metypred w ciąży

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
roxxi92
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:34
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: metypred w ciąży

Post autor: roxxi92 » 03 cze 2015, 06:25

Odświeżam wątek ponieważ właśnie zobaczyłam 2 kreseczki na teście i biorę metypred 8mg oraz azathiopryne 2x50mg. Jest to dopiero 4 tydzień ale juz się zaczynam cieszyć i panikować ;)

Jaka dawka jest bezpieczna? Boję się tego rozszczepu podniebienia... oraz różnych chorób...
14.08.2013r. ileostomia ,
24.07.2014 ostatnia dawka Remicade
od 29.01.2015 Humira (3 dawki, złe samopoczucie)

Metypred 16mg, kwas foliowy, witaminki

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: metypred w ciąży

Post autor: Mamcia » 03 cze 2015, 19:51

Według obecnej wiedzy groźniejszy jest rzut choroby niż leczenie. Oczywiście lepiej by było gdyby nie było sterydów ogólnych, ale tu dawka nie jest duża.
I przypominam Paniom, że ciąże należy planować w remisji. Poszukaj gina, który coś wie o NZJ i jest otwarty na współpracę z gastro.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
roxxi92
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:34
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: metypred w ciąży

Post autor: roxxi92 » 04 cze 2015, 10:07

Ja jestem sterydozależna i lekarze nie potrafią sobie dać rady z odstawieniem... tzn mój organizm sobie z tym rady nie daje, każde odstawienie się źle kończy. Sterydy biore od kilku ładnych lat i nie jestem w stanie ich odstawić w obecnej chwili. Tutaj tkwi problem.

Jestem w remisji od ponad roku dlatego zaczęłam się powoli starać, bo planuje w najbliższej przyszłości 'pozbyć się' odbytnicy razem z przetokami a to jest jakaś ingerencja jednak i nie wiem jak po tej operacji wyglądałaby ciąża, więc zdecydowałam, że najpierw ciąża, potem operacja. Bo jest teraz na to dobry czas.

Ktoś zna jakiegoś ogarniętego ginekologa na śląsku? Katowice, Chorzów i okolice?
14.08.2013r. ileostomia ,
24.07.2014 ostatnia dawka Remicade
od 29.01.2015 Humira (3 dawki, złe samopoczucie)

Metypred 16mg, kwas foliowy, witaminki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przebieg Ciąży”