Jakie piwo?

wpływ alkoholu na NZJ, nasze doświadczenie i rady

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
JarekSeeker
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2006, 17:22
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Jakie piwo?

Post autor: JarekSeeker » 06 maja 2006, 21:25

Czy zauwazyliscie jakaz zaleznosc miedzy szkodliwym wplywem piwa a jego marka?
Ja ostatnio wypilem pol szklanki piwa i bez reakcji, wiec zakladam, ze jak moj stan jeszcze sie polepszy, to bede mogl sobie np. w wakacje piwko dziennie wypic. Czy ktoz z chorych na CU prowadzil takie badania? ;)
Most people are so ungrateful to be alive.. But not you.. not anymore..

Hanca
Początkujący ✽✽
Posty: 95
Rejestracja: 01 sty 2005, 16:39
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Jakie piwo?

Post autor: Hanca » 06 maja 2006, 21:45

Mi szkodzą wszystkie gazowane napoje. Piwo odpada.

Misia

Re: Jakie piwo?

Post autor: Misia » 06 maja 2006, 21:47

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

JarekSeeker
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2006, 17:22
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie piwo?

Post autor: JarekSeeker » 06 maja 2006, 22:16

bita smietana?? ja od 8 m-cy, czyli od poczatku choroby nie prbowalem smietany. mleka tez nie i przyznam, ze do mleka nawet mam niechec, tzn jak pomysle, to niekoniecznie chcialbym wypic. a przed choroba normlanie pilem, albo samo, albo kakao.
alkoholikiem nie jestem, zeby watpliwosci nie bylo, ale wyjazd na wakacje trudno bez browara przezyc:) W sumie to racja, piwo jest gazowane i moze powodowac wzdecia. U mnie nic nie powoduje wzdec, jedynie wzmozona prace jelit i ilosc stolcow sie zwieksza. Ale zeby mi brzuch rosl czy cos to nie.
Generalnie alkoholo rozkladany jest przez enzymy w watrobie (m.in przez enzym P450 :) ). Zastanawiam sie, czy poza gazem, ktory w piwie jest, np . chmiel moze podraznic? Bo do jelit dociera chyba juz plyn pozbawiony alkoholu. Poprawcie mnie jesli sie myle.
Most people are so ungrateful to be alive.. But not you.. not anymore..

Misia

Re: Jakie piwo?

Post autor: Misia » 06 maja 2006, 22:27

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

JarekSeeker
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2006, 17:22
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie piwo?

Post autor: JarekSeeker » 06 maja 2006, 22:38

z mlecznych przetworow to ja sobie podjadam ser zolty i bialy. nie za duzo, to wszystko jest ok.
no ale wracamy do piwka :) czekam na opinie i obserwacje
Most people are so ungrateful to be alive.. But not you.. not anymore..

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Jakie piwo?

Post autor: inkaska » 06 maja 2006, 22:41

hej! No ja probowalam chyba wszystkich gatunkow, z wyjatkiem mocnych :mrgreen: ....polskie piwa powoduja u mnie straszliwa zgage, generalnie sam moj organizm odmawia przy koncu 2 pifka, czuje wtedy nadkwasote straszliwa....jedynie przy takich markach jak Paulaner, Budwaiser, Pilsener jest ok.....jakby co to w "peronie 6" polecam, bo widze zes Jarku z Lodzi..... :lol:
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Jakie piwo?

Post autor: tom-as » 06 maja 2006, 22:48

JarekSeeker pisze:Czy zauwazyliscie jakaz zaleznosc miedzy szkodliwym wplywem piwa a jego marka?
raczej nie
JarekSeeker pisze:a ostatnio wypilem pol szklanki piwa i bez reakcji, wiec zakladam, ze jak moj stan jeszcze sie polepszy, to bede mogl sobie np. w wakacje piwko dziennie wypic. Czy ktoz z chorych na CU prowadzil takie badania? ;)
Był taki czas, ze prowadziłem takie badania na sobie. Wyglądało to mniej więcej tak.

Ogólny stan zdrowotno-umysłowy - w miarę dobry (jak na kogoś z CD)
trunek - piwo, prawdopodobnie najlepsze na świecie :wink:
czas trwania testu - 7 dni
dzienna dawka trunku - 0,33l
osobnik testujący - ja

przebieg badania polegał na wypiciu napoju uzytego do eksperymentu i obserwowaniu reakcji organizmu (w tym przypadku mojego) na zaistniałe okoliczności.

dzień 1 - po wypiciu napoju niepoządanych reakcji nie stwierdziłem, ogólnie stan bez zmian
dzień 2 - -||-
dzień 3 - -||-
dzień 4 - -||-
dzień 5 - o!! coś sie ruszyło. zwiekszona ilość wizyt w WC względem stanu wyjściowego
dzień 6 - lepiej niz w dniu 5 ale gozej niz np. w 4
dzień 7 (ostatni) - powrot do stanu pierwotnego

czas na wnioski
wniosek jest taki, ze to co kilka razy wypije (lub zjem) i mi nic po tym nie ma, moze pewnego dnia dziwnym trafem zaszkodzic. z kolei kolejnego dnia jest znowu OK. Oczywiscie wszystkie testy przeprowadzalem tylko i wyłącznie na sobie więc u Was o szanowni, zaprawieni w bojach z chorobą, koledzy i koleżanki sprawa moze wyglądać całkiem inaczej.
Reasumując test całkiem przyjemny.

Pozdrawiam, nie namawiam.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Jakie piwo?

Post autor: manka » 07 maja 2006, 10:26

no zeczywiscie takie testy sa calkiem calkiem :) tez probowalam piwka ale niestety odgazowane(zielony leszek) no nic sie zlego nie stalo ale nie bylo to zbyt smaczne :? wiec przezocilam sie na wodeczke z pysznym sokiem owocowym :twisted: no i w niewielkich ilosciach jest ok wiekrzych nie probowalam :) pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Jakie piwo?

Post autor: tom-as » 07 maja 2006, 15:20

Zenobius pisze:Aha! No i oczywiscie duzy wplyw na to moze miec z kim sie pije, jak sie pije, i jaka jest atmosfera picia! :mrgreen:
...i jeszcze wiele innych mniej lub bardziej istotnych czynników...
Zenobius pisze:Kurcze, po glebszym zastanowieniu trudno stworzyc jakies wspolne miarodajne testy - stworzyc znaczniki ktore potem bedzie mozna badac :D Aczkolwiek, jezeli ktos ma ochote na wspolne testowanie, to jestem otwarty na propozycje :D :mrgreen:
propozycja interesująca a i inicjatywa szczytna :!: z której mogą czerpać setki a nawet tysiące :!:

Gdyby sie jakiś sponsor znalazł co by badania sfinansował mozna by sie takiego wyzwania podjąć. Jakiś roboczy tytył badań znaleźć (taka przedmowa do wstępu) i do dzieła :mrgreen:

agnieszka
Początkujący ✽✽
Posty: 210
Rejestracja: 12 lut 2004, 11:48
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: ...

Re: Jakie piwo?

Post autor: agnieszka » 07 maja 2006, 21:51

Ja piję piwko i nie mam żadnych problemów, może dlatego, że mam aktaulnie remisje pozdrawiam
Gabi

JarekSeeker
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2006, 17:22
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie piwo?

Post autor: JarekSeeker » 08 maja 2006, 00:49

Gdybysmy sponsora znalezli, to obawiam sie, ze po pewnym czasie srodki finansowe musialyby byc skierowane na zakup nie trunkow, a sterydow ;)

Ale pozytywnie mnie nastrajacie swoimi wnioskami, mam nadzieje, ze potwierdze te opinie :)

Tez zauwazylem, ze czasem jest tak, ze nic "zlego" nie zjem ani nie wypije, a mam male pogorszenie, a innego dnia przy dokladnie tym samym repertuarze jest ok. Wiecej, czasem jest lepiej jak sobie zjem cos "srednio" przyswajalnego. Ale to trzeba wybadac. U mnie np. sledz w oliwie mial b.pozytywny wplyw (sledzia plukalem pod gotowana woda, bo zawiera benzoesan sodu (Lisner) ), wiem,z e wszystkiego sie nie wywali, ale zawsze cos. No i bez cebuli, ale nie narzekam. Moj lekarz zlapal sie za glowe, jak mu o sledziu powiedzialem - ze strachu i ze zdziwienia ;)

Moze to jest tak, ze psychicznie czlowiek odzywa, ze zjadl wreszcie cos "normalnego". Wydaje mi sie, ze przy tych chorobach samouzdrowienie organizmu odgrywa bardzo znaczaca role. Jak wiemy, na razie chorobska sa nieuleczalne, ale niezbadane sa poklady ludzkiego organizmu. Tutaj szukalbym silnego wsparcia.
Most people are so ungrateful to be alive.. But not you.. not anymore..

JarekSeeker
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2006, 17:22
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie piwo?

Post autor: JarekSeeker » 08 maja 2006, 15:07

Minely wlasnie 24h od kontorlowanego spozycia w miejscu publicznym (ale zgodnie z prawem, bo w ogrodku :) ) 0,3l Pilsnera. Efekty uboczne: brak.

Przyznam, ze od polowy 0,3, czyli zaledwie po wypiciu 0,15l piwa (jest to smiesznie malo w porownaniu z tym, ze standardowo podczas spotkania przy piwku wypija sie od 0,5l (jesli ma sie kwadrans ;) ) wzwyz (nawet do 5,6 piw 0,5 w ciagu kilku godzin) zaczalem odczuwac, ze mam dosc, tzn zaden wstret, po prostu gdybym nie wypil wiecej, nie plakalbym ;) Czulem sie troche jak stary dziadek ;) ale najwazniejsze, ze 0,3 zostalo zaakceptowane.

Wczesniej bylo 0,1 dla testow, wczoraj 0,3. Wiec jest szansa, ze bede mogl powiedziec, ze piwo mi nie szkodzi. Czego i Wam zycze :)
Most people are so ungrateful to be alive.. But not you.. not anymore..

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Jakie piwo?

Post autor: Shima » 08 maja 2006, 23:34

Ja tez moge cie wspierac przy piwie :D :D

Probowalam kiedys odgazowanego...a fe!!!!
Stwierdzilam ze jak umrzec to z fasonem :D

Po piwku mam wieksza biegunke niz zwykle ...ale cóż tam...w porownaniu z przyjemnoscia i rozkosza podniebienia to nic :mrgreen: :mrgreen:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Mika21
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 21 kwie 2006, 10:26
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Sląskie
Kontakt:

Re: Jakie piwo?

Post autor: Mika21 » 09 maja 2006, 09:30

Ja też testowałam :) i do grilka wypiłam se piwko 0,33 i nic się nie działo , żadnych wstretnych wzdęć i na drugi dzień też było ok. w tolalecie . Oby tylko tak dalej było !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Alkohol”