Mamusie i ich Dzidziusie

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 289
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Horadoopka » 04 kwie 2014, 19:15

co dziecko to inne potrzeby snu, więc chyba nie ma co się martwic i porównywac..
ale byłoby super,jakby Hania tak dzis pospała jak Twoja Niunka w nocy...
pianka dodupna salofalk raz dziennie

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

JOANNA86
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: OK.NOWEGO SĄCZA

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: JOANNA86 » 04 kwie 2014, 21:34

Truskawka, U nas niby lepiej ale znowu mala ma katar,ja i syn.Mam nadzieje ze na tym sie skonczy,nie pamietam takiego chorowitego poczatku roku. :roll: jeszcze zabki jej nie wyszly skonczyla 3 kwie.7 miesiecy czekam i czekam a tu nic a dziasla napuchniete.zycze zdrowia wszystkim mamusia i dzidziusia :wink:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Cinimini » 04 kwie 2014, 23:18

JOANNA86 pisze:jeszcze zabki jej nie wyszly skonczyla 3 kwie.7 miesiecy czekam i czekam a tu nic a dziasla napuchniete
U nas 8,5 m-ca i zębów ani widu, ani słychu. Dziąsełek Młody nie daje sobie obejrzeć, więc nawet nie wiem czy napuchnięte są czy nie ... Ale tydzień temu miał goraczkę 39 st. która jak szybko się pojawiła, tak szybko zniknęła, dlatego myślę, że to możne jednak zęby się czają.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Truskawka » 05 kwie 2014, 09:45

Cinimini pisze:
JOANNA86 pisze:jeszcze zabki jej nie wyszly skonczyla 3 kwie.7 miesiecy czekam i czekam a tu nic a dziasla napuchniete
U nas 8,5 m-ca i zębów ani widu, ani słychu. Dziąsełek Młody nie daje sobie obejrzeć, więc nawet nie wiem czy napuchnięte są czy nie ... Ale tydzień temu miał goraczkę 39 st. która jak szybko się pojawiła, tak szybko zniknęła, dlatego myślę, że to możne jednak zęby się czają.

to Was pociesze u nas 10 m-cy i zebów brak i tez mnie to martwi....:(
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Truskawka » 05 kwie 2014, 09:46

Cinimini pisze:
JOANNA86 pisze:jeszcze zabki jej nie wyszly skonczyla 3 kwie.7 miesiecy czekam i czekam a tu nic a dziasla napuchniete
U nas 8,5 m-ca i zębów ani widu, ani słychu. Dziąsełek Młody nie daje sobie obejrzeć, więc nawet nie wiem czy napuchnięte są czy nie ... Ale tydzień temu miał goraczkę 39 st. która jak szybko się pojawiła, tak szybko zniknęła, dlatego myślę, że to możne jednak zęby się czają.
nam lekarz kazał sparwdzac wtedy mocz jak sie pojawia taka gorączka i znika niewiadomego pochodzenia
bo u dzieci często zakażenia układu moczowego przebiegają bezobjawowo....
potem temperatura....
taka wlasnie chwilowa..a szkód w nereczkach wiele może zrobić....
Truskawka:)

Obrazek

JOANNA86
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: OK.NOWEGO SĄCZA

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: JOANNA86 » 15 kwie 2014, 15:00

U nas pojawil sie zabek,dobiero jest wuczuwalny pod palcem no ale juz jest,Elizka strasznie zrobila sie opryskliwa przy tych zabkach niech rosna jak najszybciej. :roll:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: elwik18 » 15 kwie 2014, 18:03

A my wróciliśmy do domu po zoperowaniu synusiowi stulejki - teraz jeszcze przed nim, no i trochę przed nami rehabilitacja napletka i oby wszystko wygoiło się prawidłowo :-)

JOANNA86
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: OK.NOWEGO SĄCZA

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: JOANNA86 » 15 kwie 2014, 21:10

elwik18, Napewno wszystko juz bedzie dobrze :wink:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: elwik18 » 16 kwie 2014, 10:07

Dzisiaj mam doła - synek nie daje sobie odciągać napletka po zabiegu, a wg chirurga powinniśmy to zacząć robić od dzisiaj aby blizna we właściwy sposób się zabliźniała i aby nie ulegała zwężeniu.
Młody przesiedział w wodzie z mydlinami przez pół godziny ale później to była tragedia - czekam na powrót męża z pracy, może później we dwoje coś poradzimy.
Wiem, że syneczka to musi strasznie boleć ale już też nie mam pomysłu jak ten ból złagodzić. Dostaje paracetamol ale najwidoczniej to za mało. Na rankę nakładamy też maść Alantan i robimy mały opatrunek gazikowy. W ciągu dnia go nie boli ale na odciąganie się nie godzi. W małżonku nadzieja :-)
I jeszcze za chwilkę muszę pojechać do dentysty na kontynuację leczenia kanałowego zęba - dzisiaj spotykają mnie same przyjemności :-(

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Truskawka » 17 kwie 2014, 14:50

elwik18 pisze:Dzisiaj mam doła - synek nie daje sobie odciągać napletka po zabiegu, a wg chirurga powinniśmy to zacząć robić od dzisiaj aby blizna we właściwy sposób się zabliźniała i aby nie ulegała zwężeniu.
Młody przesiedział w wodzie z mydlinami przez pół godziny ale później to była tragedia - czekam na powrót męża z pracy, może później we dwoje coś poradzimy.
Wiem, że syneczka to musi strasznie boleć ale już też nie mam pomysłu jak ten ból złagodzić. Dostaje paracetamol ale najwidoczniej to za mało. Na rankę nakładamy też maść Alantan i robimy mały opatrunek gazikowy. W ciągu dnia go nie boli ale na odciąganie się nie godzi. W małżonku nadzieja :-)
I jeszcze za chwilkę muszę pojechać do dentysty na kontynuację leczenia kanałowego zęba - dzisiaj spotykają mnie same przyjemności :-(
Biedactwo...to boli...koleżanki synek tez miał i też zachowywał sie tak samo...

a ja też do dentysty dziś....boli mnie ząb nie ma w nim dziury ale jak sie cieplego napije to masakra...
aaa

aaaaa

mamy ząbka od tygodnia !!! :)

teraz czekamy na drugiego ;)
Truskawka:)

Obrazek

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 289
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Horadoopka » 25 kwie 2014, 21:48

my tez mamy ząbka od tygodnia :) i kolejny juz tuz tuz.. :)

a czy któres z Waszych dzieciątek ma moze jakies skórne problemy? Hania niestety ma egzeme na skroniach i nózkach....... :( czasami jest tak nasilona, ze serce mi się kraje, i dziwne, bo cały czas karmie piersią, a stałe pokarmy- sama przygotowuje, wszystko organiczne i cos ją uczula :(
lekarze tu mówią, ze to normalka i minie samo.. zobaczymy..
pianka dodupna salofalk raz dziennie

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Truskawka » 28 kwie 2014, 15:18

Horadoopka pisze:my tez mamy ząbka od tygodnia :) i kolejny juz tuz tuz.. :)

a czy któres z Waszych dzieciątek ma moze jakies skórne problemy? Hania niestety ma egzeme na skroniach i nózkach....... :( czasami jest tak nasilona, ze serce mi się kraje, i dziwne, bo cały czas karmie piersią, a stałe pokarmy- sama przygotowuje, wszystko organiczne i cos ją uczula :(
lekarze tu mówią, ze to normalka i minie samo.. zobaczymy..
ja mam z Halinka ten sam problem..na policzach....
juz itak na bebilonie pepti jestesmy...cyc w nocy
i 22 maja idziemy do alergologa...bo rodzinna nie wie...ograniczam wszystko do maximum i tak wyłazi.....

a jak u Ciebie to wyglada?
u nas sa czerwone policzki szorskie i jak sie patrzy pod wiatło to widac takie krostki jakby z białawym lub przezroczystm płynem....
martwie sie tym...wwrrrr
Truskawka:)

Obrazek

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 289
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Horadoopka » 04 maja 2014, 22:01

u nas na skroni czerwone krostki, wysuszona skóra, mała to często drapie :(
a na nózkach na maxa suche, czasem zaczerwienione placki

podobno takim małym dzieciom ne ma sensu robic testow alergicznych , ale jak pojade do polski chyba się przejde do alergologa...
jak bedziesz po wizycie, napisz proszę co powiedział.. powodzenia :*
pianka dodupna salofalk raz dziennie

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Truskawka » 06 maja 2014, 16:05

oczywiscie dam znac...wizyta 22 maja ;*
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: ulka1986 » 06 maja 2014, 18:23

elwik18, mam pytanie odnośnie tego napletka, ile latek ma Twój synek? Kurcze mój ma prawie 4 i napletek schodził mu cały i ja głupia przestalam go ściągać ( ok2 miesiące) a teraz mu schodzi do połowy... :oops: pediatra powiedział żeby nie panikowac bo nic złego się nie dzieje, nie boli go i mam stopniowo znów go ściągać co wieczór przy kąpieli. A we wrześniu będę u urologa i to przy okazji skonsultuje. Ale mam jednak stracha...

[ Dodano: 06-05-2014 ]
O teraz doczytalam że ma 7 lat.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”