Pytanie od ZonaCrohna do Mamcia

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ZonaCrohna
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 04 lis 2014, 13:31
Choroba: CD u partnera
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Pytanie od ZonaCrohna do Mamcia

Post autor: ZonaCrohna » 13 kwie 2015, 19:07

Witam serdecznie,
mam pytanie odnośnie mojego 2 letniego synka. Ponieważ jest Pani mamą chorego na CD dzieciątka myślę że najlepiej będzie mi Pani w stanie pomóc. Już kilkakrotnie odpowiadała Pani na moje posty więc częściowo zna Pani moją historię - przypomnę że mój mąż ma CD. Ale chodzi mi o następującą rzecz. Mój synek niemalże od urodzenia jak miał robioną morfologie wszystkie wyniki wychodzą mu w porządku jednak za każdym razem ma obniżony poziom neutrofili. Chyba nie jakoś znacząco bo lekarze mówią że wynik ten jest bez znaczenia. Dotychczas się tym nie przejmowałam, jednak dziś po wizycie u lekarza przeczytałam w internecie co to są neutrofile i tam też doczytałam że ich obniżony lub podwyższony poziom może świadczyć o chorobie autoimmunologicznej. Oczywiście nie pisało czy w połączeniu innych obniżonym wskaźników z morfologii czy same neutrofile wystarczą. Synek ma póki co apetyt, nie przejawiał objawów bólów brzuszka, rośnie i tyje w swoim tępie utrzymując się cały czas na 25 centylu, nie ma biegunek (załatwia się 1-2 razy dziennie). Czy w związku z powyższym powinnam pomyśleć nad badaniami mojego synka w kierunku CD i powinnam zacząć się martwić, czy póki co nie narażać go na stres związany z badaniami skoro nie ma innych objawów? Dodam jeszcze że jak dziś odebrałam wyniki to wyszły mu podwyższone krwinki odpowiedzialne za alergie - tak powiedział lekarz - a zarówno ja jak i mąż jesteśmy alergikami i dużo członków naszej rodziny także więc od razu zdawałam sobie sprawę że synek też będzie alergikiem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pytanie od ZonaCrohna do Mamcia

Post autor: Mamcia » 13 kwie 2015, 20:22

Ponieważ jest Pani mamą chorego na CD dzieciątka
Tylko to dzieciątko ma prawie 30 lat.
Proszę nie panikować i nie szukać choroby u dziecka, bo zawsze się coś znajdzie. Dobry, mądry pediatra powinien Państwa poprowadzić. Oczywiście występowanie alergii w rodzinie jest czynnikiem ryzyka, ale o niej nie przesądza. należy pamiętać, że zbyt sterylne chowanie nie jest zdrowe.
Jeśli coś będzie bardzo niepokojące to jest to Kraków z dobrym ośrodkiem diagnostyki i leczenia dzieci.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Pytanie od ZonaCrohna do Mamcia

Post autor: ranka » 13 kwie 2015, 21:16

ZonaCrohna pisze:Witam serdecznie,
mam pytanie odnośnie mojego 2 letniego synka. Ponieważ jest Pani mamą chorego na CD dzieciątka myślę że najlepiej będzie mi Pani w stanie pomóc. Już kilkakrotnie odpowiadała Pani na moje posty więc częściowo zna Pani moją historię - przypomnę że mój mąż ma CD. Ale chodzi mi o następującą rzecz. Mój synek niemalże od urodzenia jak miał robioną morfologie wszystkie wyniki wychodzą mu w porządku jednak za każdym razem ma obniżony poziom neutrofili. Chyba nie jakoś znacząco bo lekarze mówią że wynik ten jest bez znaczenia. Dotychczas się tym nie przejmowałam, jednak dziś po wizycie u lekarza przeczytałam w internecie co to są neutrofile i tam też doczytałam że ich obniżony lub podwyższony poziom może świadczyć o chorobie autoimmunologicznej. Oczywiście nie pisało czy w połączeniu innych obniżonym wskaźników z morfologii czy same neutrofile wystarczą. Synek ma póki co apetyt, nie przejawiał objawów bólów brzuszka, rośnie i tyje w swoim tępie utrzymując się cały czas na 25 centylu, nie ma biegunek (załatwia się 1-2 razy dziennie). Czy w związku z powyższym powinnam pomyśleć nad badaniami mojego synka w kierunku CD i powinnam zacząć się martwić, czy póki co nie narażać go na stres związany z badaniami skoro nie ma innych objawów? Dodam jeszcze że jak dziś odebrałam wyniki to wyszły mu podwyższone krwinki odpowiedzialne za alergie - tak powiedział lekarz - a zarówno ja jak i mąż jesteśmy alergikami i dużo członków naszej rodziny także więc od razu zdawałam sobie sprawę że synek też będzie alergikiem. Z góry dziękuję za odpowiedź.
chyba najgorsze co moze byc to panika i szukanie choroby na siłę.
zaden z parametrow morfologii krwi obwodowej nie moze byc rozpatrywany osobno bo nic nam to nie mowi.
a zwlaszcza parametr rozmazu. na ich poziom wplywa szereg roznych czynnikow , a glownie to błąd laboratoryjny badz cos co nie ma zbyt duzego znaczenia
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”