kolonoskopia a karmienie piersią

odwieczny dylemat i problem matek chorych na NZJ, znajdziecie tutaj wiele cennych rad

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kafka

kolonoskopia a karmienie piersią

Post autor: kafka » 13 lip 2015, 10:05

Wiem, że jestem męczybuła z tymi wątkami o karmieniu, ale wpadła mi niespodziewanie w grafik kolonoskopia. I teraz rodzi się szereg pytań:
1. Jak wygląda kolizja na linii karmienie vs. Citra Fleet. Sciągać i wylewać, a jeśli tak to jak długo?
2. I w ogóle karmienie w stosunku do 2-3 dniowej ostrej diety? Mały nie będzie dostawał za mało co poniektórych witamin? Wiem, że część z nich w pokarmie jest zależna od mojej diety, ale część nie.
3. Czy po zażyciu znieczulenia do badania będę mogła karmić synka, a jeśli nie, to jak długo należy ściągać i wylewać pokarm? Głupi Jaś prawdopodobnie będzie miał skład: Midanium 5 mg + Fentanyl 0,1 mg + Buscolizyna 1 amp. iv ( o ile nie zmienili niczego od ostatniego razu).
Dzięki z góry wszystkim za pomoc.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: kolonoskopia a karmienie piersią

Post autor: Anette28 » 13 lip 2015, 13:17

Nie prościej zadzwonić do lekarza rodzinnego lub lekarza prowadzącego tam dostaniesz 100% odpowiedź.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

kafka

Re: kolonoskopia a karmienie piersią

Post autor: kafka » 13 lip 2015, 14:55

Internista nie jest pewien i na wszelki wypadek odradza kp, a z gastro teraz nie ma kontaktu, gdybym mogla uzyskac pewna odpowiedz od nich , to bym tu nie pytala. A na forum jest sporo doswiadczonych mam i to glownie do nich kierowalam to pytanie majac nadzieje, ze ktoras przez cos podobnego przechodzila i podpowie. Masz moze Pandziu takie doswiadczenia?
Najbardziej mi o Citrafleet chodzi, bo moze sprobuje wytrwac bez znieczulenia, choc wiem, ze to beda męki. Na ulotce Citra jest tylko info, zeby poradzic sie lekarza. A z dieta juz mi poradzono na innym forum, ze bedzie ok.


Nie wiem, czemu tu sie posty dubluja , moda prosze o skasowanie jednego.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2015, 14:58 przez kafka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: kolonoskopia a karmienie piersią

Post autor: Anette28 » 13 lip 2015, 17:02

kafka pisze: Masz moze Pandziu takie doswiadczenia?
najlepiej posłuchać lekarza, z tego co wiem to brak badań w tym kierunku i nie warto czasami ryzykować

co do mnie to za moich czasów nie było Citrafleet, a fortrans i lekarz prowadzący odradzał karmienie piersią
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

kafka

Re: kolonoskopia a karmienie piersią

Post autor: kafka » 13 lip 2015, 18:29

No ale to przy wszystkim brak badan. Przykladowo o mesalazynie wrecz pisza,ze niezalecana, a w praktyce gastro pozwalaja. Z entocortem zreszta to samo mialam, a tu na forum sa glosy, ze mozna sterydy. O fortransie z kolei swego czasu w ulotce bylo, ze nie przenika lub w minimalnej ilosci. Tymczasem lista lekow naprawde zabronionych podczas kp jest chyba dosc krotka.
Szkoda, mam nadzieje, ze wypowie sie jeszcze ktos, kto wie cos pewnego, bo szkoda mi przestawiac malego na mm, troche sie boje, ze nie bedzie chcial wrocic do kp. No ale jesli okaze sie, ze mus przy tym Citrafleecie, to mus.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: kolonoskopia a karmienie piersią

Post autor: Mamcia » 14 lip 2015, 21:55

Tylko dlaczego citrafleet?? Nie jest zalecany w NZJ. Lepiej czyścić się makro-golami. Co do znieczulenia to należy sprawdzić ich czas półtrwania w organizmie. Nie mam szansy tego zrobić, ale szukając np. dokumentów rejestracyjnych możesz znaleźć w necie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kafka

Re: kolonoskopia a karmienie piersią

Post autor: kafka » 15 lip 2015, 00:09

Citra po prostu zaleca przychodnia w ktorej robie. Dlaczego jest niewskazany przy NZJ? Juz sie cieszylam, bo widzialam dobre opinie tu na forum... Do tego mam juz potwierdzenie, ze mozna go brac przy karmieniu.
Znieczulenia: widze w sieci roznice od 24 do 72 h, domyslam sie, ze zaleznie od sposobu podania i dawki.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: kolonoskopia a karmienie piersią

Post autor: Mamcia » 15 lip 2015, 21:03

Dlaczego nie citra w NZJ pisałam wiele razy i na forum i w innych miejscach. Skoro nawet na ulotce napisane jest, że nie to przychodnia idzie bezmyślnie na ilość nie na jakość. Natomiast lekarz kierujący powinien mieć tę wiedzę.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: kolonoskopia a karmienie piersią

Post autor: Anette28 » 15 lip 2015, 21:39

Mamcia pisze:Dlaczego nie citra w NZJ pisałam wiele razy i na forum i w innych miejscach.
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... c&start=30
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

kafka

Re: kolonoskopia a karmienie piersią

Post autor: kafka » 16 lip 2015, 00:45

Ale ja czytalam watki tyczace sie Citra Fleetu tutaj, przynajmniej te wyrzucane przez wyszukiwarke, takze ten cytowany oraz podpieta ulotke. Interesuje mnie raczej dlaczego preparat falszuje wyniki - jaka jest tego mechanika. W innych oprocz NZJ chorobach się to nie dzieje?
Nie jestem w stanie pojac dlaczego szpita MSW, a co dopiero przychodnie go w takim razie polecaja, zakladaja, ze nikt z badanych nie bedzie mial aktywnego CD?...

Odnośnie moich pytan, dostałam takie odpowiedzi na forum kp Gazety.pl od p. Malwiny Okrzesik , może komus się kiedyś przydadzą:
1. Mozna karmic, Citra nie przenika.
2. Dieta nie ma wpływu.
3. Przenikaja minimalnie, mozna karmic po dojsciu do siebie. Ja odczekam do wieczora, bo dlugo to czuje.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: kolonoskopia a karmienie piersią

Post autor: Mamcia » 16 lip 2015, 21:44

Pozoruje stany zapalne. O tym też pisałam. Proszę sobie poszukać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie w NZJ”