego co pamiętam to skosiło mnie dosyć szybko, chyba po ~8 kieliszkach. Skończyło się na rzyganiu. Ale nie miałem wtedy jeszcze pełnej remisji itp.
Każdy organizm inny...

Od tej pory
encorton = nie piję

btw. jesteś z mielca, wybierasz się w sobotę może na 100dniówkę? :D

babeczka
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2013, 12:48
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Mielec

Re: Encorton vs Alkohol

Post autor: babeczka » 26 sty 2013, 08:11

cordo - tak :D
Ok dzięki wszystkim, spróbuje pić drinki i oczywiście pełen umiar. Będzie dobrze ;)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Encorton vs Alkohol

Post autor: tom-as » 26 sty 2013, 13:06

babeczka pisze:Ok dzięki wszystkim, spróbuje pić drinki i oczywiście pełen umiar. Będzie dobrze
Powodzenia man. A fajnie jakbyś już "po" napisał czy było wsio ok czy coś się działo. Jesteśmy ciekawi :-)

Awatar użytkownika
rosalyn
Początkujący ✽✽
Posty: 169
Rejestracja: 26 sty 2011, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Encorton vs Alkohol

Post autor: rosalyn » 26 sty 2013, 13:08

Swego czasu przyjmowałam encorton 20 albo 30 mg i w dniu, w którym miałam zaplanowaną imprezę po prostu odstawiałam lek :)

babeczka
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2013, 12:48
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Mielec

Re: Encorton vs Alkohol

Post autor: babeczka » 27 sty 2013, 10:46

Witam ponownie ;)

Jestem już po studniówce i zdam wam relacje połączenia alkoholu z encortonem.
Początkowo wypiłem dwa kielony i wziąłem 2kc extreme, później wypiłem ze 4 kielony nalane do połowy popijając dużą ilością soku pomarańczowego. W między czasie zjadłem jeszcze ciepłe danie itd.
Bawiłem się bardzo dobrze, choć nawet nie poczułem zbytnio fazy ;) ale humorek był i tańcowało się porządnie.
Na tej ilości alko w sumie poprzestałem moje wczorajsze picie i nie odczuwałem/odczuwam żadnych skutków ubocznych połączenia tego z encortonem.
Inna sprawa to bolące gardło od dwóch dni i katar ale z tym to sobie poradzę :D

Więc, nieduże ilości alkoholu nie wpływają na samopoczucie podczas kuracji encortonem (moja to 20mg/doba).

Dzięki wszystkim i pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Encorton vs Alkohol

Post autor: tom-as » 27 sty 2013, 11:05

No i super! Trzymaj się man :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Alkohol”