zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kafka

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: kafka » 29 lis 2015, 20:12

Campari, Holle na pewno sa w sprzedazy wysylkowej, przy pierwszym dziecku kupowalam zdalnie, a teraz juz sa w sklepach ekologicznych. Jest jeszcze jakas jedna firma robiaca prawie chyba identyczne, nie pamietam nazwy, ceną też różnią sie tylko minimalnie.

Fajnie Ci, że mały już chodzi. Nasz tylko dalej się wpół czołga-wpół raczkuje, ale strasznie próbuje sam stawać przy sofie. W ogóle mu to nie wychodzi i okropnie się złości.

Dziewczyny, ile Wasze dzieciory robią teraz kupek dziennie? Mój strasznie dużo, chyba z 7, nie są rzadkie ani nic, ale córka robiła ledwie jedną, czasem w ogóle, więc nie wiem czy to norma? Inna sprawa, że on dużo więcej je.

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: CAMPARI34 » 29 lis 2015, 21:39

Właśnie wczoraj byłam w sklepie ,zachęcona tą reklamą bobobita pełna zboża bez dodatku cukru.Skład nie powala :( cukier ukryty oczywiście jest :( .Holly te muszę oblukać .Słyszałam że te są fajne .
:D

Marchewkowe_pole
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 28 sie 2013, 10:10
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Suwałki

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: Marchewkowe_pole » 18 gru 2015, 21:57

Kobietki czy warto brać witaminy w pierwszym trymestrze ciąży? Crohn w remisji ja w 5 tygodniu ciąży i biorę kwas foliowy 0,8. Wspieralyscie się jeszcze jakimiś suplementami? Mój gin o niczym mi nie wspominał... Kolejna wizyta za 4 tyg
"Jeśli wierzysz w cuda - musisz wierzyć, że się uda!!"

Mikołaj, 56cm. 4470g. 10/10 - 11.08.2016 urodzony przez cc.

Salofalk 2x1 AZA 2x1, metronidazol 3x1
11 lat walki z Crohnem, leczenie biologiczne w 2010 i 2012, przebyta operacja w 2009, przetoki okołoodbytnicze2011/ 2012, obecnie zaostrzenie po cc.

Bitwę wygrałam wojna trwa! SPARTA!!!
FU*CK OF CROHN!!

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: CAMPARI34 » 20 gru 2015, 21:55

Marchewkowe :) gratuluję tobie to po pierwsze ;) Nie wiem jak dziewczyny ale ja nic,tylko kwas foliowy.
Dziewczyny co u was ?
:D

kafka

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: kafka » 20 gru 2015, 22:56

Ja w pierwszej ciazy kwas i magnez na skurcze, w drugiej kwas, magnez i witaminy tez od razu.

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: Katarzyna » 23 gru 2015, 20:44

Ja brałam kwas i witaminy dla ciężarnych. Ogólnie miałam przed ciążą ubogą dietę i wolałam się suplementować choć nie wiem ile z tego sie wchłoneło do organizmu.
Dziewczyny mój synek stawia powoli swoje pierwsze kroczki :) dzisiaj nawet udało mu się zrobić cztery :) starsznie szybko rośnie :) za to na spacerach jest lepiej :) w wózku nie lubi nadal siedzieć ale za to uwielbia go pchać :) Także czekamy na wiosnę kiedy to już będzie biegać i wózek będzie nam towarzyszyć sporadycznie na długich spacerach by nóżki odpoczeły :)
Z odbijaniem bez zmian, nadal często i nadal nie przesypiamy przez to nocy.
Kochanę życzymy Wam radosnych i pogodnych Świąt. Bogatego Gwiazdora, Mikołaja, Aniołka (tego kto do Was przychodzi), wiele MIŁOŚCI i pociechy z maleństw jak i reszty cudownej rodziny :) Tego aby przyszły rok był jeszcze lepszy od tego :) Spędźcie te święta w ciepłej rodzinnej atmosferze z tymi których kochacie i którzy są dla Was ważni :) WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA !!!

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: CAMPARI34 » 26 gru 2015, 23:22

Katarzyna wzajemnie :) Nasz syn zaczął 11mc. Je ,je ,je i jeszcze raz je .Lubi wszystko :) nie ma czegoś takiego żeby mu nie smakowało.Chodzi pięknie od kilku tygodni otwiera szafki ,kable go bardzo interesują .Choinka dziś już rozebrana :( a to drugi dzień świąt dopiero.Nie mogliśmy tego pyknąć :( mimo dyżurów,trudno.
:D

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: CAMPARI34 » 15 sty 2016, 21:47

Hej hej dziewczyny zagladacie tu jeszcze? Co u was? Jak wasze dzieci?
:D

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: Katarzyna » 21 sty 2016, 15:15

Hej :) nie wiem jak Wasze Pociechy, ale mój synek już chodzi :) potrafi bez trzymania przejść cały pokój i pójść do łazienki... dwa piętra na klatce schodowej też pokona z drobną pomocą :P strasznie szybko sie rozwija a dopiero skończy 10 miesięcy.. Na nocniku też ładnie siedzi i wszystkie kupki tam ląduję :) no i z takich umiejętności to też pije z normalnego kubka. Nie bawiliśmy się w niekapki tylko od razu przeszliśmy na normalne kubki. Zaraz idziemy do babci z prezentem (oczywiście wykonanym ręcznie a raczej nożnie) Pozdrawiamy ciepło i odzywajcie się :) jak tam rosną Wasze Maluszki

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: CAMPARI34 » 21 sty 2016, 22:55

Katarzyna ale zuch facet. Nasz syn zachorował na szkarlatynę
Bardzo się męczy jestem zmęczona, padam z nóg. Ale masz syna kurcze fajnie.
:D

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: Katarzyna » 30 sty 2016, 17:59

Campari jak tam Wasza pociecha? Zdrowieje już? Filip raz był przeziębiony i też padałam z nóg... mam nadzieję że szybko powróci do zdrowia. U nas wiele rzeczy idzie do przodu jak chodzenie, nocnik, jedzenie, ale niestety noce nadal nie przespane. Odstawiliśmy smoczka. Jutro minie tydzień jak go nie urzywamy i trzy noce były przespane natomiast dzisiejsza już nie. Wierzę że idzie ku lepszemu :) No i nadal odbijamy się dość długo i dośc często... W każdym razie nie może być dobrze z każdej strony :) ale urwisek jest z niego

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: obyty.z.cu » 30 sty 2016, 18:39

przez przypadek dzis przeczytałem
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... rects=true
fajne,choć to też dotyczy tych,którzy mieszkają i w Polsce daleko od rodziny.
Nie ma babć, cioć, przyjaciółek z lat dziecięcych, które wpadną pogadać i przy okazji poniańczyć bachora. Bachor siedzi więc przyklejony do ciebie, czy stoisz, czy leżysz, czy padasz na pysk. W przyszłości to ponoć zaprocentuje na plus w psychice dorosłego bachora.
Tekst pochodzi z bloga Life Abroad
czyli jak u mojej córy w...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: CAMPARI34 » 30 sty 2016, 22:33

Obyty lipa, Bicia jest i to od początku grudnia :wink: ale już za 2tyg odfrówa do siebie. Kurcze się tej całej szkarlatyny wystraszyliśmy. 3dni gorączka okropnie wysoka, i tu nagle stop zero gorączki tylko wysypka. Paskudna na całym ciele, cała głowa. Myślę sobie, rumień dnia trzeciego, ale jakoś tak dziwnie że tej wysypki tak dużo. Mówi się nie czytaj internetu ale to nie prawda. Poszperałam w necie i wpadłam, szkarlatyna. Lecę biegusiem do lekarza :cry: tak to, to. Antybiotyk 10 dni penicyline dawać i z domu nie wychodzić. Więc podajemy ten antybiotyk co 6godzin. Jest ok aż tu raptem syn zaczyna kaszleć okropnie i jakoś dziwnie oddychać :neutral: szukam znowu po necie, wpisuję powikłania po szkarlarynie i mało nie zejdę :cry: lecę do lekarza lekarz mnie uspokaja :neutral: wracam do domu i po kolejnych 2dniach jest o wiele lepiej.
:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”