zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: elwik18 » 07 lis 2015, 10:23

Campari - ale masz dużego synka - mój też waży 10,5 ale w wieku 13 m-cy (tyle że zaczynał od 2.600), ale za to ma już 10 ząbków i kolejne już prawie wybiły się z dziąsełek :-)

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: CAMPARI34 » 07 lis 2015, 20:16

elwik 18 bardzo dziękuję.Właśnie ta pani co robiła jemu ten bilans mówiła że jest duży.Czekać tylko aż się puści i chodzić zacznie.Zęby dwa są u was aż 10 strasznie :roll:
:D

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: Katarzyna » 09 lis 2015, 09:35

od 5ciu dni synek raczkuje :) i 3 zęby się nam wyrzynają... jeden już się chyba przebił cały a dwa pozostałe dopiero wczoraj przebiły dziąsło wiec mamy już 5 ząbków prawie na wierzchu. kolejna górna jedynka też jest napuchnięta więc patrzeć kiedy zacznie się przebijać.. nadal mało śpimy ale nic dziwnego jak kilka zębów sie przebija jednocześnie.. Filip wstaje i już sie cwaniaczek puszcza... nie boi się upadku. Nie reagujemy z mężem jak się przewróci i upadnie. Guzy i siniaki muszą być a nie zamierzamy dmuchać i chuchać na niego... Boję sie tylko czy to nie jest za wcześnie dla niego ale nie jestem w stanie go upilnować żeby nie wstawał... Przy kanapie chodzi w łóżeczku też.. A ma dopiero 7,5 miesiąca... Przecież dopiero powinien siedzieć sam a nie zaczynać chodzić... a waży ponad 9.300kg Tydzień temu go ważyłam w domu ;p mały klocuszek z niego :)

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: CAMPARI34 » 10 lis 2015, 20:49

Katarzyna super :D mój ma też siniaki na czole .Bałam się iść na ten bilans ,pomyślałam sobie co oni :neutral: ale nie,nic nie mówili wiedzieli dobrze jak tym jest w tym wieku .
:D

elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: elwik18 » 11 lis 2015, 19:40

A u nas wyrzyna się kolejny ząbek (już jedenasty) - mały ma temperaturę i wysypkę. Mam nadzieję, że objawy szybko miną bo w poniedziałek wracam do pracy :lamer: .

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: CAMPARI34 » 11 lis 2015, 20:55

Ale te wasze dzieci mają dużo zębów :D mój ma 2 ale ślicznie je za to.
:D

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: Katarzyna » 13 lis 2015, 15:35

Mój Maluch dzisiaj kikakrotnie razy był w stanie utrzymać się bez trzymania 5sekund... To strasznie długo :) boję sie co to będzie za miesiąc. Trzymany za ręce już stawia kroczki i dzielnie maszeruje... Campari u nas jest 5 ząbków i wczoraj myśleliśmy że pękniemy ze śmiechu przy kolacjii... Synek każdą łyżeczkę kaszki bardzo starannie przegryzał i próbował trafić ząbkami na coś twardego :p wyglądało to przekomicznie :) z jedzeniem nadal nie mamy problemów je wszystko co mu sie poda. ostatnio nawet gołąbka podjadał mężowi :) a teściowi zjadał pizze (sami piekliśmy)

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: CAMPARI34 » 14 lis 2015, 09:58

Nasz ma jeszcze tylko 2ale już widzę że będą górne się przebijały.Sprawdzę dziś jak się obudzi może już są.Wstaje o 6 rano ,poszwęda się wypije mleko i zasypia .Ale najważniejsze jest że zaczął pić :D pije wodę,lubi herbaty.Ale dopiero teraz jak zaczął jeść konkretne rzeczy .9 mc nam to zajęło żeby zaczął pić co innego niż tylko mleko.Lekarka sugerowała żeby mu ograniczać już mleko ,dawać coraz mniej.Nie mam zamiaru on lubi mleko.
:D

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: Katarzyna » 16 lis 2015, 10:02

Campari jak wygląda Wasz dzień pod kątem jedzenia? Bo martwię się że u nas jest za dużo mleka w diecie... 3x mleko, zupa, owoce i kasza na mleku. Czasem chrupki i chlebek. Nie mam pojęcia jak mogę mu urozmaicić dietę... Dziewczyny napiszcie jak to u Was jest z jedzeniem? I ile mleka dajecie? Bo nam po 150ml sie ulewa i zeszłam do 120ml ale czy to nie mało dla prawie 8mies. dziecka? Filip zje wszystko co mu dam i ile by tego nie było ale potem ulewa dość długo jak zje za dużo...

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: CAMPARI34 » 16 lis 2015, 20:41

Wstaje o 6 :neutral: łazi sobie nie jest głodny.Koło 8 robię mu 210 mleka ,pochodzi trochę zasypia śpi sobie ile chce potem wstaje i dostaje banana.Zabawa ,spacer czy coś tam po 12.mleko 150 .Koło 2-3 zależy co mam zupa czy drugie danie.Je to co my nie miksujemy mu rozdrabniam widelcem ale lepiej się je z sosem oczywiście.Koło 4-5 cały jogurt grecki naturalny z owocami zależy jakie są fajne maliny,kiwi albo gruszka .Potem o 7 -150 mleka zasypia szybko bo o 8 już śpi.No i ostatni raz mleko 210 koło 23.00 Podobno za dużo mleka pije .Kaszek nie dajemy wogole .chrupka kukurydzianego albo te wafle ryżowe.
:D

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: Katarzyna » 22 lis 2015, 16:49

Ostatnio natrafiłam na fajną stronę z przepisami dla maluchów. Mamachef i powiem Wam że mojemu synkowi odpowiadają :) Nie wpadłam wcześniej na pomysł zrobienia budyniu, kisielu zupy z soczewicą czerwoną. Takie proste rzeczy a dopiero musiałam zobaczyć żeby to dać dziecku..

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: CAMPARI34 » 24 lis 2015, 22:02

Unas budynie ,kaszki odpadają .Nie będę rozpychać brzucha małemu .Zaciekawiły mnie te kaszki bez cukru ze zbożami.Muszę zobaczyć skład.
:D

kafka

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: kafka » 24 lis 2015, 23:56

U mnie synek właśnie je zwykle kasze naturalne bez cukru, orkiszowa, 3 zboza albo czasem jaglana. Holle robi fajne, bo blyskawiczne.

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: Katarzyna » 25 lis 2015, 10:01

Campari budyń robię sama na jego mleku i nie wiem czym można rozepchać brzuszek dziecku odrobiną mąki ziemniaczanej? A kaszki to kleik ryżowy czy kukurydziany na mm z dodatkiem swojego musu owocowego. (Bo przecież w kupnych kaszkach jest to samo plus cukier). zamiast budyniu też dostaje kasze jaglaną z owocami. Nie pije dużo mleka bo w maksie 150 jednorazowo a na ogół 120 2x dziennie. Fajnie nam wchodzą posiłki. Zresztą synkowi wszystko smakuje co dostaje na razie nie pluje i nie protestuje przy karmieniu a już sam zaczyna jeść łyżeczką :)

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: CAMPARI34 » 27 lis 2015, 10:14

Mi chodziło o te kaszki bobovity innych nie obczajałam ,muszę zobaczyć te zbożowe.Tym czasem syn wstał dziś i poszedł.Puścił się stołu i ot tak sobie poszedł :( smutno mi jest że tak szybko :(
:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”