Mamusie i ich Dzidziusie

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Cinimini » 15 lut 2014, 08:47

justam pisze:Mój mały te problemy ze spaniem chyba ma po mnie. Mnie tez moja mama nie mogła położyć wcześnie spać,
Może coś w tym być, że szkraby mają to po nas. Bo moja Mama mówiła z kolei, że ja była straaasznym śpiochem i w nie miałam problemów ze spaniem... Co mi do dzisiś zostało :P
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: ulka1986 » 15 lut 2014, 20:19

Hej kobietki, może trochę poza temat wejdę, ale skąd wziąć taki kalendarzyk jak macie w opisach???
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 289
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Horadoopka » 15 lut 2014, 21:50

moja nauczyła się przewracac na plecki, robiła to z wielką ochota, a ostatnio zapomniała i od kilku dni nie wie jak to zrobic.. podobno podczas skoku rozwojowego dzieci zapominają niektórych zdobytych umiejetnosci.. moze to budzene Hani to tez skok?

a wczoraj mielismy przeprawe- Hania poszła spac jak zawsze przed 20, obudziła się o 22 z płaczem, udało sie uspokoic i zasneła, a pozniej od 23 do 1.30 płacz, noszenie na rekach, uspokajanie, raz dałam cycka o 24, i dopiero po podaniu kolejny raz o 1.30 zasneła... a rano, jak gdyby nigdy nic- 7 pobudka z usmiechem. (wstaje zawsze 7 - 7.30...)
dzis była w dzien troche marudna, ciekawe więc co nam noc szykuje..
i kupilismy dzis smoczka.. jak znów beda takie cyrki, spróbujemy.. bo cyc nie zawsze dobry- bo jak za duzo zje to moze bolec brzuszek z przejedzenia..

marzy mi się przespaaaana nocka.... moze za rok ;)
pianka dodupna salofalk raz dziennie

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Truskawka » 17 lut 2014, 15:38

ulka1986 pisze:Hej kobietki, może trochę poza temat wejdę, ale skąd wziąć taki kalendarzyk jak macie w opisach???
http://www.suwaczki.com/


Witam sie:)
u nas Halinusia ma juz 8,5 miesiaca:)
Wszystko byłoby dobrze ale czeka nas szpital w marcu bo mamy problem z nereczkami:(
nie wiem jak to przeżyjemy bo ona strasznie juz płacze na lekarzy..a tyle badan..i pobieranie krwi..masakra...
chyba ze stresu mi sie z jelitami pierdzieli:(
co do książki Bobas Lubi wybór...nie jestem przekonana...
Halinusia lubi jesc wszystko:) sama je juz biszkopciki i chrupeczki kukurydziane:)
Trzymajcie kciuki ...

Pozdrawiam mamusie i ich pociechy :) :*
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: ulka1986 » 17 lut 2014, 17:00

Truskawka, oj... Coś wiem o nerkach dziecka.... Mój syn ma moczowod olbrzymi i co trochę miał infekcje ukl. Moczowego aż doszło do uro-sepsy :!: przeszliśmy koszmar! Aż trafiłam do wspanialego urologa i jest już oki. Moczowod się normuje, bardzo powoli ale wchodzi w granicę norm, wcześniej nawet nefrolog nie potrafił nic zaradzić.....
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Cinimini » 17 lut 2014, 20:04

Truskawka, wiem co czujesz, bo my z Julkiem ze wzg. na wcześniactwo mamy ciągle jakies kontrole, badania, pobieranie krwi itd. On to zdecydowanie mniej przeżywa niż ja... Trzymaj się kochana, szybko minie, a Maleńka nie będzie pamiętać.

Ja wczoraj tez uruchomiłam produkcje domowych słoiczków, wyszło mi 25 :D a na produkty wydałam ok. 30 zł, czyli całkiem nieźle. Zrobiłam krem z marchewki, ziemniaka, pietruszki, jaglanki i królika :)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Cinimini » 17 lut 2014, 20:47

Niszka pisze:Cinimini, super, a co z tymi słoiczkami - mrozisz, pasteryzujesz jakoś?
Kupiłam woreczki do mrożenia, poporcjowałam i zamroziłam.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 289
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Horadoopka » 17 lut 2014, 21:58

magdalene pisze:4:23, moje dzieci od ponad godziny wyspane, szaleją w łóżeczkach podziwiając karuzele :-D Jeszcze z pół godziny i pójdą spać ;-) Pozdrawiamy :-D
super pora na zabawę ;)

[ Dodano: 17-02-2014 ]
Truskawka pisze:
ulka1986 pisze:Hej kobietki, może trochę poza temat wejdę, ale skąd wziąć taki kalendarzyk jak macie w opisach???
http://www.suwaczki.com/

u nas Halinusia ma juz 8,5 miesiaca:)
Wszystko byłoby dobrze ale czeka nas szpital w marcu bo mamy problem z nereczkami:(
nie wiem jak to przeżyjemy bo ona strasznie juz płacze na lekarzy..a tyle badan..i pobieranie krwi..masakra...
chyba ze stresu mi sie z jelitami pierdzieli:(
co do książki Bobas Lubi wybór...nie jestem przekonana...
Halinusia lubi jesc wszystko:) sama je juz biszkopciki i chrupeczki kukurydziane:)
Trzymajcie kciuki ...

Pozdrawiam mamusie i ich pociechy :) :*
trzymaj się kochana, zdrówka dla malutkiej!! :*

[ Dodano: 17-02-2014 ]
Cinimini pisze:[b
Ja wczoraj tez uruchomiłam produkcje domowych słoiczków, wyszło mi 25 :D a na produkty wydałam ok. 30 zł, czyli całkiem nieźle. Zrobiłam krem z marchewki, ziemniaka, pietruszki, jaglanki i królika :)
rewelka! :) zuch mama :)
pianka dodupna salofalk raz dziennie

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

Awatar użytkownika
Antonietta
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 12 mar 2010, 12:25
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Antonietta » 18 lut 2014, 12:28

Dziewczyny!

Przegladam na szybko, bo u nas Fran na rekach - i spiewa mi do ucha - Z Toba chce ogladac swiat :D

BLW jest naprawde super! Mam dziecko po BLW i w wieku 7 miesiecy jadło samo - teraz ma 4 i nigdy go nie karmilam :D a i odrzucał to co mu szkodzilo.

Cieplo sie robi. Radosc w człowieka wraca. Niestety CD dokucza mi nadal :neutral:
"Mezny ten,kto w utrapieniu nie traci otuchy" [?]

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Truskawka » 18 lut 2014, 14:22

Dzięki Kobietki....
mamy obustronne poszerzenie układu zbiorczego:(

mam nadziej,ze jakos przeżyjemy...
a mi zaczyna jelito dokuczac ...dostałm skierownie na kolonke ale wszedzie dzwonie i nie ma limitów na ten rok juz...i każą prywatnie 600 zł to dużo...eh

Pozdrawiam
Truskawka:)

Obrazek

kafka

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: kafka » 18 lut 2014, 20:57

Truskawka, trzymajcie się. Nijak nie pomogę, ale trzymam kciuki. Moja też ma syndrom białego kitla i lekarze się pocą przy każdej wizycie - tak rozpaczliwie wyje ze strachu. Zastanawiam się kiedy to zacznie przechodzic...

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Cinimini » 19 lut 2014, 00:14

U nas szał robi starte, upróżone z odrobina oleju kokosowego jabłko i do tego starty na tarce domowy biszkopt. Pyszota, Julek zajada ze smakiem.
Buraka jeszcze u nas nie było, nie znalazłam eko.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

JOANNA86
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: OK.NOWEGO SĄCZA

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: JOANNA86 » 20 lut 2014, 13:58

A u nas Elizka wlasnie przecchodzi ospe,starszy syn dokladnie dwa tyg.temu przechodzil a teraz malutka,ale pediatra mowil ze takie dzieci maja lagodny przebieg oby jak narazie to zbyt wiele jej nie wysypalo tylko strasznie marudzi biedactwo no ale trzeba i to przezyc :wink:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Truskawka » 20 lut 2014, 22:12

kafka pisze:Truskawka, trzymajcie się. Nijak nie pomogę, ale trzymam kciuki. Moja też ma syndrom białego kitla i lekarze się pocą przy każdej wizycie - tak rozpaczliwie wyje ze strachu. Zastanawiam się kiedy to zacznie przechodzic...

ja też...kuzynka pociesza,ze niedługo jak zacznie rozumiec:)

[ Dodano: 20-02-2014 ]
magdalene pisze:Truskawka, nie mam pojęcia co to, ale oby poszło w siną dal jak najszybciej!

U nas jutro debiut buraka, właśnie skończyłam gotować zupkę ;)
to znaczy,że mocz do końca nie odpływa...:(
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: ulka1986 » 21 lut 2014, 08:59

Truskawka, a dostaliscie jakieś leki żeby infekcje ukl moczowego się nie robiły? U mnie syn jak miał 3 miesiące zaczął brać furaginum i tak przez pół roku to brał i nie miał ciągle infekcji i baktetii w moczu i skończyły się ciągłe płacze.... I ja wkońcu też odsapnelam :oops:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”