Suplementacja D3, a karmienie piersią

odwieczny dylemat i problem matek chorych na NZJ, znajdziecie tutaj wiele cennych rad

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kafka

Suplementacja D3, a karmienie piersią

Post autor: kafka » 10 lip 2015, 09:30

Czy ktoś może wie, czy u matki karmiacej piersią można podawać wit. D3? Tak jak każdy, podaję mojemu niemowlaczkowi D3 w kapsulkch, wiec zastanawiam się, czy jesli ja będę przyjmowac jeszcze dodatkowo, to mały nie będzie jej dostawać za dużo? Wiem, że w ciąży nie wolno przyjmować jej zbyt wiele, ale teraz? Ja niedoboru nie mam, ale ewidentnie jej duże ilosci źle robią mojemu Crohnowi, za to mnie bardzo dobrze :-) .
Ostatnio zmieniony 10 lip 2015, 10:27 przez kafka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Suplementacja D3, a karmienie piersią

Post autor: michal_mg » 10 lip 2015, 10:28

tego chyba nie można przedawkować praktycznie, bo w teorii to i owszem. Jednak to jest mój podląd, który to stosując musisz najpierw pogadać z lekarzem lub farmac.... itd
Obrazek

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Posty: 260
Rejestracja: 24 wrz 2012, 13:37
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Suplementacja D3, a karmienie piersią

Post autor: panbubka » 10 lip 2015, 10:33

Mój starszak przedawkował D3 - zamiast w kapsułkach zaczął dostawać jakieś skondensowane krople - chyba Devikap - i było po nim widać, że przedawkował, ale zabij mnie nie pamiętam jak konkretnie to wyglądało. Kazali wrócić do kapsułek

teresa256
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 03 cze 2014, 23:01
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: kielce

Re: Suplementacja D3, a karmienie piersią

Post autor: teresa256 » 10 lip 2015, 10:35

Z tego co wiem to zgodze się z michałem tego w praktycze nie da się przedawkować według najnowszych badań

kafka

Re: Suplementacja D3, a karmienie piersią

Post autor: kafka » 10 lip 2015, 11:19

Dzieki wszystkim. Wiem wlasnie, ze u doroslego i zdrowego nie sposob przedawkowac, ale w ciazy lekarka wyraznie mi zakazala przyjmowac wiecej niz to, co w standardowych witaminach i dbac wlasnie o to, by akurat D nie bylo za duzo. Podejrzewam wiec, ze i z karmiacymi jest inaczej. A do lekarza czekam na termin, jeszcze mi troche zostalo, stad pytanie tutaj.

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Suplementacja D3, a karmienie piersią

Post autor: michal_mg » 12 lip 2015, 11:49

punktem wyjścia należałoby chyba zmierzyć poziom jaki się ma i potem "przeliczyć to" - nie wiem jak :D - na to co z pokarmem przekazuje się małemu, bo rzeczywiście z małym organizmem jest inaczej - choć dzienna dawka D3 u małego jednak jest większa niż u dorosłego - z powodu rozwijania się, więc... jeszcze wziąć trzeba poprawke na przekonania lekarza i jego orientacje w temacie wit D.
Obrazek

kafka

Re: Suplementacja D3, a karmienie piersią

Post autor: kafka » 13 lip 2015, 00:08

Heh, no to już jest w warunkach domowych niewykonalne (przynajmniej nie dla mnie!).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie w NZJ”