Zajezdnia ciężarówek ;)

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gacunia
Początkujący ✽✽
Posty: 138
Rejestracja: 09 sie 2014, 21:26
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: gacunia » 09 paź 2014, 16:53

Witaj, olinek_81! :)

Kwas foliowy to podstawa w pierwszym trymestrze ciąży. Mój ginekolog kazał mi przestać go brać w 14 tc, bo mówił, że już nie trzeba. Potem mi dorzucił do diety Pregnę plus - jest droga, ale ginekolog mówił, że z takim schorzeniem (CU) to tylko to i koniec!


Kafka, bardzo Ci współczuję głównie tego stresu. Mój gin też mi teraz robił cytologię i mówił, że może to wywołać delikatne krwawienia. Nic takiego nie wystąpiło... Ale zarówno ginekolog jak i gastrolog powiedzieli mi, że kobiety z naszymi chorobami bardzo źle znoszą ciążę (np krwawienia, rzuty itd), ale nasze noszone pod sercami maleństwa są silniejsze niż sobie to możemy wyobrazić i chcę wierzyć, że mieli rację!

U mnie też taka dziwna sytuacja. W 16tc skończyło mi się zaostrzenie. Do dziś ładnie się załatwiam. Poszłam robić teraz mocz i morfologię i zonk :/ Spadła mi hemoglobina do 10, a norma zaczyna sie od 12... kilka innych też jest poniżej lub powyżej i lekarz przypisał mi burak forte 4 x 1 tabl i Tran 3x 1 tabl oraz Żelazo na zmianę z Pregną... : / I kazał mi iść do dentysty... ;(
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek



18.02.2015, 00:30, Wojtuś -> 3100g, 53 cm

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 23 sie 2011, 20:58
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Zgorzelca

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: kate31 » 10 paź 2014, 12:37

dziewczyny ja tez biore pregne plus od poczatku ciazy i bede brala do konca, wedlug wskazania gina. Pozatym nie tylko kwas foliowy jest konieczny ale jod, moj gin dlatego dal mi pregne bo zawiera wszytsko i w oddpowiednich dawkach, a nie jestesmy w stanie spozyc takiej dawki jodu jaka wskazana jest w ciazy.

kafka wspolczuje krwawien, tez mialam jeden raz w zeszlym tygodniu, ale pewnie to za sprawą krwiakow jakie mam. dbaj o siebie, a ja dzis zrobilam wyniki i jestem ciekawa co jutro otrzymam-az sie boje..

gacunia do dentysty tez chodze jak zwykle, ale moj gin na poczatku powiedzial ze dwa razy chociaz powinnam odwiedzic dentyste.

dziewczyny damy rade, glowy do gory, trzeba pozytywnie myslec. Strasznie sie ciesze z malenstwa w brzuszku, do tego to moje pierwsze dziecko, radosc wielka i moja i calej mojej rodziny..

pozdrawiam Was

[ Dodano: 10-10-2014 ]
odebralam dzis wyniki i chyba nie jest zle. mam tylko MCH za niskie, EOS za niskie, eGFR za wysokie, glukoze za wysoką i CRP za wysokie 1,83mg/dl a norma to <0,50, nie bardzo sie znam na wynikach, ale to CRP zwiazane jest pewnie z lekkim rzutem CU? ??

pozdrawiam Was mamuski

:grin:
CU od 2002r.: Salofalk 3x1 Granulat, Entyvio, Wit d 20 tys.

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: Katarzyna » 10 paź 2014, 15:26

Hej, dawno mnie tu nie było :) dziewczyny jestem w 18 tc i lekarz nie chce mi robić badań tzn gin... miałam dotychczas raz morfologię i mocz nie licząc tych pierwszych na hiv żółtaczkę itd... jestem zaskoczona i w poniedziałek pójdę zrobić sama bo wydaje mi się to bardzo dziwne... tym bardziej ze wie że choruję przewlekle... A co do dentysty to moja stomatolog powiedziała że co trzy miesiące trzeba robić kontrolę natomiast zęby jak lecą to po ciąży... w każdym razie ja się początkiem listopada znowu wybieram do gabinetu :) i mam nadzieje że będzie dobrze bo bez znieczulenia chyba będzie ciężko mi grzebać w ząbkach :) no i nie wiem czy się chwaliłam ale prawdopodobnie będzie chłopak :) i już zaczynam mieć problem ze spodniami w końcu 6kg mam więcej...
Trzymajcie się pozdrawiam :)

gacunia
Początkujący ✽✽
Posty: 138
Rejestracja: 09 sie 2014, 21:26
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: gacunia » 11 paź 2014, 10:25

Ja byłam u dentysty w pierwszym trymestrze i babka powiedziała, że na razie mi nic więcej nie zrobi, bo wyrywać nie chce, a niektóre ząbki wymagają rentgena, które jest zabronione. Kurczę, mam jakieś takie dwa zęby w średnim stanie, i ósemki do wyrwania, ale przecież teraz tego nie zrobię. To widać przez nie mam takie słabe wyniki, bo czuję się naprawdę dobrze. Znieczulenie za to to nie problem, są takie specjalnie dobierana dla ciężarnych.

Powinno się badać i mocz i krew często, nawet przez wzgląd na samo CU. Ja dostałam takie skierowanie i od gina i od gastro w jednym miesiącu, a nie lubię się kłuć. Zawsze możesz poprosić
internistę o takie skierowanie, żebyś nie musiała płacić :)

[ Dodano: 11-10-2014 ]
Kate31, zapomniałam napisać, że CRP jak jest podwyższone to świadczy o stanie zapalnym organizmu, czyli dokładnie tak jak myślałaś - o lekkim rzucie. Także głowa do góry! :-)


Urodzimy zdrowe i piękna dzieci, zobaczycie! :)

Na kiedy macie terminy?
Ja na ostatnia dekadę lutego :D Za miesiąc Wam powiem czy to Hania czy Tomek ;)

ściskam!! :*
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek



18.02.2015, 00:30, Wojtuś -> 3100g, 53 cm

olinek_81
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2014, 19:20
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk/Kolbudy

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: olinek_81 » 11 paź 2014, 18:58

Hej, pozdrawiam wszystkie Mamusie i przyszłe mamusie. Trzymam kciuki za to, żeby wszystko ułożyło się nam jak najlepiej! Ciekawa jestem jak Wasi najbliżsi zareagowali na wiadomość o powiększającej się rodzinie? Ja na przykład dopiero w tym roku dowiedziałam się na co choruję i to już wystarczająco wszystkimi wstrząsnęło (włącznie ze mną). A teraz czuję jednocześnie wielką radość ( bo ja już ze strachu sama bym się chyba nie odważyła zdecydować) i całe mnóstwo lęków. Mąż też się i cieszy i boi (w dodatku finansowo jest akurat b.kiepsko). Dzieci bardzo się cieszą. A reszcie rodziny boję się powiedzieć bo to mistrzowie czarnowidztwa i tworzenia najgorszych scenariuszy. A może mnie zaskoczą? :neutral:

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 23 sie 2011, 20:58
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Zgorzelca

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: kate31 » 12 paź 2014, 16:11

witam mamusie:-)

gacunia ja tez bardzo chcialabym juz znac plec dzieca, ale mysle ze w listopadziesie dowiem, albo nie jak sie ulozy inaczej. U mie tez bedzie albo Hania albo Michal. Cos mam takie przeczucie, ze bedziemy mialy obie Hanie :-)))

Katarzyna ja znowu chudne ale mysle ze to przez lekki rzut CU, ale nadrobie pewnie pozniej. Tym sie nie przejumuje, gdyz przytylam przed ciaza na skutek brania kortyzonu.

Olinek u mnie rodzinka jak sie dowiedziala, to bardzo sie ucieszyla, moi rodzice tescie i moja siora, ja czekalam na te upragnione dwie kreseczki. tylko bardzo sie balam co bedzie z CU, ale gdy lekarz gastro prowadzacy oznajmil, ze nie zejdziemy z azy, to pozostalo zajscie w ciaze z azą. Powiem, ze ja chcialam juz wczesniej dzidzie, tylko decyzje odwlekalam ze wzgledu na CU. Uwazam ze wcesniej lepiej, a nie jak jestem juz w takim wieku:-))))

aaa termin mam na 3.maja:-)))

pozdrawiam Was :*
CU od 2002r.: Salofalk 3x1 Granulat, Entyvio, Wit d 20 tys.

kafka

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: kafka » 12 paź 2014, 20:27

gacunia pisze:Na kiedy macie terminy?
Ja na ostatnia dekadę lutego Za miesiąc Wam powiem czy to Hania czy Tomek
O, to całkiem jak ja, też końcówka lutego... U mnie 1,5 ms temu gin przepowiadał chłopca, no i faktycznie, potwierdzone na ostatnim USG.
Katarzyna pisze: już zaczynam mieć problem ze spodniami w końcu 6kg mam więcej...
Zazdroszczę Wam normalnej wagi, u mnie w pierwszej ciązy 6 kg przytyłam przez całe 9 miesięcy, a teraz leci połowa piątego i jestem 3 do przodu. Szczerze mówiąc zastanawiam się, czy to nie jest przyczyną wszystkich problemów, ale dzidek rozmiarowo i wagowo jest w normie, lekarz uspokaja, więc staram się nie zamartwiać...

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: Katarzyna » 13 paź 2014, 08:43

kafka jak ja Ci zazdroszczę... co to jest 3 kg... jeżeli z maleństwem jest ok to nie masz się co przejmować :) ja już jestem 7kg do przodu a co będzie pod koniec?

kate31 A masz apetyt? czy nie bardzo? Ja na szczęście nie mam zaostrzenia ale przez dwa trzy dni bolały mnie stawy a to z mojego doświadczenia oznacza zbliżające się zaostrzenie więc staram się nie przesadzać z dietą. Będąc w ciąży pozwalam sobie na dużo więcej produktów których wcześniej unikałam... Jak świeży owoc czy surówka do obiadu z surowych warzyw... A to tylko dlatego żeby malec miał możliwość brania większej ilości witamin no i nabiał zwiększyłam..

olinek_81 Moi najbliżsi zareagowali bardzo pozytywnie w sumie tylko rodzice wiedzieli ze ślub przyśpieszamy o pół roku ze względu na mój stan zdrowia i remisję, która pozwalała na zajście w ciążę.. I dużym zaskoczeniem było to, że udało się tak szybko :) Mąż się ucieszył choć nie docierało to do niego do końca i chyba jeszcze oboje nie jesteśmy świadomi co nas czeka :) teście, rodzeństwo i dalsza rodzina też gratulują :)

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 23 sie 2011, 20:58
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Zgorzelca

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: kate31 » 13 paź 2014, 14:37

witajcie Mamuski:-)

jestem po wizycie u gina, z dzidzia wszystko w porzadku, ma juz 4,2cm mierzone od pupci do glowki:-))) i serducho bije...

Katarzyna w sumie apetyt jakotako mam, ale rano muli mnie, a mysle ze chudne, gdyz mam lekkie zaostrzenie i nie przejmuj sie ze tyjesz, teraz to nie najwazniejsze i wszytsko zgubisz po porodzie... Glowa do gory, najwazniejsze ze z dzidzia wsio ok.

pozdrawiam Was :*
CU od 2002r.: Salofalk 3x1 Granulat, Entyvio, Wit d 20 tys.

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: Katarzyna » 14 paź 2014, 12:59

Hej martwią mnie troszeczkę kujące bóle w dole brzucha jednego dnia z prawej strony innego z lewej... Czy to jest normalne? Staram się oszczędzać i nie przesilać w końcu jestem "więźniem" w domu więc za wiele nie robię.. A z drugiej strony nie chcę panikować i lecieć od razu do lekarza..

kafka

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: kafka » 14 paź 2014, 17:26

Katarzyna, ja czegoś takiego nie czułam ani w pierwszej ani drugiej ciąży, choć czasem mam podobne bóle ze strony jelit. Z drugiej strony mogą to być rozciągające się wiązadła, gdzieś czytałam, że potrafią ciągnąć w ciąży, ale ja tego nie czuję. Jeśliby nie przeszło w najbliższych dniach, to może na wszelki wypadek się wybierz do gina? Po co ryzykować, przecież wizyta w gabinecie to kilkadziesiąt minut, a pozbędziesz się strachu.

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 23 sie 2011, 20:58
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Zgorzelca

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: kate31 » 14 paź 2014, 18:51

tez tak uwazam jak kafka, jesli sie bole utrzymaja to idz na kontrole. sama tez miewam takie bole, co podobnego do klucia i tez z boku ale tylko z lewej strony, przypuszczam ze zwiazane z jelitem..

pozdrawiam :-))
CU od 2002r.: Salofalk 3x1 Granulat, Entyvio, Wit d 20 tys.

gacunia
Początkujący ✽✽
Posty: 138
Rejestracja: 09 sie 2014, 21:26
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: gacunia » 15 paź 2014, 11:29

Kafka, o jak fajnie! Nasze dzieci będą rówieśnikami :) U mnie zdania co do płci są podzielone, a sam lekarz mówi, że płeć na pewno jest właściwa. Mi zależy jedynie, aby maluszek był zdrowy!!! Ach, jeszcze nie moge czasem uwierzyć, że zostanę mamą :mrgreen: :razz:

Olinek_81 U mnie rodziny zareagowały bardzo pozytywnie, a i znojami bardzo się cieszą. Najbardziej troszczą się moja kochana mama oraz moja przyszła teściowa :-)

Kate31 muszę przyznać, że masz bardzo dobry gust co do imion :razz: Co ciekawe, u nas tez w grę wchodził Michał, więc to już w ogóle podobnie :)

Katarzyna, jeśli bóle są kujące to prawie na pewno chodzi o jelita, ale popieram stanowiska dziewcząt, byś u ginekologa rozwiała swoje wątpliwości!

Ale mi dzidzia daje dziś popalić. Urządziła sobie w wodach płodowych istną dyskotekę i czuję te tańce. Super!! :wink:
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek



18.02.2015, 00:30, Wojtuś -> 3100g, 53 cm

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: Katarzyna » 16 paź 2014, 13:22

Jelita nigdy mi tak nie dokuczały ale wczoraj i dziś na razie jest ok i bez dolegliwości więc mam nadzieje że jest ok :) jak będzie sie to powtarzać to na pewno pójde do gina dzięki

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 23 sie 2011, 20:58
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Zgorzelca

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: kate31 » 16 paź 2014, 14:05

czesc mamuski:-)

gacunia mi bardzo sie podobaja polskie imiona. Bardzo podoba mi sie tez Tosia i Staś, Franciszek, Jaś ,ale jakos wybor padl na Hanie i Michala. tak nazywal sie tez moj kochany dziadek. Ciesze sie ze mamy podobne gusta, ja lubie retro styl i wszytsko co stare, pewnie dlatego tez bardzo podobaja mi sie stare polskie imiona

pozdrawiam Was cieplutko
:smile:
CU od 2002r.: Salofalk 3x1 Granulat, Entyvio, Wit d 20 tys.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”